reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Visty problemek s externim HDD

hrGordoN (24)|3.5.2008 03:52
Ahoj lidicky, mam tu jeden maly problem, kamarad mi pujcil externi 250GB HDD, mno a stala se mi vskutku podivna vec kdyz vecer vsecko jede jak ma a kdyz rano zapnu PC a zapojim do usb onen HDD a zapnu ho tak okamzite BSOD, zkousel sem uz do vsech usb ale nikde to nepomohlo, pc ani hadr se poradne ani nezahlidnout! V podstate bych rekl ze je to v milisekunde kdy zapnu ten hdd tak BSOD. Problem je ale este zajmavejsi ze toto to dela jen na Vistach...!***** Mam i NB s XP a kamosovy kdyz sem mu ho vratil tak ma taky XP a jede mu v poho, problem je v tom ze mi ho pujcuje dost casto a ja ho proste na tech vistach musim nejak rozjet... pls help. Jo a vypada to ze to neni jen mym nejakym nastavenim protoze jeho (kamosuv) bracha ma taky Visty a dela mu to to sami. Disk sem uz i formatoval ale bez vysledku. Na XP vsecko jede jak ma, ale na Vistach proste ani mrť!?!! Diky za rady predem
hl.hl (1387)|3.5.2008 09:55
Nastav si prvne v systemu, aby po BSOD nebyl automaticky restart, aby tam ta obrazovka zustala. A pak nam napis co tam je napsano. Nevim kde je to ve Vistach, ale na XP to je ve VLASTNOSTI SYSTEMU > UPRESNIT > SPOUSTENI A ZOTAVENI SYSTEMU - NASTAVENI > SELHANI SYSTEMU - AUTOMATICKY RESTARTOVAT === tak toto policko nesmi byt zaskrtnuto.
dj.digiman (9)|3.5.2008 13:45
mno dotaz nejedná se WD ta jejich "knižka" taky mi zpusoboval problemy pod vistou ale jen s 1 počítačem na NB fachal no problemo tj to bude asi v kombinaci s nějakym HW jinym a ovladače hoději chybu ale divim že tak brzo
hrGordoN (24)|3.5.2008 13:58
Ok, tak tu postuju tu BSOD, este sem skusil kdyz uz sem byl v tech restartech opravit windows prez Boot z DVD, napsalo mi to ze se to pokusi vratit do bodu kdy to driv jelo ale vysledek 0. Takze porad nic. Jo btw mam SP 1 este kdyztak pro upresneni a ten HDD je WD2500BEVS-22UST0.
BSOD.jpg
hl.hl (1387)|3.5.2008 14:31
Zkus se jeste nez neco pohledame na netu podivat na disk a najit adresar minidump. Ve Win XP byval primo v adresari Windows. Pokud ho najdes a budou tam nejake soubory tak nejake ty nejnovejsi podle datumu zazipuj a priloz ke zprave.

Jeste otazka k Vistam, mas na nich SP1?
hrGordoN (24)|3.5.2008 20:18
SP mam, uz sem to psal pred tim a nejaky minidumpy sem nasel ale nejdou mi zararovat :( pise to pristup odepren. Diky za help
hl.hl (1387)|3.5.2008 20:46
[QUOTE=hrGordoN;119067]SP mam, uz sem to psal pred tim a nejaky minidumpy sem nasel ale nejdou mi zararovat :( pise to pristup odepren. Diky za help[/QUOTE]

A mas plny pristup na disk? Zkus je ty minidump soubory zkopirovat do pracovniho adresare a az pak zpakovat.

Jinak jsem nasel nejakou nemeckou diskuzi a tam popisovali uplne stejny problem co mas ty a nastal jim az po nainstalovani SP1 na Visty. Jim pomohlo pouzit program Tuneup08 a v nem pry RegistryDefrag. A stejne to podle te diskuze pomohlo i druhemu co mel stejny problem. Registry ale urcite predem zazalohuj. Snad to bude nabizet samo pred tim defragem.
crasher.km (919)|4.5.2008 01:26
skus to prosím v nouzovým režimu,zajímalo by mě ,co to udělá
hrGordoN (24)|4.5.2008 11:31
Ok skusim jen asi pozdeji, kamos si hadr odnesl vcera ale jak ho zas budu mit vsecko vyskousim (tak do tydne), TuneUp 08 mam tak ten defrag muzu skusit. Jeste posilam ty minidumpy kdyztak. kazdopadne diky za rady
hrGordoN (24)|4.5.2008 20:25
Tak ke mne dorazil hdd uz dnes a skusil sem teda jak ten defrag tak pustit v safe modu a oboje selhalo, resp. se nic nestalo a porad to hazi BSOD jak po tom defragu tak i v safe modu...
hl.hl (1387)|4.5.2008 20:48
[QUOTE=hrGordoN;119343]Tak ke mne dorazil hdd uz dnes a skusil sem teda jak ten defrag tak pustit v safe modu a oboje selhalo, resp. se nic nestalo a porad to hazi BSOD jak po tom defragu tak i v safe modu...[/QUOTE]

Kurna kurna kurna. Nemas moznost na jiny disk nainstalovat ciste Visty a vyzkouset USB DISK jestli to bude chodit? Pokud ano, tak bych po vyzkouseni nainstaloval ten SP1 a znovu vyzkousel pripojit ten USB DISK.

Mozna pak mrknout, jestli ten soubor partmgr.sys neni novy spolu s SP1.
hrGordoN (24)|5.5.2008 10:53
To nemam, ale ani nechapu co si to psal, vsecky ostatni veci (flashky) fungujou bez problemu, tu BSOD dela jen tento konkretni hdd (problem je v tom ze jinej hdd nemame a prenasime prez tento dost veci casto tqakze je docela v permanenci).
hl.hl (1387)|5.5.2008 11:50
[QUOTE=hrGordoN;119454]To nemam, ale ani nechapu co si to psal, vsecky ostatni veci (flashky) fungujou bez problemu, tu BSOD dela jen tento konkretni hdd (problem je v tom ze jinej hdd nemame a prenasime prez tento dost veci casto tqakze je docela v permanenci).[/QUOTE]

No jen jsem chtel vedet, zda na Vistach bez SP1 by ten disk jel? Protoze hodne lidi si na ruzne a podobne problemy stezuje prave v souvislosti s prechodem na SP1.

A nezkousel jsi pod XP zrusit vsechny oddily a pak ten uplne prazdny disk pripojit do Vist?