reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s Cool 'n' Quiet pod Vistama

pulcik (19)|30.4.2008 21:30
Ahoj lidičky,
žádám vás, o pomoc.
Postavil jsem si malé HTPC postavené na procesoru AMD BE-2400. Funkce Cool 'n' Quiet je ve vistách přímo implementována. Stačí jen v power manageru, pod položkou "řízení spotřeby procesoru" nastavit jinou hodnotu , aby systém sám snižoval takt procesoru. Funkce funguje v pořádku, do té chvíle, než zapnu "živé vysílání" (Live TV) v MCE. Pak se nastavení samo vrátí na hodnotu 100%.
Potřebuji pomoci s vyhledáním a opravy této záležitosti. Za normálního stavu funkce funguje tak jak má.

HTPC je sestaveno z:
AMD Athlon BE-2400
Gigabyte GA-MA78GM-S2H
2 GB DDR2 Patriot
Tv tuner AverMedia A177 Duo Hibrid

Mnohokrát děkuji za pomoc.
pegy (757)|30.4.2008 21:43
Blba otazka ale predsa? Skusal si stiahnut najnovsie ovladace pre Vistu k tomu TV Tuneru, neskusal si vytovrit si vlastny rezim s nastavenim napajani?
pulcik (19)|30.4.2008 22:18
Ovladače jsou nejnovější. A vlastni režim právě používám.
pcmaker (354)|1.5.2008 13:39
Tezko radit. Jenom bych rekl, ze podobny problem ma i EIST od Intelu. Zavada se projevuje tak, ze po 5 minutach sledovani TV s timeshiftingem se rozsynchronizuje zvuk a obraz. Existuje pouze jediny zpusob, jak to opravit. V BIOSu vypnout EIST. V kazdem pripade nejdrive palni nejnovejsi BIOS. Ja jsem si v "Planu napajeni" vytvoril novy plan s nazvem "Cool a Quiet" a u "Rizeni spotreby procesoru nastavil" pro minimalni stav 0% a pro maximalni stav 100%. Tato polozka se mi objevila az po aktualizaci BIOSu na nejnovejsi. Pro kontrolu frekvence CPU si stahni utilitku primo od "AMD Clock".
pulcik (19)|1.5.2008 15:35
Bios je nejnovější, jelikož je PC úplně nové, naházel jsem tam i ty nejnovější ovladače, firmwary atd. Ale zjistil jsem, že to nedělá jen u Live TV, ale u jakéhokoli videa. Tak mě to navedlo na domněnku odinstalovat kodeky, a zkusit nejdříve bez kodeků, a pak s jinými kodeky. Dále jsem objevil záhadnou věc. při sledování TV a při zapojeném WiFi adaptéru se jednou za čas (v řádu 2 minut) objeví ozvěna ve zvuku asi na jednu sekundu. Což je zajímavé, a též nevím co s tím, snad jen nebýt připojen k síti.
Mungo (35)|1.5.2008 23:15
Pozor na to, deska je sice nová, ale to neznamená že obsahuje nejnovější BIOS. Záleží na tom jak dlouho ležela na skladě než sis ji koupil. Takže pokud jsi BIOS nepřehrával, možná by se vyplatilo zkusit to.
cool.user (2822)|1.5.2008 23:27
pokud by se ti chybu nepodarilo najit/opravit a mel bys zaroven x86 visty (lidove receno 32 bitove), slo by to mozna ochcat pres rmclock, problem je ze tady prilis "ale"....
pulcik (19)|1.5.2008 23:42
Bios je flashnutý na nejnovější.
Kdyš jsem pasl že je vše nejnovější, mínil jsem tím že CD jsem nic neinstaloval, ale že ovladače jsem stahoval z netu. Dále skouška jiných vist není možná. Mám origoš visty 64 bit. Problem s taktem jsem vyřešil jinak, jednoduše jsem systém podtaktoval. Teď mě spíše štve ten WiFi adapter. Kdyš běží, tak se ve zvuku objevuje ozvěna, ale kdyš je zakázaná jeho funkce, je vše v pořádku. Nevim co s tim.
Ale diky všem za snahu o pomoc.
pcmaker (354)|3.5.2008 23:50
Co to je za potvurku ten adapter WiFi?
RolandN (210)|4.5.2008 00:19
Jestli ta ozvěna zvuku není v tom jestli nahodou nemáš obě karty vedle sebe v PCI slotu (pokud ta WiFi je na PCI). Jsou blízko sebe a prace WiFi ovlivnujě TV tuner... Sice pak smula je v tom že u teto desky nemáš možnost je posunout dál od sebe...



Ja jak slyším konfiguraci PC s MB Gigabytu, TV AverMeida a "Vist" dostavam šilenství :runaway
Nějaky měsíc co jsem stavěl kamošovi HTPC s podobnou deskou tunerem AvM a pravě s Vistama... Spousta problému s TV sekal se zvuk nebo nešel u TV obraz a zvuk zase jo. Problěmy s kodeky, trhani videa atd.
Po několika týdnech trápení pomohla výměna zakladní desky a přechod na Windows XP... ted se už vše celkem uklidnilo.
pulcik (19)|8.5.2008 21:28
Je to USB adapter od Linksysu - WUSB300N
pcmaker (354)|9.5.2008 20:38
Pokud je to mozne, zkusit nastavit vystupni vysilaci vykon na minimum, aby jeste spolehlive pracoval. Jestli to ovladaci sw nejak umoznuje. Pak si treba pohrat a najit takovou jeho polohu, aby interference se zvukovkou byly co nejmensi. Proste co nejdal od PC. Pujcit nejaky delsi stineny USB kablik. Pokud nic nepomuze, pak jedine jiny typ Wifi. Ale dost mozna, ze se ruseni dostava do signalu az nekde na ceste do zesilovace, nebo repraku. Dela to i pri zapojeni sluchatek primo do vystupu z PC?
Pavel Boček (4169)|10.5.2008 16:10
Použij RM Clock, pokud to dělá systém, tak si stejně nemůžeš nastavit napětí (možná by mohl dokázat snížit napětí při nižší frekvenci, ale to by musel ten CPU mít tyhle informace přímo v sobě podle toho, jak ho ve výrobě otestovali a o tom těžce pochybuji) a pak to postrádá smysl. Spotřeba a tedy odpadní teplo klesá ponejvíce s napětím, ne s počtem cyklů.

Takže RM Clock a pěkně mu uber napětíčko :p
pulcik (19)|14.5.2008 16:39
No ten rušivý artefakt ve zvuku je i ve sluchátkách. Repro je z TV, tedy přenos zvuku i obrazu přes HDMI. Nutno podotknouti, že HDMi špatně stíněno není. Jedná se O MonsterCable 750HD. Za tu pálku co tenhle kablík stojí musí být stíněný i proti uranu.
Co se týče vzdálenosti adaptéru od PC. je asi 0,5 m daleko. A adaptér jinak funguje na jiných systémech v pořádku. (zkoušeno na jiných pc s XP, a stejném PC s reinstalovanou vistou)
Problem je možná v ovladačích, ty co tam teď jsou jsem našel na internetu. Linksys totiž oficialně pro tento adapter nema 64 bitové ovladače.
Jiziii (796)|22.5.2008 20:13
Jen takovej blbej dotaz máš C&Q povolenej v BIOSU já mám taky asusku sice jinou desku ale musim to nejdřiv povolit v biosu.
No a kdyby ti to navadilo tak by stačilo ppodtaktovad procik aby moc nehřál a vykašlat se na C&Q