reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Microsoft Outlook Express

P@pi (1519)|5.5.2008 08:19
Zdravim,
umožňuje tendle emailový klient automatické roztřízení pošty do složek?

Př. Jsem firma A.

Složka firma B obsahuje všechny maily odeslané z B do A a z A do B
Složka firma C obsahuje všechny maily odeslané z C do A a z A do C
Složka firma D obsahuje všechny maily odeslané z D do A a z A do D

Hlavně automaticky, přetahat to umím taky :-)). Jen narychlo jsem to zkoušel a na nic jsem nepřišel, ale rodič mě zaúkoloval :p. Google nepomohl, asi jsem použil špatná slova...
hl.hl (1387)|5.5.2008 09:32
Jde to nastavit:

- vyberes v menu NASTROJE > PRAVIDLA PRO ZPRAVY > POSTA ....
- zde PRAVIDLA PRO POSTU
- NOVE pravidlo > 1. Vyberte podminky pravidla zakliknes KDE RADEK OD OBSAHUJE OSOBY
- vyberes 2. AKCE PRAVIDLA - vetsinou presun do orcene slozky (nebo kopirovani)
- v 3. si kliknes na Kde radek od OBSAHUJE a nastavis treba @firma_a.cz
- v 3. si kliknes na Presunout do URCENE slozky a zvolis kam presne
- Pojmenujes si pravidlo v 4.

Takto mam nastaveno pravidlo pro zpravy ktere obsahuji "@EBAY." a vsechny zpravy od nich mi chodi do specialni slozky.

Pridano dodatecne:
Nejak jsem si nevsiml, ze to chces i na odeslanou postu. To se musim podivat, mam dojem, ze to takhle funguje jen na prichozi.
P@pi (1519)|5.5.2008 10:58
Děkuji, vyzkouším a případně pošlu R+ :-)).
pas!k (3765)|5.5.2008 11:13
Je to tak jak pise hl.hl .. jinak ti jeste doporucim program e.backup ktery tyto pravidla umi sikovne zalohovat (vcetne adres mailu atd) Express jsem ale opustil kvuli problemum s velikosti databaze .. jakmile ma vic jak 2 gb dost zlobi .. pokud mas nejaky offcie 2003 nebo 2007 doporucuju plnotucny outlook 2003 nebo 2007. Jednak je tam daleko vic moznosti .. vsechno se da odzalohovat prekopirovanim jednoho pst souboru a nezlobi ani pri velkych objemech .. navic sem s plnotucnym outlookem nemel nikdy problem se synchronizaci poznamek, kalendare, ukolu do pda
P@pi (1519)|5.5.2008 11:48
Já běžím na freemailu a stačí mi to :-)). Je to mámy mail a ta pracuje ve velké firmě a tam se do ničeho hrabat nemůžu.

EDIT: teď jsi mě zviklal, snad tam mají Express a ne norm. Outlook :-)). Ale jo, myslím, že jo...
pas!k (3765)|5.5.2008 11:55
V normalnim outlooku ty pravidla funguji stejne . jen je tam myslim vic moznosti .. je to v nastroje / pravidla a oznameni. Btw jeste jedna vec .. u toho plnotucneho outlooku je dobre po dokonceni pravidel si odskrtnout na vsech pravidlech "pouze pro tento pocitac" pokud to tam nechas preinstalujes system a pak tam nacpes zalohovany pst nebudou ty pravidla funkcni musel bys je vsechny proklikat a nastavit to proto je lepsi to delat rovnou :) Ono kdyz ma clovek neco kolem 500 pravidel je to pruda ;) Pokud je to vetsi firma je taky mozny ze tam budou mit exchange .. pak odpada to zalohovani pst .