reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Monitor-lcd

k750flasher (39)|30.4.2008 17:46
Můj problém:

1) Při hraní her (v hodne svetelných scenach) se objevují v levém dolním rohu az do cca pulky lcd čáry ty čáry jsou takové hodně světlé bílé. Zkoušel jsem to print screenovat abych vám ukazal obrazek ale na obr. nic neni videt takže je jasny že je problem v monitoru ale zase nechapu proc se mi to objevuje jen v hodne svetelnych scenech a navic jen ve hrach na plse nic takoveho videt nejde....

2) druhý problém

Instaluji vista ultimate x64 instalace probehne v pořádku začnu instalovat ovladače zakl.desky,grafiky,atd...
vse je v poho jdu se kouknout na nastaveni lcd zmenit rozliseni a najednou co to vidim označení mého monitoru je generic non-pnp monitor kouknu se na ovladač a je tam semej nazav microsoft microsoft tak jsem vzal cd od monitoru a vložil do dvd mechaniky a najednou upozorneni ze toto cd nepracuje s vistou x64
ta rikam supr.....:( jdu na stranky vyrobce hledam ovladač k memu lcd nachazim stahuji ovladac je na plose
davam: nastavení zobrazení-upřesnit nastavení-monitor-vlastnosti-ovladač-aktualizovat ovladač zadám cestu ke staženému ovladači čekám čekám a najednou napiše: ovladač tohoto zařízení je aktuální takže zase nic...:(:( a dále chci zmenit rozlišení a nemuzu nikde najit toto rozliseni 1680 x 1050 bodů kdyz dám 1600 x 1200 napise to mimo rozsah tak hledam hledam a najednou nachazim jednu fce skrýt režimy které nemuže tento monitor zobrazit je zaskrtnuty tak to odkliknu a hele už tam mám to rozlisení 1680 x 1050 bodů
ale stále nechápu proc jsem to musel odklikávat kdyz výrobce uvádí že to má tento monitor bežně poskytovat ....


Viz: Toto se píše v návodu jak nainstalovat ovladač:
Klikněte na tlačítko Vlastnosti (Properties).
Zobrazí se okno Vlastnosti monitoru (Monitor Properties).
Pokud je jako výrobce ovladače uveden BenQ a název modelu odpovídá vašemu novému monitoru,
znamená to, že jsou nainstalovány správné ovladače a proto již nemusíte provádět žádnou operaci.
Zrušte zobrazení oken vlastností.
Pokud však není jako výrobce uveden BenQ nebo pokud není zobrazen správný model, budete muset
postupovat následujícím způsobem.



Snad jsem vám popsal dost jasně moje problém.

Muj monitor,
LCD monitor - 22" LCD BenQ FP222Wa
http://lcd-monitory.alza.cz/lcd-panel-benq-fp222wa-d69518.htm

Graficka karta: GeForce 8600 GT 512 mb
pegy (757)|30.4.2008 21:35
[QUOTE=k750flasher;118070]...[/QUOTE]
Takze to silne vyzera na problem s ovladacom od LCD a Vista. Mozno si aj grafika snim velmi nerozumie, na strankach vyrobcu je len ovladac ako taky? Neni k nemu spustaci instalator (setup.exe alebo nieco podobne), ked si mu daval cestu k ovladacu, mal si tam aj .inf subor kde Windows zistuje o aky ovladac sa jedna a k comu je?
k750flasher (39)|30.4.2008 22:18
ten stažený ovladač nemá .exe a jsou tam 3 soubory fp222wa.cat,FP222Wa.icm,FP222Wa.inf
pegy (757)|30.4.2008 23:03
[QUOTE=k750flasher;118151]ten stažený ovladač nemá .exe a jsou tam 3 soubory fp222wa.cat,FP222Wa.icm,FP222Wa.inf[/QUOTE]
takze pokial su vsetky 3 subory OK, tak by si to mala Vista korektne naisntalovat za pomoci toho .inf Aj potom ako si mu dal aktualizovat ovladac to stale pisalo, ze je nainstalovany microsoft-sky ovladac? Hmmm nevidim v tom problem, jedine ze by ten ovladac nebol pre 64b Vistu ;) Na stranke vyrobcu pisu, ze ten ovladac je aj pre Vistu x64?
k750flasher (39)|1.5.2008 07:42
No píše se tam toto INF File for Windows Vista/XP/Me/9x/2000 a když ten soubor inf rozkliknu tak se mi otevře v poznámkovém bloku,nebo když kliknu pravim tlac. je tam fce. instalovat kliknu na to vse vypada ze se zacne neco dit ale pak to napise ze vybrany soubor inf nepodporuje tuto metodu :( asi přejdu zpět na xpka...... Chci se zeptat kdyz nainstaluji xpcko 32 má to nejakej vliv ze mám 2-procesor? nebude nejak sníženej výkon pc?

Nebo ještě kusim napsat výrobci.

S vistou se celkem spokojen ale tato věc me celkem vadi......
kikloop (140)|2.5.2008 09:30
Problem 1: Podstatne je, ci sa ti spominany problem rusenia obrazu vyskytoval aj na XP, co predpokladam ze ano, takze skus nejaky test na vady LCD. Napriklad EIZO monitor test http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/benchmarky_a_testy/eizo-monitortest/
Zameral by som sa hlavne na posledne testy kde mozes plynule menit farbu pozadia a skusal rozne odtiene sedej. - Tam sa ti podobne defekty prejavia najskor.. Popripade sa snaz najst sposob ako na 100% vyvolat spominanu vadu pre uznanie reklamacie. Videl som totiz monitory, kde sa napriklad zobrazila vertikalna ciara cez celu plochu len po 3hodinach behu a len na pri jednej kombinacii farieb :D (Acer al2216sd)

Problem 2: to mas tak, ked si kupujes BenQ :D Ten monitor asi nebude mat korektne zapisany EDID. Popripade spominane ovladace su naozaj len pre Vista x86. To je ale zase chyba vyrobcu ze neposkytuje ovladace pre tvoj OS :) mal si si radsej kupit to HPcko L2208w , je len o 400 drahsie :)
k750flasher (39)|3.5.2008 13:01
ok dik vyzkouším ten tes jo jinak ja už ten monitor mam delší dobu asi pul roku.

Doplněk:

Tak displej je v poho sel jsem zpet na xpcka a zadny problem uz nemam a vistu nemusim aspon 2 roky videt :D