reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

"3D hry" na PC

hxnek (6)|1.5.2008 21:41
Skoušel někdo hrát nějakou hru s 3D brýlemi(třebas i s těmi papírovými)? kterou?
Na jedinou o které vím je track mania: nations Forever (hra zdarma,auta po síti). Kde je přímo v nastavení možnost 3D brýle.
Zajímají mě zkušenosti a jestli sou i další hry ?
mech13 (5526)|1.5.2008 22:19
hral jsem:) na Asus TNT2 ultra a hra byla tusim turok nebo tak nejak (takova zelena potvora)

ty bryle byly plastovy a vedl z nich dratek zapojeny do grafiky

a jaky to bylo? no docela dost dobry:) vazne to vypadalo jako 3D, objekty vystupovaly atd.. libilo se mi to:)

//urcite kartu i bryle jeste mam, ale nevim jestli bych vyhrabal s tou hrou...
Intri (3490)|1.5.2008 22:27
Nebojí z toho hlava a oči? Jestli to funguje na stejném principu jako IMAX, moc bych se nedivil, kdyby to škopek dost zatěžovalo. Po hodinovém sledování filmu v IMAXu měly moje oči fakt dost.
Withman (1337)|1.5.2008 22:28
Do IMAXu bych fakt chtěl jít, ještě jsem tam nebyl. :cry
mech13 (5526)|1.5.2008 22:34
nehral jsem to dost dlouho aby se to mohlo projevit a navic to bylo dost davno a uz si toho moc nepamatuju... jen ze to bylo dobry:) takze jaky to am vliv na skebli nevim...
Intri (3490)|1.5.2008 22:43
Ale taky bych to někdy rád zkusil. Jen jsem nevěděl, že jsou na to zapotřebí i speciální hry ( resp. speciální podpora ve hře ), myslel jsem, že je to ryze HW záležitost předělat 2D obraz do pseudo-3D podoby.
pavel_p (993)|2.5.2008 00:13
S papírovými červeno-azurovými brýlemi to není ono, ale nvidia na to má driver:
http://www.nvidia.com/object/3d_stereo.html
Nevím jestli je třeba pro svou grafiku modifikovat inf soubor a jaké grafiky to vlastně podporuje, zkoušel jsem to pár let zpět na GeForce 5200FX nebo GeForce2MX a mělo to nějaké chyby ... už nevím, ale v těch hrách cosi blblo a zkoušel jsem snad jen Quake 3 Arena.

Zrovna jsem to zkoušel, na GeForce 8600GT s posledním driverem, Vista 32b nefunguje - černá obrazovka, musím dát ESCape.
universum (1)|22.5.2008 11:06
Kdysi davno jsem zkousel jen tak ze zajmu FarCry na starsi NVidii (nejaka GeForce4 MX4400 nebo tak nejak) s temi papirovymi cerveno/modrymi anaglyph brylemi (jak uz tu bylo napsano, NVidia na to ma rozsireni 3D driveru). Byla to zajimava zkusenost, ale da se na to koukat tak maximalne hodinu. Pak uz z toho boli oci. A hlavne to ma super efekt, ze po sundani bryly clovek vidi jednim okem tmaveji nez druhym :-)
Ale moc dobre se to hrat nedalo, kvuli barevnym filtrum jsou barvy pomrsene a taky zamerovani strelby nebylo zrovna moc dobre, protoze kvuli posunu modreho obrazu vuci cervenemu se clovek blbe soustredi na male detaily v obrazu, jako je treba zamerovac :-(
Ale na nejake poradne virtualni helme s internimi LCD monitory bych si hned neco zahral (a to pritom vlastne temer hry nehraju).
Prott (240)|22.5.2008 11:30
No zatím to nefunguje na principu IMAXu (na to by byl potřeba i speciální monitor). Nejsou na to potřeba žádné speciální hry (všechno obstarávaj ovladače) - funguje to přibližně tak, že monitor vykresluje vždy střídavě obraz pro každé oko zvlášť s tím, že to oko, co nemá "daný obraz" vidět, je zrovna zakryté (o to jediné se starají brýle - zakrývání :) ). Prý z toho oči/hlava docela bolí - není divu, když (při normálních 100 Hz refresh rate) obraz "blikne" 50x za sekundu (a to je ještě o dost horších 50 Hz, než např. u TV, protože tady není žádný dosvit luminoforů, ale obraz prostě zmizí).
noegoncz (319)|23.5.2008 08:40
čau, já zkoušel výše zmíněné Trackmania Forever s papírovými brýlemi. Je to docela zábavné, ale něak mi přijde, že pak člověk už nevnímá trať tak,jak bez brýlí. Hrál jsem to tak 10min a pak jsem to zrušil (nehledě na vyšší HW náročnost). Navíc jak říkáte, dost to ničí oči. Jinak viděl jsem ještě někde předělaného Quake1 taky v 3d (na brýle samozřejmně),ale nevím kde :D