Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 11 z 11

Téma: NÁVOD obecný na instalaci oficiálně nepodporovaného bluetooth adaptéru

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Instalace Bluetooth bazmeku ve Win Vista 64/32

Použití na vlastní riziko!, raději skočte na příspěvek cool.usera z 00:14

• Připojte bazmek do USB portu
    • Vlezte do správce zařízení a najděte v dalších zařízeních neznámé zařízení
    • V podrobnostech opište čísla VID, PID (Vendor ID, Product ID), viz. obrázek
    • Vlezte do adresáře c:\windows\inf\
    • Zazálohujte někam soubor bth.inf
    • V souboru bth.inf přidejte do sekce [Manufacturer] řádek analogicky dle ostatních a do sekcí doplňte novou opět dle ostatních se zapsanými čísly VID/PID. Zde je příklad:
    Kód:
    [Manufacturer]
    ....
    Conwise Technology Corp.=Conwise, NTamd64...1
    ....

...
    [Conwise.NTamd64...1]
    Conwise Bluetooth Adapter=                       BthUsb, USB\Vid_0e5e&Pid_6622
    ....
    • u Windows XP jste u tohoto kroku skončili a po vysunutí a zasunutí bazmeku by se měl detekovat
    • u Win Vista změnte práva k souboru infcache.1 nejlépe tak, že dáte plná oprávnění pro skupinu Users
    • přesuňte/smažte soubor infcache.1 a všechny *.pnf soubory (all as admin)
    • vysuňte a zasuňte dongle
    • bazmek by se měl detekovat a zároveň by se měli postupně vytvořit všechny PNF soubory
    • po reinstalaci ovladačů nějakého méně problémového zařízení by se prý měl soubor infcache.1 obnovit

Zdroje:
    Část pro XP vlastní tvorba, ohledně PNF a infcache jsem čerpal na googlu a hlavně zde:
    http://www.texxors.com/2007/05/09/ho...-a-new-device/

Poznámky:
    • nepodařilo se rozchodit FMA (Float's Mobile Agent) na Vistách
    • funguje MyPhoneExplorer - http://www.fjsoft.at/en/downloads.php když se mu předhodí port označený jako Bluetooth modem
    • po spárování s mobilem zůstane ve správci zařízení neznámý Bluetooth Peripheral Device, což je i v případě instalace dodaného 32b driver, nenastává v XP
    • odzkoušeno v testovacích Vista Ultimate x64 CZ s tímto polským produktem: http://www.softcom.cz/produkt/adapte...ongle/?flist=1

Dodatky
    • tak tento defaultní driver stojí za (raději nic), náhodně se odpojuje, neumožňuje nic krom emulace sériové linky, neustále zapomíná párování a sériové porty fungují jen náhodně, takže budu pátrat dál ... berte to jako nouzovku nebo způsob pro XP
    • někdy zkusím widcomm a bluesoleil drivery, možná také nebudou nic moc
    • bluetooth peripheral device to chce také dále zkoumat, klidně doplňte další postup v příspěvcích
    Naposledy upraveno uživatelem pavel_p: 30-04-2008 v 00:25 Důvod: aha, *obecný* z názvu tématu smazat nejde, tak nic ...
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

Já myslel, že ve Vistách fungují všech BT bez ovladače sami, jako flashdisky, mýlil jsem se.?

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Withman Zobrazit příspěvek
    Já myslel, že ve Vistách fungují všech BT bez ovladače sami, jako flashdisky, mýlil jsem se.?
    Bohužel ano a já myslel, že když to funguvalo při prvním spojení, tak to bude fungoval i dál, v xp jsem to také zkusil jen na rychlo

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

Já mám od MSI Btoes a ten mi funguje na Vistách bez ovladače a OK. Tak přeci jen budu doporučovat MSI BT

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

a neni jednodusi mu ten ovladac vnutit pres spravce zarizeni?

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Jsou zde jisté problémy, které mne k této prasárně donutily:
    - nemůžeš windows vnutit driver bez modifikace inf souboru
    - driver pro 64bit Visty na instalačním cd není

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od pavel_p Zobrazit příspěvek
    Jsou zde jisté problémy, které mne k této prasárně donutily:
    - nemůžeš windows vnutit driver bez modifikace inf souboru
    - driver pro 64bit Visty na instalačním cd není
    No ja svymu msicku (ktery windows standardne nerozeznali a nenasli pro nej zadne ovladace ani z webove databaze) vnutil ten microsoftackej generic bt driver a vse ok (wvx64).

jinak bluetooth peripheral device by se melo tykat nejakyho BT profilu (nevim jakeho, mne vse co sem potreboval funguje), trable jsou spis v tom ze cim vic zarizeni s tim BT profilem nainstalujes, tim vic tam tehle mrdek budes mit...

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od cool.user Zobrazit příspěvek
    No ja svymu msicku (ktery windows standardne nerozeznali a nenasli pro nej zadne ovladace ani z webove databaze) vnutil ten microsoftackej generic bt driver a vse ok (wvx64).
    Můžeš trochu rozepsat postup, jak jsi Vistám x64 ten generic driver vnutil? Funguje víc než modem? (tj. obex pro upload obrázků apod.?)

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od pavel_p Zobrazit příspěvek
    Můžeš trochu rozepsat postup, jak jsi Vistám x64 ten generic driver vnutil? Funguje víc než modem? (tj. obex pro upload obrázků apod.?)
    spravce zarizeni -> neznamena zarizeni -> klik pravym -> vlastnosti -> zalozka ovladac -> aktualizovat ovladac -> vyhledat ovladac v pocitaci -> vybrat ovladac ze seznamu -> radiostanice bluetooth -> vyrobce: genericadapter -> model generic bluetooth adapter a bylo to.

Ted to bohuzel znova nasimulovat nedokazu, pac windows tomu zarizeni ty ovladace nainstaluji automaticky.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Dík moc, upload obrázků nejede, ale jinak se to zdá lepší a bez poškození infcache.1 souboru (pak je lepší při instalaci obecných driverů mazat)

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

chci se zeptat jak sprovoznim svůj adaptér když mám pouze ovladače na 32bit a můj notebook adaptér ani nerozpozná když ho připojím do portu děkuji za odpověď

Podobná témata

1. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 27-12-2012, 17:47
  2. Obecný a jednoduchý macrorecorder pro windows?
    Od roamn v sekci Software denní potřeby
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 03-01-2012, 19:23
  3. Windows 7 RTM oficiálně na TechNet a MSDN
    Od MartyMcFly v sekci Aktuality
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 07-08-2009, 11:50
  4. MSI oficiálně oznámila sérii P7N
    Od KrendaD v sekci Aktuality
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 19-12-2007, 22:25
  5. Obecný problém - instalace či odinstalace