No a jak to teda mam zatížit? Tři WIFI klienty tu nemam, zkusil jsem teda na dvou klientech při zapnutym WPA2 dát kopírování TEX tree (hromada malejch souborů). Ping pořád 1ms s občasnejma výjímečnějma (1 ping z deseti, později z 50) skokama vejš (2-20ms). Pokud se do toho zapojilo kopírování velkýho souboru
(tzn. tři simultání kopírování), ping se začal pohybovat na 13-20ms při rychlosti kopírování (toho jednoho souboru) kolem 400kB/s (což vzhledem k tomu, že kolem běžej další dvě kopírování a maximum co jde ze sítě dostat je 1300kb/s považuju za slušný). Zkoušet to bez WPA2 se mi moc nechce, nemyslim, že bych dostal lepší hodnoty.
Jak by se to chovalo, kdybych zapojil třeba deset nebo patnáct klientů nevim - pro ISP, kterej má rozesetý APčka a pak někde centrální server, kterej řeší VPN, je možný, že ty APčka ten WEP řešej rychlejc - ale při domácí použití, kde je typickou zátěží komunikace jednoho klienta s drátovou částí sítě, max komunikace dvou wifi klientů, IMHO WPA2 vliv na výkon APčka (alespoň broadcomu) nemá.

Co se týče chipsetů - tak neni myslím náhoda, že asusy a linksysy jsou jedny z nejoblíbenější routerů.
Na US robotics jsem taky slyšel jen dobrý...