reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ovislink WL-5460 a prodložení sítě

mirekv_cz (5)|30.4.2008 08:37
Zdravím,

přijímám do baráčku zašifrovaný signál přes wifi, který potřebuji prodloužit i do odlehlých částí kam původní signál nedosáhne a nechci tahat dráty. Vzhledem i ke klientům nižší třídy, které neumí šifrování, bych potřeboval prodloužit signál pod jiným SSID a nešifrovaný. Samozřejmě, že nejjednodušší odpověď je pořídit druhé AP, ale tato varianta je až na posledním místě. Radši bych vše udělal pomocí jednoho AP. Máte s tím někdo zkušenosti?

Děkuji

Mirek
eraser (0)|30.4.2008 09:25
NET OvisLink WL-5460AP v2 toto dokáže v prípade, že nepoužívaš smerovú anténu na pripojenie sa k providerovi, inak potrebuješ druhé AP.
lukeli (48)|30.4.2008 09:57
zdravim,
to je sice pekne, ale davej si pozor, ze zesilis signal na AP, ale zvladne ti zarizeni ( napr. notebook) cestu zpet, signal chytnu, ale notebook ma slabsi wifi a uz neodpovim... casty problem.

s pozdravem lukeli
mirekv_cz (5)|30.4.2008 10:43
Jeste mam vlastne dovetek k pozadavku, potrebuji jeste aby si zarizeni brali IP adresu z toho predchazejiciho AP, nikoliv z Ovislinku...... Samozdrejme nepouzivam smerovou antenu nybrz vsesmerovou.

Nejaky den si s tim hraji, ale presne nevim jak to nastavit, asi bych potreboval konkretnejsi odpovedi.

Mirek
eraser (0)|30.4.2008 16:27
Konkrétnejšie odpovede môžeš dostať po tvojom predchádzajúcom príspevku, inak by to bolo len dohadovanie sa. A mal si tieto informácie udať hneď na začiatku a tým by sme vsetci ušetrili čas. No, stále nám dávaš málo informácií, takže sa budeme posúvať po krokoch.

Ak máš všesmerovku, potom môžeš používať dva módy a to univerzálny repeater alebo WISP.

Univerzálny repeater sa pripojí na svoj cieľ, čiže na AP, tzn. musí použiť zhodné šifrovanie, ako je nastavené na AP a taktiež musí patriť do rovnakej subsiete. WL-5460 podporuje voľbu iného SSID pre sieť.

WISP + Universal Repeater mód je šikovný v tom, že vytvára NAT, avšak za cenu zdieľania signálu, tzn. jeho energia je spotrebovávaná dvojnásobne - napojenie na wifi providera, napojenie na wifi NAT klienta. Výhodou je, že si vytvoríš svoju LAN, v ktorej môžeš mať viacero klientov, pričom ti provider poskytuje len jednu IP adresu. Je to určitá obdoba routera. Taktiež si môžeš pre svoju wifi LAN zvoliť iné šifrovanie a SSID.

Otázkou zostáva, či tvoj provider nepoužíva WDS mód. Taktiež, či nevyžaduje MAC autorizáciu.

Čo sa týka DHCP, tak s tým sa netráp, daný packet sa posúva ďalej, ak máš univerzálny repeater mód. Pri WISP si musíš vytvoriť vlastný network a pokiaľ chceš využiť DHCP, tak túto úlohu zabezpečí WL-5460.
mirekv_cz (5)|4.5.2008 13:55
Zdravím,

podruhé // preto nie je potrebné zakladať dve témy (eraser) zde zkouším získat radu ohledně proudloužení sítě. Mám poskytovatele připojení Internetu, který má vcelku dobrý signál. Jeho síť je zabezpečena WPA2, ale jako plátce mám klíč. Chtěl bych tuto síť rozšířit po baráčku do všech místností. Vhledem k tomu, že zařízení jako PDA a stará PCMCIA karta nezvládají WPA šifrování, tak bych síť chtěl v prodloužené nezabezpečenou. Asi by taky nebylo vhodné nechávat v prodloužené síti shodné SSID. Prosím o radu jak a s jakým HW (samozřejmě co nejnižší ceny) toto vyřešit. Pokud by se dalo zakomponovat AP 5460 Ovislink které vlastním, tak bych mohl i ušetřit. Vzhledem k tomu, že nejsem až tak velký odborník na wifi sítě tak prosím o ne tak strohé odpovědi:-).

Děkuji

Mirek
Fangcz (24)|4.5.2008 14:38
Pokud to chapu spravne tak toho ovise mas pro prijem internetu ? maskaraduje ? (tzn. schovava celou tovoji sit za 1 IP adresu). Mozna by to chtelo trochu lepe rozepsat, nebo mas-li cas tak udelat jednoduchy nakres. Pokud by nahodou ten ovis routoval tak staci koupit libovolne AP treba CC&C WA-2204B a zapojit ho do ovise . Jedinou vec kterou bys musel udelat je nastavit to CC&C AP .