Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 11 z 11

Téma: Pevné disky, optické mechaniky: Jaké rozhraní pro vypalovačku?

Neregistrovaný

Jméno tazatele: Mirka

Znění dotazu:
    Dobrý den, ráda bych zakoupila interní vypalovačku do svého PC, ale nevyznám se v rozhraní. Nevím, zda vybrat SATA, ATA nebo IDE. Respektive ani nerozumím tomu, v čem je rozdíl.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
    Mám PC s rozhraním ACPI, s řadiči IDE ATA/ATAPI.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

Jsou pouze dvě rozhraní:

1.) SATA

2.) PATA = ATA = IDE

Pokud máte starší PC, dle info co jste psala, si myslím že ano, takže určitě volit mechaniku PATA = ATA = IDE

//SATA připojení je modernější připojení, používá "tenčí" kabely a na jeden konektor se dá připojit jedno zařízení (disk, mechanika), má také reálnou vyšší propustnost.

IDE je starší rozhraní, tz. "šála", na jeden konektor můžete připojit dvě zařízení a v dnešní době se již od něj ustupuje.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Oct 2006

Withman to uz rekl. Ale tusim, ze je to pro Vas spanelska vesnice. Idealni by bylo zverejnit foto boardu PC a to uz by se dalo poradit presneji.

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Pre názornosť (farba a umiestnenie na základnej doske sa môže líšiť)
    Připojené obrázky Připojené obrázky  

Neregistrovaný

Děkuji vám všem. Už vím, že potřebuji rozhraní IDE. Díky, jdu hledat tu nejvhodnější :-)

Starousedlík SHW Avatar uživatele kane.shw
    Registrace
    Feb 2008

Dnes už je celkem jedno, kterou vezmeš, vesměs pro běžné používání jsou dobré všechny. Jako taková elita jsou imho považovány vypalovačky značky Samsung a LG. Pak se jen rozhodni jakou barvu a jestli chceš využívat možnost "potisknout" si CD/DVD s LightScribe.

S cenou cca od 600CZK do 750CZK si snad vybereš
    Pokud bys chtěla být perfekcionistka a klasické kšandy by se ti nelíbily, tak se dá koupit taky "kulatá kšanda", změř si potřebnou délku a pak si vyber mezi délkami 60 cm nebo 90 cm

Btw opravdu nemáš na základní desce ani SATA1 (starší model, konektor vypadá trochu chatrněji), třeba kdyby jsi nám řekla typ základní desky (ať už z faktury, či podle nápisu přímo na ní), tak bychom to ještě pořešili.

Neregistrovaný

Díky za doporučení ohledně "kulatých kšand". Líbily by se mi víc, hlavně kvůli tomu, aby PC mohl lépe větrat :-)

Tak z faktury jsem vyčetla, že základní deska je ASUS P4U800-X, ULI N1683, sc478/800MHz, DDR400

Rozhoduji se mezi dvěma mechanikami, a to DVD-RW ASUS DRW-2014L1 PATA Light Scribe a DVD-RW Samsung SH-S202J. Nebo má někdo lepší nápad? Sem s ním, ráda uvítám jakékoliv podněty :-)

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

Samsung i Asus jsou velmi dobré vypalovačky. Je to jedno, co vezmeš.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kane.shw
    Registrace
    Feb 2008

Tak to jedině PATA

Je jedno kterou, jedna má LightScribe, druhá ne... záleží na tobě.

Neregistrovaný

Přesně to jsem chtěla slyšet :-) Moc vám všem díky, už mám v tom jasno a jsem rozhodnutá :-)

Neregistrovaný

sam som vlastnikom asus drw-2014 l1t sata a som nadmieru spokojny

Podobná témata

1. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 02-11-2009, 17:28
  2. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 19-08-2009, 13:58
  3. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 16-02-2008, 21:57