reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

start systému - vytuhnutí

parf (1)|5.5.2008 16:39
Po určité době po přihlášení do windows xp celý systém zamrzl, a následně vyskočila bsod s hláškou o kritické chybě zápisu, většinou se to dělo do jedné minuty po startu. Nepomohlo nic než restart, a i poté se vše opakovalo, třeba i 3x, jindy naopak po sérii startu winu ani ťuk a vše bylo ok. Přeinstaloval sem systém, nahrál originální ovladače, zdálo se to v pořádku, ale po chvíli ta samá situace, jen místo modrých obrazovek vyskakuje hlášení ATI panelu, že systém ztratil kontakt s graf.čipem a že je nutné systém restartovat nebo jej přepnout do softwarového réžimu. Po pár restartech, hrábání v biosu, čištění kontaktu graf.karty od prachu a hledání kde může být problém už mi systém nechce najet vůbec, jen do stavu kdy se objeví kurzor, trochu rozpixlovaný a barevně rozjetý, pak pc zatuhne. Při startu i pc hlásí problém s cpu, že běží v safe režimu. Tak nevím kde je problém, zda v grafice, nebo základní desce. Dřív sem s touhle sestavou neměl žádný problém,ani s ovladači,teplotami..Moje sestava: Asus P4S800, Intel P4 2,4Mhz, 512 DDR, Ati Radeon 9600XT 128Ram, HDD Seagate 120gb. Pls help
pas!k (3765)|5.5.2008 16:54
Zkus zmerit teploty .. staci i rukou .. pokud by to bylo teplotou zajiste to poznas protoze se o chladic te karty spalis .. zkontroluj zda se treba nezastavil vetrak na chladici ke grafice .. zresetuj cmos .. otestuj pameti goldmemory ..
caikef (31)|5.5.2008 18:48
Při zjišťování problému ale odpoj všechno, co nepotřebuješ - CD, všechno na USB, připojení k netu...
Mám ještě jednu radu...zkus tvojí grafiku dát do jiného PC, obráceně bych to nedělal abys v případě problémů s deskou neoddělal i tu půjčenou grafiku. To ti řekne, jestli je grafiko dobrá nebo ne. Potom to samé s pamětí.
V BIOSu nech počítač běžet třeba 20 minut a sleduj teplotu procesoru, další možnost.
Pavel Boček (4169)|10.5.2008 18:12
Co máš za zdroj ? Značku a výkon.
johny__g (6387)|10.5.2008 19:34
Co kondenzátory na desce (grafice), vypadají v pořádku?