reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lze opravit chybné soubory?

OdMajkla (369)|2.5.2008 15:39
Mám problém s instalací programů. Chyby se týkají souborů data1.cab či data2.cab atd, ať jsou to hry, či programy typu Adobe Photoshop. I zde poskytnutý Service Pack 3 pro Windows XP, který zde bratr stahnul a funguje mu, mě vyhazuje chyby v souborech. Respektive že systém nemůže najít soubor wmwcore.dll který jsem v Total commanderu ve složce service paku našel. Kde je tedy problém???
Windows mam nainstalovaný, zaktualizovaný, a vše by mělo bejt ok. Nikdy jsem tento problém v PC neměl.

Slyšel jsem o programu který umí najít a pokusí se tyto chybné sektory opravit, ale pochybuju že to bude problém v programech. Jak jsem řekl bratr stahnul zde Service pack 3 tak jako já, jemu jde, mě ne.

Díky za odpovědi.
hl.hl (1387)|2.5.2008 15:51
Ja bych se prvne zameril na to, zda jsou ty soubory spravne zkopirovane (prenesene). At bratr udela ke stahnutemu souboru na jeho pocitaci soubor s kontrolnim souctem (pokud je to vic souboru tak pro vsechny soubory). Ten soubor si prenes do sveho PC a zkontroluj zda kontrolni soucty souhlasi.

Klidne muze byt nejaky HW problem a ty soubory se muzou ulozit chybne.
OdMajkla (369)|2.5.2008 15:55
Ano. To si myslím. Problém je že bratr je ode mě 100 km a těžko to provedeme tak jak říkáš. Proto ještě jedna dodatečná otázka. Je možný, že by byl poškozený Hard Disk a poškodil ukládaná data ?

EDIT: zkoušel jsem stahnout programy i na externi disk a taky to nejde. :runaway :notsure
hl.hl (1387)|2.5.2008 19:52
[QUOTE=OdMajkla;118751]Ano. To si myslím. Problém je že bratr je ode mě 100 km a těžko to provedeme tak jak říkáš. Proto ještě jedna dodatečná otázka. Je možný, že by byl poškozený Hard Disk a poškodil ukládaná data ?

EDIT: zkoušel jsem stahnout programy i na externi disk a taky to nejde. :runaway :notsure[/QUOTE]


Ale urcite by ti ten soubor mohl poslat mailem, nebo nema tu moznost? Je to maly textovy soubor. Nebo napis odkazy na nejake ty soubory ktere ti nejdou a mozna by byla i jina pomoc.
Poskozeni okladanych dat je teoreticky mozne. Ale spis by to delal radic disku nebo pamet.
OdMajkla (369)|3.5.2008 10:40
Nuže, a jak se ten soubor s kontrolnim souctem vytvari? Já jem v tomhle laik, a nic o tom nevím. A bratr určitě taky ne :notsure
hl.hl (1387)|3.5.2008 12:03
[QUOTE=OdMajkla;118941]Nuže, a jak se ten soubor s kontrolnim souctem vytvari? Já jem v tomhle laik, a nic o tom nevím. A bratr určitě taky ne :notsure[/QUOTE]

Psal jsi, ze pouzivat TC. Tak ten to ma v sobe. Oznacis si soubory nebo jen stojis na jednom souboru a das toto:
- v hornim menu vyberes SOUBORY
- dale pak skoro dole VYTVORIT KONTROLNI SOUCTY CRC
- v dalsim okne pak zvolis nazev souboru s ulozenymi kontrolnimi soucty (CRC) a zvolis zda to bude format SFV nebo MD5 a das OK

No a pak si tento soubor nechas poslat, nakopirujes ke svemu ztazenemu souboru a udelas zase pres menu SOUBORY > OVERIT KONTROLNI SOUCTY CRC kontrolu.

Ja si takto osetrim veskere velke nebo dulezite soubory ihned po nakopirovani ke me, nebo lepe uz treba na puvodnim PC a u sebe jenom zkontroluji. Je to take dobre delat u nejakych archivu treba na CD nebo DVD, kdy si pak po nekolika letech az ten soubor potrebuji nejprve zjistim, zda ho hw spravne precetl.

Jinak treba ten MD5 hash byva nekdy uveden uz na internetu u toho souboru urceneho na stahnuti a mas hned po stahnuti kontrolu zda se to stahlo a ulozilo dobre.
OdMajkla (369)|3.5.2008 14:03
No, je jasné, že chyby vznikají při stahování a ukládání souborů. Kde tedy může bejt problém ???? Co tyto chyby může dělat? :notsure
hl.hl (1387)|3.5.2008 14:19
Nejprve zjisti, zda jsou skutecne soubory s chybnyma datama. Projevi se to tak, ze u stejneho souboru jako ma bracha nebo kdokoliv jiny budes mit jiny kontrolni soucet nez on. Nebo jinymi slovy jeho kontrolni soucet nebude odpovidat kontrolnimu souctu tveho souboru. Pokud tomu tak bude tak bych poradne otestoval nejprve pamet programem GoldMemory (GM) a pak by se videlo co dal. To bych pak vzal nejaky velikansky soubor (treba nekolik GB), udelal CRC a kopiroval ho z disku na disk nekolikrat tam a zpet a pote zkontroloval CRC toho nekolikrat prekopirovaneho souboru s uplne puvodnim CRC.

Problem muze byt skutecne v nejakem HW. Me kdysi davno pri rozbalovani nebo testovani zpakovanych souboru treba do raru to hazelo, ze soubor je poruseny. Zkopiroval jsem ho na jiny PC to bylo OK. Nakonec skoncil NB na reklamaci a museli vymenit board a uz to chodilo OK az do dneska.
OdMajkla (369)|3.5.2008 20:39
Jen pro představu dávám screen.
Problem Adobe Photoshop.JPG Adobe chyba 2.JPG
hl.hl (1387)|3.5.2008 21:04
Takze tuto chybu (-113) popisuje nekolik situaci tak zkontroluj jestli nejaka nenastava u tebe:

- uzivatel nema prava pro prepsani souboru ktere jiz existuji
- disk kde se vytvari temp soubory je zaplnen a neni dost mista
- muze to zpusobovat najaky bezici antivir kontrolujici otevirani, kopirovani, ..... vsech souboru
- dale muze pomoci smazat vsechny TEMPORARY soubory
- jeste pry muze pomoci ten program neinstalovat pres spusteni stahnuteho EXE ale pres nejaky archivacni program (asi WINRAR) ten stahnuty EXE rozbalit do tveho instalacniho adresare a odsud pak spustit vlastni instalacni program (vetsinou SETUP.EXE)

Urcite zkontroluj ty pristupova prava nebo zkus zalozit na zkousku noveho uzivatele s administratorskymi pravy. Protoze jak popisoval, ze nemuzes zapakovat ty minidump soubory tak to taky neni normalni. Pak dej vedet jestli neco pomohlo.
OdMajkla (369)|4.5.2008 15:16
Zdar, dost se v tom topim, protože nechápu pár věcí co mi píšeš. pokud jsem na PC jako admin, a neni zde jiný uživatelský ůčet, co by mi mohlo zabránit v právech pro přepsání souborů ? To bych asi tedy pominul.
Disk kde se vytvaří temp soubory má volných 22GB čili zde problém taky nebude.
Jedinný antivir kdterý mi běží je NOD32 a ten mi tohle nikdy nezpůsoboval.
S tou instalací to dost dobře nechápu, ale i kdyby ano nerad bych vše instaloval tímto způsobem.

U souseda jsem si ted stahnul Adobe Photoshop, a ze stejný stránky jsem stahnul program i já. Jeho stahování proběhlo v pohodě a program poškozenej není. U mě opět poškozenej je. Zjistil jsem to pomocí kontrolních crc souborů.
mech13 (5526)|4.5.2008 17:46
kdyz stahnes instalacku u brachy nebo souseda, nakopirujes na flashdisk a spustis u sebe funguje to? nebo taky problem?

- tim poznas, jestli je chyba u tebe v siti nebo v kompu

//s tou instalaci to bylo asi mysleno, ze to co stahnes je archiv, ktery se napred sam rozbali a pak spusti instalator. nekdy ten archiv dokaze rozbalit i winrar a pak rovnou spustis jen setup
hl.hl (1387)|4.5.2008 18:47
Zkus jeste tyto dve veci, protoze to vypada podle popisu te chyby ne na chybna data ale chybu pri rozbalovani toho instalacniho souboru do temp adresare:

- spustit Win v nouzovem rezimu a smazat vsechny soubory z adresare c:\Documents and Settings\Majkl\Local Settings\Temp\, pak spustit Win do normalniho rezimu a vyzkouset instalaci

pokud to nepomuze tak:
- rozbal instalacni soubor Photoshopu do nejakeho pracovniho adresare pomoci winraru a zkus ho nainstalovat pote spustenim SETUP.EXE z toho pracovniho adresare.

Jinak nikdo nerika, ze to tak musis delat (pokud by to slo) porad, ale jde o to presne urcit v cem je problem.
OdMajkla (369)|5.5.2008 10:40
[QUOTE=mech13;119292]kdyz stahnes instalacku u brachy nebo souseda, nakopirujes na flashdisk a spustis u sebe funguje to? nebo taky problem?

- tim poznas, jestli je chyba u tebe v siti nebo v kompu

//s tou instalaci to bylo asi mysleno, ze to co stahnes je archiv, ktery se napred sam rozbali a pak spusti instalator. nekdy ten archiv dokaze rozbalit i winrar a pak rovnou spustis jen setup[/QUOTE]

Včera jsem si stahnul u souseda Adobe, dal ho na externi harddisk, a vytvořil u něj kontrolní soubory. Pak jsem u sebe zkusil nainstalovat. V Pohodě. Uninstal, a stahnul jsem jej znovu já. Jeho kontrolní soubory jsem nakopíroval k mému staženému programu, a viz screen problémy.

Z jeho programu jsem dle výsledných kontrolních součtů překopíroval soubory do mého staženého a nahradil tím chybné. Pak vše fungovalo. :thumb


for HL.HL - To jsem zkoušel již předtím. Smazal jsem všechny soubory z Temp, a poté zkusil instalaci. Bezvýsledně.
Druhý případ kdy jsem zkoušel rozbalit soubor do adresáře pomocí winraru a poté přes setup nainstalovat taky zkolaboval. :notsure

Jinak. Mam tady hafo programů na DVD. Když je zkopíruju do PC a poté extrahuji pomocí winrar, či je rovnou extrahuji a instaluji z Commanderu, tak není žádnej problém. Problém je pouze u programů stažených z internetu. Chyba musí vzniknout při stahování, a to u programů o větší velikosti. ICQ či SKYPE fungují i po stažení.
Mohu ještě zkusit vyměnit RAM a případně základní desku. Poté to vyzkoušet a ujistit se že je problém v HW. Síťová chyba to není, neboť soused bydlí hned pode mnou a máme nataženej kabel ze stejného switche. Takže tady problém nebude. K němu tečou stejná data s tím rozdílem že je o 3 metry níž. Čili jak sem někde četl zmínění o síťovce či RAM, zkusil bych tyto dvě varianty ?
chyba v adobe.JPG
mech13 (5526)|5.5.2008 10:43
skus jiny prohlizec

pripadne se rozepis jake mas pripojeni na net, jakou mas doma sit a tak... neco ti mrvi pakety
hl.hl (1387)|5.5.2008 10:59
OdMajkla: Tak jsem alespon rad, ze se podaril krok A a to, ze to vznika na ceste z internetu na HDD.

Sitovku mas onboard? Pokud ano, tak bych ji zkusil zakazat a testnout externi, pokud mas externi tak zkusit vymenit za jinou.

Nebo druha moznost je, vyzkouset na jiny disk cistou instalaci Windows a zda to taky bude mrsit stahovane soubory.
OdMajkla (369)|5.5.2008 11:32
[QUOTE=mech13;119452]skus jiny prohlizec

pripadne se rozepis jake mas pripojeni na net, jakou mas doma sit a tak... neco ti mrvi pakety[/QUOTE]

Trefa do černého Mechu. Zkusil jsem Adobe stahnout přes Explorer. A funguje !!!!!! :thumb

K síti by jsi měl najít veškeré info ve screenu.
internet.JPG
pas!k (3765)|5.5.2008 11:34
Takze problem mozna bude nekde v cache nebo nejakym tempu kam to docasne uklada ..
OdMajkla (369)|5.5.2008 11:40
[QUOTE=hl.hl;119456]OdMajkla: Tak jsem alespon rad, ze se podaril krok A a to, ze to vznika na ceste z internetu na HDD.

Sitovku mas onboard? Pokud ano, tak bych ji zkusil zakazat a testnout externi, pokud mas externi tak zkusit vymenit za jinou.

Nebo druha moznost je, vyzkouset na jiny disk cistou instalaci Windows a zda to taky bude mrsit stahovane soubory.[/QUOTE]

sítovka je onboard a externí se pokusim sehnat ale pochybuju že ji tady někdo má :runaway

instalaci na jiný HDD můžu vyzkoušet pokud nebude problém že je ten disk externí.
OdMajkla (369)|5.5.2008 11:45
[QUOTE=pas!k;119461]Takze problem mozna bude nekde v cache nebo nejakym tempu kam to docasne uklada ..[/QUOTE]

pokud by byl problem v tempu - jelikož jsem komplet TEMP smazal - tak by musel bejt poškozenej HDD. Slyšel jsem že každý formátování disku se na něm podepíše. Ten disk je od MAXTOR a v PC jej mám asi 4 roky. Instalací XP a formátování prodělal nespočet.
pas!k (3765)|5.5.2008 11:46
Tak ho necim projed a budes mit jsano.
OdMajkla (369)|5.5.2008 11:52
[QUOTE=pas!k;119464]Tak ho necim projed a budes mit jsano.[/QUOTE]

A co bys doporučil. Můžu jej projet Hiren´s boot což je 14 ti hodinovej test s nalezením a opravou chybných sektorů. Jednou jsem to již dělal a po 8 hodinách nic nenašel. kluci co mi jej sehnali tvrdí že pokud ten test nenajde chybu po 2 hodinách je disk v pořádku.
Raději bych tedy něco rychlejšího a odzkoušeného. Nějaké doporučení? :notsure
pas!k (3765)|5.5.2008 11:59
No vyhledavat chybne sektory umi tusim i hd tune. Osobne si ale myslim ze chyba neni v disku ale v nastaveni prohlizece nebo v prohlizeci samotnem popripade v nejakem firewallu nebo utilitce ktera hlida obsah webu ..
hl.hl (1387)|5.5.2008 12:03
No nekde tady pises, ze pres MS Explorer je to OK (a nebyla to treba nahoda?). Tak bych zatim vynechal HW problemy a zalaboroval se sw. Vyzkousel bych nejakou starsi funkcne overenou Mozillu nebo jeste Operu a pak by se videlo.
OdMajkla (369)|5.5.2008 12:11
Momentálně zkoušim HD Tune a zatim jede v pohodě. Chvíli to potrvá. Pokud nenajde chybné sektory, vyzkouším znovu FF, poté Explo., a poté starší FF a a uvidíme. S operou sem nikdy nepracoval takže to by pro mne byla novinka. pak sem napíšu jak vše dopadlo.

VŠEM MOC PROZATÍM DĚKUJI ZA TRPĚLIVOST.
OdMajkla (369)|6.5.2008 11:33
:runaway asi se z toho zblaznim.

Analýza disku proběhla v pořádku viz screen.
Zkoušel jsem stahnout znova Adobe přes Explorer 6 a poté i 7. Opět chyba v crc. Poté znovu přes FF a to samé. Poté jsem zkusil Operu a Adobe byl v pořádku. Poté jsem jej zkusil extrahovat a spustit znovu a ejhle, opět se chyba objevila. čili z Opery instal šel, ale podruhé už ne. Asi to vezmu a mrsknu s tim z okna ? :notsure
HDD.JPG
pas!k (3765)|6.5.2008 11:40
Ses k te stanici prihlasenej jako admin ? Zkus udelat novy profil nastav mu admin prava prihlas se pres nej a zkus to znova .. napis jak se to chova .
hl.hl (1387)|6.5.2008 11:59
[QUOTE=OdMajkla;119729]:runaway asi se z toho zblaznim.

Analýza disku proběhla v pořádku viz screen.
Zkoušel jsem stahnout znova Adobe přes Explorer 6 a poté i 7. Opět chyba v crc. Poté znovu přes FF a to samé. Poté jsem zkusil Operu a Adobe byl v pořádku. Poté jsem jej zkusil extrahovat a spustit znovu a ejhle, opět se chyba objevila. čili z Opery instal šel, ale podruhé už ne. Asi to vezmu a mrsknu s tim z okna ? :notsure[/QUOTE]

Takze to byla nahoda s tim IE. Podobne veci me delal NB pred mnoha lety kdyz jsem ho koupil, tak pri rozbalovani nebo testovani archivu to hlasilo chybu. Ale siubor na disku byl v poradku, protoze kdyz jsem ho vzal a prenesl jinak tak byl OK. U mne to vznikalo az pri rozbalovani. Vymenili me board a od te doby az dodnes OK.

U tebe je ale asi chyba nekde jinde. Jestli si dobre vzpominam, tak nekde pises, ze uz na disku je chybne zapsany. Zkus ten poskozeny soubor presunout do nejakeho adresare, stahnout znovu a pote v TC porovnat obsah souboru. Jestli se budou lisit ve velkych blocich dat nebo jestli budou rozdily jenom po bytech.

Ja osobne bych tipoval na pamet. Zkousel jsi uz test pres GoldMemory?
OdMajkla (369)|6.5.2008 12:08
[QUOTE=hl.hl;119734]

Ja osobne bych tipoval na pamet. Zkousel jsi uz test pres GoldMemory?[/QUOTE]

Gold memory tady mam. ale nevim jestli to ma fungovat tak ze pri nabootovani z cd či diskety mi na obrazovce do nekonečna skačou EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE ???????

EDIT: TAK TAKHLE TO ROZHODNĚ NEVYPADALO. MOŽNÁ BYLA CHYBA V DISKETĚ ZE KTERÝ JSEM GOLD MEMORY SPOUŠTĚL. MEMTEST MAM MŮŽU JEJ ZKUSIT ALE AŽ VEČER NEBOŤ JDU OPĚT NA ODPOLEDNÍ. TAKŽE ZATIM DIKY MOC. OTESTUJU PAMĚTI A PAK NAPÍŠU.
hl.hl (1387)|6.5.2008 12:18
[QUOTE=OdMajkla;119739]Gold memory tady mam. ale nevim jestli to ma fungovat tak ze pri nabootovani z cd či diskety mi na obrazovce do nekonečna skačou EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE ???????[/QUOTE]

Melo by to nabootovat do modre obrazovky tak jak je na http://www.goldmemory.cz/screen.php screen cislo 3. Zkusim vypalit cd s tim GM a dam jeste vedet jestli ty Ecka jsou nejaky zavadec ci co?

Mozna jeste zkusit memtest.

EDIT:

Takze by to melo napsat pri bootovani z toho CD neco jako GMloader a pak postupne jak to loaduje tak asi 6 nebo 7 radku ne E ale jen tecek. A trva to tak maximalne 2 sekundy a pak naskoci modra obrazovka. Zde se da ESC a po 2 minutach zacne test pameti.
r34ktor (7477)|7.5.2008 12:01
[QUOTE=OdMajkla;119739]Gold memory tady mam. ale nevim jestli to ma fungovat tak ze pri nabootovani z cd či diskety mi na obrazovce do nekonečna skačou EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE ???????[/QUOTE]
Pokud GM nenaběhne korektně, tak to obvykle značí závažnou chybu HW (už jsem se s tím taky setkal).

PS: Doufám, že jsi tu disketu nevytvářel na tom "problémovém" PC, ale jinde. Pokud ano, tak mohlo dojít k poškození dat, jež vyústili v její nefunkčnost.
OdMajkla (369)|9.5.2008 08:27
Ze včerejška na dnešek jsem přes noc nechal běžet Memtest. Vzhledem k tomu že sem chrněl a nechal to běžet celou noc se 3x opakoval :notsure

Každopádně Memtest začal házet chyby v testu 6 a 7. Foťák mam bohužel pryč, a nevim jak uděolat screen u Biosu a podobně - což by mě taky někdo mohl poradit ? :notsure.

Čili paměti jdou na reklamaci a pak se uvidí dál.
mech13 (5526)|9.5.2008 08:32
no nemas pameti jen moc pretocene? skus snizit frekvenci/pridat napeti

v memtestu zadny jiny screenshot nez fotakem neudelas
OdMajkla (369)|9.5.2008 08:35
[QUOTE=mech13;120319]no nemas pameti jen moc pretocene? skus snizit frekvenci/pridat napeti

v memtestu zadny jiny screenshot nez fotakem neudelas[/QUOTE]

TEN MEMTEST PROBIHAL S NASTAVENIM PAMETI NA DEFAULT !!!!!!! coz znamena 800 Mhz a napeti 1.8V
hl.hl (1387)|9.5.2008 09:54
[QUOTE=OdMajkla;120321]:mistake Ja sem blbec. TEN MEMTEST PROBIHAL S NASTAVENIM PAMETI NA DEFAULT !!!!!!! coz znamena 800 Mhz a napeti 1.8V[/QUOTE]

A to je spatne, ze to bezelo na default? Jinak je mas taktovane vyse? Nebo mas vys jen napeti?
OdMajkla (369)|9.5.2008 10:43
[QUOTE=hl.hl;120329]A to je spatne, ze to bezelo na default? Jinak je mas taktovane vyse? Nebo mas vys jen napeti?[/QUOTE]

Neeeee, to špatné není, naopak řekl bych. Jen že jsem to nenapsal do zprávy hned :D Jinak byly paměti na napětí 2.2V a takt 975MHz. Při testování jsem je stáhnul zpět na 800MHz a napětí 1.8V což jsou defaultní hodnoty. Při tomto nastavení proběhl test ( 3x ) po sobě a vždy s chybama. Lze tedy - pokud se nemýlím - označit tyhle paměti za vadné a přejít k reklamaci :notsure
r34ktor (7477)|9.5.2008 10:48
Co máš přesně za paměti? Je možné, že na 800MHz jim 1.8V nestačí. Podívej se do datasheetu, nebo na stránky výrobce.
OdMajkla (369)|9.5.2008 10:52
[QUOTE=r34ktor;120339]Co máš přesně za paměti? Je možné, že na 800MHz jim 1.8V nestačí. Podívej se do datasheetu, nebo na stránky výrobce.[/QUOTE]

:mistake A nestačí ti podívat se do mého podpisu ? Navíc pokud ty paměti nefungujou v defaultním nastavení nevim proč bych pátral jestli jim nemam přidat napětí. Pátral bych po tom při OC ale ne v případě defaultu. :stupid Pro mě jasná reklamačka.
r34ktor (7477)|9.5.2008 11:00
No promiň, ale údaj 1X 2GB 800MHz PC6400 A-DATA je naprosto nicneříkající. Přesný typ je např. AD2800002GMU-128X8. Většina pamětí navíc při 800MHz s natavenými 1.8V běžet nedokáže. Je potřeba trochu přidat (obvykle stačí +0.1V, ale záleží na typu; některé potřebují i více).
hl.hl (1387)|9.5.2008 11:12
[QUOTE=OdMajkla;120340]:mistake A nestačí ti podívat se do mého podpisu ? Navíc pokud ty paměti nefungujou v defaultním nastavení nevim proč bych pátral jestli jim nemam přidat napětí. Pátral bych po tom při OC ale ne v případě defaultu. :stupid Pro mě jasná reklamačka.[/QUOTE]

Sorry ale o pametech na desce tam mas info jen 800 MHz coz je trochu malo. A jak rika kolega, pokud nektere pameti chces jet na 4-4-4-12 tak jim musis dat vyssi napeti. A myslim, ze A-DATA na toto casovani maji primo udane 2.1V. Takze prosime blizsi informace.
OdMajkla (369)|9.5.2008 11:26
:runaway bližší info jsem našel pouze tady. Jinak fakt nevim jaky bližší info chcete. sorry Jinak v popisu mam 1X 2GB 800MHz PC6400 A-DATA - doplnil bych 1.8V a jinak nevim co vic napsat. Dle tohodle si každej myslím zbytek může najít protože já nevím co víc hledat. U výrobce jsem našel že má být 1.8V +-0.1 V takže můžu zkusit zvednout napětí a spustit znovu memtest.


EDIT : http://www.adata.com.tw/adata_en/product_show.php?ProductNo=AD2800U

EDIT2: V biosu jsem nastavil časování na auto a nyní je tedy 5-5-5-18 a napětí jsem zvednul na 1.9V

Odpoledne spustím memtest znovu.
r34ktor (7477)|9.5.2008 12:00
[QUOTE=OdMajkla;120353]Jinak fakt nevim jaky bližší info chcete.[/QUOTE]
Přesné typové označení. Zjistíš ho nejlépe tak, že otevřeš case a přečteš jej na typovém štítku, jež je nalepen na paměťovém modulu.



[QUOTE=OdMajkla;120353]EDIT2: V biosu jsem nastavil časování na auto a nyní je tedy 5-5-5-18 a napětí jsem zvednul na 1.9V[/QUOTE]
To už vypadá rozumněji.
OdMajkla (369)|9.5.2008 12:10
[QUOTE=r34ktor;120356]Přesné typové označení. Zjistíš ho nejlépe tak, že otevřeš case a přečteš jej na typovém štítku, jež je nalepen na paměťovém modulu.




To už vypadá rozumněji.[/QUOTE]



no ještě že jsem ho sundal a nalepil na case protože jsem na paměti dal chladič a bylo by po štítku. a na štítku je tohle :M2OAD6H3J4171Q1E52
DDR2)5) 2GX16
S/N:803AO)ADQVE1B16)
r34ktor (7477)|9.5.2008 12:31
[QUOTE=OdMajkla;120361]na štítku je tohle :M2OAD6H3J4171Q1E52
DDR2(5) 2GX16
S/N:803AO(ADQVE1B16)[/QUOTE]
Tento model by měl jet na 800MHz/5-5-5-18 s napětím 1.8V. Ovšem nastavení, které ji postnul dříve jako EDIT2 (800MHz/5-5-5-18/1.9V) bude vhodnější. Pokud s ním Memtest86+ (či spíše GoldMemory) vykáže chyby, tak je to na reklamaci.
hl.hl (1387)|9.5.2008 12:32
Tak podle oznaceni by mely jet na 1.8V ale nikde jsem nenasel zminku o casovani. Takze predpokladam ze asi 5-5-5-18. Kazdopadne jak tady pokazde rikam, zkusil bych spise testovat pres GoldMemory. Pokud ti to i na 1.9 bude hazet chyby tak bych reklamoval. Na testovani pameti je ale lepsi GoldMemory. Jinak ale jeste muze byt problem v desce. Zkusil bych pujcit pamet z jineho funkcniho PC a otestovat.
OdMajkla (369)|9.5.2008 12:44
Ok. Pokusim se vše vyzkoušet hlavně ten Gold. Pak dam vědět jak to dopadlo.
Zatim moc dík
OdMajkla (369)|9.5.2008 13:06
heh, ještě jeden dotaz. Když stahnu GoldMemory - jak následně vytvořim bootovací CD s GM ???? :notsure
r34ktor (7477)|9.5.2008 13:08
[QUOTE=OdMajkla;120380]Když stahnu GoldMemory - jak následně vytvořim bootovací CD s GM ???? :notsure[/QUOTE]
Rozbalíš stažený ZIP na disk, a následně vypálíš CDROM.ISO jako image.
OdMajkla (369)|9.5.2008 14:13
Tak paměti testem GoldMemory neprošly. Byly nastavebé na default 5-5-5-18 a napětí 1.9V, 800MHz
Takže paěmti budu reklamovat.
hl.hl (1387)|9.5.2008 14:35
[QUOTE=OdMajkla;120400]Tak paměti testem GoldMemory neprošly. Byly nastavebé na default 5-5-5-18 a napětí 1.9V, 800MHz
Takže paěmti budu reklamovat.[/QUOTE]

Jeste pro tvoje dobro doporucuji otestovat tvoje pameti v jinem PC a nebo jine pameti v tvem PC. Abys pak treba nemel pameti 14 dni zbytecne nekde pryc.