reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

propojeni PC a HIFI sestavy

TomasOxx (230)|2.5.2008 00:04
cau, znamemu se nedari propojit PC se svou hifi sestavou. Zkouseli jsem integrovanou zvukovku i nejakeho sound blastra audigi a stale je tam strasny brum. Nekde jsem zaslechl, nebo mozna i cetl, ze je to snad nejakym fazovym posuvem kdyz je PC a HIFI sestava na rozdilnych zasuvkach, coz se mi zda divne, ale chytam se uz vseho :) Setkal se stim nekdo ?
pavel_p (993)|2.5.2008 00:39
Zkus si něco najít o zemnících smyčkách. Dát to na jednu zásuvku může problém do (ne)jisté míry potlačit. Nevím jestli se to dá řešit líp, než to propojit přes nějaké digitální rozhraní (třeba optický S/PDIF).

EDIT: napadlo mě jen toto:
  • odpojit od věže anténu
  • [*]připojit audio kábel přes zadní konektor na PC, ne přes frontpanel (zemnící smyčka může vzniknout i díky blbému návrhu na základní desce mezi pinem pro připojení frontpanelu na casu a integrovanou zvukovkou, pokud není zem vedena po celé délce samostatným vodičem).
TomasOxx (230)|2.5.2008 01:07
ten znamy je trosku starsi rocnik, hifi sestavu si skladal behem zivota.. tam ta optika nejak neni :)
Zapojovano to bylo pres zadni konektory primo na krate... jeste me napadlo... je moznost ze by tomu pomohlo... zapojit to spolecne za jednu prepetovou ochranu ? jakoby to oddelit/odfiltrovat od zbytku site ?
mosqicz (14)|2.5.2008 09:08
To by ta prepetovka musela mit filtr a nejsem si jisty jestli mate nejakou z bauhausu za par korun jestli tam vubec nejake filtry najdete...
Znamy tento brum (50Hz) odstranil zařazením nějakých starých oddělovacích transformátorků z vysloužilé ruské televize, kde byly zapojeny tuším před reproduktorem... zapojil je na signálové kabely mezi PC a zesilovač a bylo po problému... zkusím zjistit co to bylo přesně za trafíčka, byly opravdu miniaturní.
kocourleo (110)|2.5.2008 09:56
Vím, že už se tě pavel_p ptal, ale přesto se tě zeptám znovu. Nemáš připojenou nějakou anténu přímo do PC (od TV karty, radiokarty...)? Pokud by pak k odstranění brumu pomohlo její odpojení, tak bys k trvalému řešení musel sehnat oddělovač přepětí (něco takového http://www.omko.cz/?kod=ALXTI1G ).
TomasOxx (230)|2.5.2008 14:46
neni to muj pripad, je to pripad znameho, v pc zadnou tv/radio kartu nema. Jeste mi kamos poradil nejaky odrusovaci filtr z dexonu... no uvidim, jak se to dal bude vyvijet. Zatim dik
crasher.km (919)|2.5.2008 15:12
Mno napadlo mě ještě jedno : nemáš poblíž toho drátu čím to propojuješ nějaký trafo,nebo něco,co by mohlo indukovat? třeba i špatně stínění u kabelu od televize,rádia .....
alkaba (47)|9.5.2008 15:47
To by mohlo být ono. Mě např. bručí kombo na kytaru, když mám kdekoliv v pokoji zapojenou nabíječku na mobil ;)
Martin Šejnoha (255)|10.5.2008 03:44
Gitárové kombo je dost odlišná záležitost od propojení HIFI a PC. Kombo musí umět spracovat slabý signál z kyt. snímače... proto má vysoký vstupní odpor a velké zisky v předzesilovači. U HIFI a PC k ničemu takovému není důvod. Pokud je zesilovač domorobo a připojený třížilovou síťovou šňůrou tak to vše vysvětluje... vzniká tak zemní smyčka přes ochranný vodič, takže zkusit(jen pokusně!!!!) odzemnit zes a pokud to přestane tak je příčina jasná. Zem pěkně připojte zpátky a zjistěte zda je nutné aby byla signálová zem zesilovače spojená se silovou. Pokud zes disponuje trafem s dvojitou izolací mezi P-S tak doporučuji přestavět ho na 2 třídu a odpojit zemní vodič. Pokud toto není možné tak se dá situace ještě řešit oddělovacím transformátorkem.