reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prosim poradit LESKLY 22" lcd do 6500kc na hry, filmy a brouzdani.

tosmani (25)|2.5.2008 14:43
Dnes mi dosel Asus VW222U http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=1061K0&Search=vw222u&SearchType=1&SearchSubmit=1 a je hrozny. Mel jsem predtim leskly display a obraz byl daleko lepsi. Navic ma tento monitor vadu, ze je pekne rozostreny uprostred, takze ho vracim.

Poradi mi prosim nekdo, jaky je dobry:
22" lcd
s LESKLYM displayem
jak VGA tak DVI (nebo hdmi)
do 6500Kc
?????????

Dival jsem se na HP w2207h, ale uz je na me moc drahy a Acerum moc neverim.
Je jeste jina znacka, co dela dobre leskle displaye?

Jinak Samsung ani Asus pry nemaj ani jeden 22".
Eshopy to maj bud popletene za leskly povrch ramu nebo to neuvadi vubec...

Diky za rady !!!
P@pi (1519)|2.5.2008 14:56
Já mám HP w2207 a můžu jen doporučit, super monitor. Na TN bych řekl, že má opravdu vynikající barvy (ostatně to potvrdila i zde recenze na SHW).

Jinak co to levné EC, které bylo nedávno zde v recenzi? Někdo ho má i doma (mech13) a myslím, že má DVI, i když se to v eshopech a na stránkách EC neuvádí. Cena je dost nízká.
tosmani (25)|2.5.2008 16:30
EC ma jen VGA podle recenze. Asi to HP taky zkusim. Co tech 5ms? Je to sekane pri hrach? Teda jestli jsi zkousel. Asus ma 2ms. Budu to mit na ps3.
P@pi (1519)|2.5.2008 17:13
Podle recenze ano, ale jak říkám, tuším že někdo psal, že existuje i verze s DVI a asi má stejné označení nebo tak něco. Zkus napsat tomu mechovi, třeba ti řekne víc.

Abych ti řekl pravdu akční jsem na tom moc nehrál, takže odezva nevím. Filmy a strategie jsou ok, ale odezva je lepší než na mém laptopu a už i tam mi přišla nepostřehnutelná, takže buď špatně vidím nebo je to ok.

To co mají na papíře neřeš, to jsou jen papírové kecy a rozdíl mezi 5 ms a 2 ms stejně nepoznáš. Ale porovnávat to podle papíru je nesmysl.

Btw máš teď nějaké LCDčko?
Deee-aN (3834)|2.5.2008 20:25
Tak jsem trochu hledal a nemám dobré zprávy. Lesklý 22-ky v týhle ceně asi seženeš jen od Asusu nebo Aceru. Škoda, že ten EC nemá to DVI.
Teď jsem si vzpomněl, kde jsem viděl něco pro tebe. Je to varianta Samsungu 2232BW, jmenuje se 2232GW (G jako glossy) www.overclockersonline.net/index.php?page=articles&num=1461&pnum=3 a má jednu drobnou chybičku: u nás ho asi neseženeš. Škoda...
Rozumím ti, že chceš lesklý povrch. Mám ho taky a je supr (NEC 20WGX2 Pro). Kvalitní výrobci si za tohle nechají zaplatit.
speedsnail (4876)|2.5.2008 23:22
Potvrzuji ze Eurocase s DVI se da (nebo aspon dal) normalne koupit - kamos ma doma a je velmi spokojenej. Doporucuju!
(ale neni nijak specialne oznacovanej, takze je potreba u konkretniho prodejce zjistit jakou ma verzi. Kolega kupoval v TSBohemia).
FreDdie (7)|3.5.2008 13:01
Doporucuju Samsung 22" SM 226BW. Sice stojí momentálně 7000, ale myslím, že je fakt dobrý a požadavkůmvyhovuje. Já osobně mám LG L225WT-BF, který se dá teď pořídit za 6000 a jsem s ním naprosto spokojen. Samsung jsem viděl na živo a myslím, že je o něco málo lepší, alespoň mě se líbil víc a má také lepší parametry. Záleží na financích.
tosmani (25)|3.5.2008 13:58
[QUOTE=P@pi;118783]Podle recenze ano, ale jak říkám, tuším že někdo psal, že existuje i verze s DVI a asi má stejné označení nebo tak něco. Zkus napsat tomu mechovi, třeba ti řekne víc.

Abych ti řekl pravdu akční jsem na tom moc nehrál, takže odezva nevím. Filmy a strategie jsou ok, ale odezva je lepší než na mém laptopu a už i tam mi přišla nepostřehnutelná, takže buď špatně vidím nebo je to ok.

To co mají na papíře neřeš, to jsou jen papírové kecy a rozdíl mezi 5 ms a 2 ms stejně nepoznáš. Ale porovnávat to podle papíru je nesmysl.

Btw máš teď nějaké LCDčko?[/QUOTE]


To je pravda, 5ms mi vadit nemuze. Mam ted ten asus vw222u pres vikend, v pondeli ho vracim. Jinak dalsi na asus notasu. Asi zkusim nekde najit to EC s DVI, vypada hodne dobre. jestli se mi nebude pozdavat, priplatim a pujdu do HP.
tosmani (25)|3.5.2008 14:46
[QUOTE=deeean;118841]Tak jsem trochu hledal a nemám dobré zprávy. Lesklý 22-ky v týhle ceně asi seženeš jen od Asusu nebo Aceru. Škoda, že ten EC nemá to DVI.
Teď jsem si vzpomněl, kde jsem viděl něco pro tebe. Je to varianta Samsungu 2232BW, jmenuje se 2232GW (G jako glossy) www.overclockersonline.net/index.php?page=articles&num=1461&pnum=3 a má jednu drobnou chybičku: u nás ho asi neseženeš. Škoda...
Rozumím ti, že chceš lesklý povrch. Mám ho taky a je supr (NEC 20WGX2 Pro). Kvalitní výrobci si za tohle nechají zaplatit.[/QUOTE]

Asus 22 ani 24 leskly nedela v jakekoliv cene pry. Acer sice ano, ale s dvi vstupem a se blizi cenam HPcek.

2232GW by byl opravdu nej nej, taky jsem o nem cetl, ale po zkusenosti s timhle asus vw222u, bych to z ciziny neobjednal.

Zatim asi vitezi HP w2207h, i kdyz prohrava penezenka :].

[QUOTE=speedsnail;118896]Potvrzuji ze Eurocase s DVI se da (nebo aspon dal) normalne koupit - kamos ma doma a je velmi spokojenej. Doporucuju!
(ale neni nijak specialne oznacovanej, takze je potreba u konkretniho prodejce zjistit jakou ma verzi. Kolega kupoval v TSBohemia).[/QUOTE]

Super. Zkusim ho nekde objevit na prodejne. velmi levny a parametry vypadaj hoodne dobre. Ze bych preci jen usetril 2000 :]

[QUOTE=FreDdie;118966]Doporucuju Samsung 22" SM 226BW. Sice stojí momentálně 7000, ale myslím, že je fakt dobrý a požadavkůmvyhovuje. Já osobně mám LG L225WT-BF, který se dá teď pořídit za 6000 a jsem s ním naprosto spokojen. Samsung jsem viděl na živo a myslím, že je o něco málo lepší, alespoň mě se líbil víc a má také lepší parametry. Záleží na financích.[/QUOTE]

Ten je matny.
Jak jsem psal v uvodu, vetsina eshopu si plete leskly povrch ramu od leskleho displaye. Samsung by musel mit na konci G, resp. GW aby byl leskly display.

LG ma vysoke kontrasty to jo, mozna by to vyvazilo chybici lesk displaye. Ale musel bych to asi videt.

Koukam ze budu muset vyjet do elektroworldu nebo mironetu. nebo nekam :].
P@pi (1519)|3.5.2008 15:04
OK, jestli chceš vědět, jak na tom je ten HP ASUS apod.

Tak http://www.lagom.nl/lcd-test/response_time.php

Vem si foťák (ne foťák v mobilu není foťák)
Pusť ten první test, bude ti to blikat. Vem závěrku 1/400 s ISO 1600 (tak jsem to bral já), ale je to relativně jedno jak to vemeš, když to bude podobně. Vyfoť sérii snímků (rozhodně ne jeden nebo tři, třeba osm) jak to bliká. Tak a teď stačí najít snímek, kde je po straně nejtmavší růžová. Tedy prostě, kde ten blikající snímek je nejtmavší k poměru té referenční tabulky.

Pusť ten druhý na 128/255. Vyfoť ho se stejným nastavením (1/400, ISO 1600), tak tři snímky. No vem ten s největším duchem.

No a hoď to sem. Snaž se to neupravovat (pokud to neumíš), protože zmenšování silně degraduje výsledek (i ve Photoshopu), to je problém mřížky monitoru, ale to neřeš :-)).

Výsledek můžeš porovnat s mým HP w2207 (je to horší než jsem čekal, ale stále lepší než laptop ASUS):
1 test, čím méně růžová krajní řada tím lépe. Moje se pohybuje někde mezi -120 a -60. Méně = lépe.
2 test je jasný, menší "duchové" = lepší

EDIT: zjisti si, co dělá tlačítko EDIT tady na fóru...
response.jpg ghosting.jpg