reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Porovnání zápisů do registrů

The_derava_bota (83)|5.5.2008 23:11
Pro Win 9x existoval Norton Utility který porovnával klíče a řetězce registru změněné, vytvořené a dokázal obnovu. Později NU pro "NT" již neměl nic. Hledám něco podobného pro Vista 64.
Pavel Boček (4169)|10.5.2008 18:06
A co to dělá v Benchmarky a diagnostické utility ? :angry

Co zkusit ručně zkopírovat záložní soubor registru ? Od Win 95 si to systém dělá.

Jinak pohledej něco pro obnovu na Google, bude toho spousta.
The_derava_bota (83)|10.5.2008 21:32
[QUOTE=Pavel Boček;120724]A co to dělá v Benchmarky a diagnostické utility ? :angry

Co zkusit ručně zkopírovat záložní soubor registru ? Od Win 95 si to systém dělá.

Jinak pohledej něco pro obnovu na Google, bude toho spousta.[/QUOTE]


Co že ???
To má být odpověď na mojí otázku ???
mj, jak se zde ubírají reputační body ???
Pavel Boček (4169)|10.5.2008 23:51
[QUOTE=The_derava_bota;120801]To má být odpověď na mojí otázku ???[/QUOTE]
[SIZE="1"]Na co asi :stupid[/SIZE]

Když porovnává, tak asi s něčím. Na 95 % se záložní kopií registru. Pokud je třeba obnovit registr, tak není nic jednoduššího, než rovnou zkopírovat zálohu. Je na to příkaz SCANREG, ve Vistě snad funguje také.

Pokud je potřeba něco jiného, je třeba přesněji specifikovat dotaz.

[SIZE="1"]A protože tohle je pro diagnostické utility týkající se HW a dotaz je směřován k registru = systém, tak to patří do OS Windows. Nebo tu snad někde v posledních pěti stránkách vidíte podobný dotaz ? :mistake[/SIZE]
The_derava_bota (83)|11.5.2008 12:11
[QUOTE=Pavel Boček;120864][SIZE="1"]Na co asi :stupid[/SIZE]

Když porovnává, tak asi s něčím. Na 95 % se záložní kopií registru. Pokud je třeba obnovit registr, tak není nic jednoduššího, než rovnou zkopírovat zálohu. Je na to příkaz SCANREG, ve Vistě snad funguje také.

Pokud je potřeba něco jiného, je třeba přesněji specifikovat dotaz.

[SIZE="1"]A protože tohle je pro diagnostické utility týkající se HW a dotaz je směřován k registru = systém, tak to patří do OS Windows. Nebo tu snad někde v posledních pěti stránkách vidíte podobný dotaz ? :mistake[/SIZE][/QUOTE]

- Jako odpověď na otázku mi to teda nepřipadlo, snad jako výkřik ...
- Ten NU si asi neviděl, nešlo o vkládání či ukládání větví nebo celého registru, jenom bych chtěl vidět toho kdo porovnává zápisy registrů "ručně" nebo spíš "očmo" :) :) :)
Myslel jsem monitoring určitých větví za běhu, čiliže ukládání do souboru by bylo zbytečně zdlouhavé, prostě chci vidět pouze změny které za monitoringu nastaly. Jestli funguje scanreg to nevím ale regedit/(upřesnění příkazy) funguje od 95ek.
- Jo ták když jde o registr tak se jedná o OS, hmm, a vlastně programy taky patří do OS, no jasně diť pracují ve Win ... Spíš tady chybí sekce "programy" . Kdybych tady viděl podobný dotazy tak bych se nejspíš neptal.
Pavel Boček (4169)|11.5.2008 14:26
Konečně jasný dotaz :thumb

Systém by to měl zvládat logovat i tak sám, jen ho k tomu je případně třeba donutit. O něčem podobném hovoří tento článek, moc se mi to nechce pročítat (dělám zátěžový test a jen se to seká), ale jak jsem to prolétl by to snad mohlo mluvit i o více metodách.

[SIZE="1"]To řazení je sice trochu nelogické, ale...registr se opravdu týká OS, takže do Windows. Vlastně zřejmě opravdu všechno, co běží pod Win patří do sekce Windows. Sem jen co se týká HW. Pokud se V8m zdá, že to nesedí nikam, tak to dejte do nadřazeného vlákna - Software - jako ostatní.[/SIZE]

ADD// Nějaký software je tady. Nevím jestli to běží na Vistě, je třeba vyzkoušet a také pozor, jestli to není fake. Najít obojí mi ale trvalo asi 10 sekund, takže něco o tom na webu určitě je. Co nejprve opravdu zkusit Google ?!
pavel_p (993)|11.5.2008 14:49
Procmon ze Sysinternals Suite (na stránkách MS) umí monitorovat a filtrovat přístupy k registrům, souborům a ještě cosi. Jen to chce nějak rozumně nastavit filtry, jinak jsou toho brzy statisíce.
Přímý link: http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896645.aspx
Jedná se o realtime monitorování, pro porovnání bych asi použil export větve před a po v regeditu a nějaký rozumný program na porovnání souborů, třeba http://winmerge.org/
The_derava_bota (83)|12.5.2008 22:58
[QUOTE=pavel_p;120962]Procmon ze Sysinternals Suite (na stránkách MS) umí monitorovat a filtrovat přístupy k registrům, souborům a ještě cosi. Jen to chce nějak rozumně nastavit filtry, jinak jsou toho brzy statisíce.
Přímý link: http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896645.aspx
Jedná se o realtime monitorování, pro porovnání bych asi použil export větve před a po v regeditu a nějaký rozumný program na porovnání souborů, třeba http://winmerge.org/[/QUOTE]

Špičkový program, ořezaný a jen pro registry je RegMon, nicméně jsem ten program zkoušel (procmon) - zadal jsem filtr Operation is RegCreateKey a RegValueKey, zavřel složku ve win, a to byl "hukot" scan .... cca 40 zápisů ...
Jinak ten program točí asi nějakou smyčku protože po 4 hodinách to furt na status baru počítalo, ale nějak sem to zatím nepochopil.

[QUOTE=Pavel Boček]Systém by to měl zvládat logovat i tak sám, jen ho k tomu je případně třeba donutit. O něčem podobném hovoří tento článek, moc se mi to nechce pročítat (dělám zátěžový test a jen se to seká), ale jak jsem to prolétl by to snad mohlo mluvit i o více metodách.

To řazení je sice trochu nelogické, ale...registr se opravdu týká OS, takže do Windows. Vlastně zřejmě opravdu všechno, co běží pod Win patří do sekce Windows. Sem jen co se týká HW. Pokud se V8m zdá, že to nesedí nikam, tak to dejte do nadřazeného vlákna - Software - jako ostatní.

ADD// Nějaký software je tady. Nevím jestli to běží na Vistě, je třeba vyzkoušet a také pozor, jestli to není fake. Najít obojí mi ale trvalo asi 10 sekund, takže něco o tom na webu určitě je. Co nejprve opravdu zkusit Google ?![/QUOTE]

Ale logování to mIcrosoft umí, ale výsledkem je uzavřený program bez informací, takže akorát ke zdržování systému bez patřičného efektu - (pokuď to vůbec funguje) ...
Zátěžový test - chci se zeptat jak dlouho vydrží ten test (předpokádám pC) ponořený do akvária - můj tip 2,05 Sec ... A nebo dýl ???

JInak z Google hledám a zkouším programy ale pokuď to má háček - cena či nefunkčnost tak se zeptám, žvanění o programu kde je i ke stažení je opsáno od "produktéra" a většinou to samé bezduché ..., jako ze vším.

Řazení - (chybí mě zde ikona vyplazujícího jazyka)
NeboztikPepan (12)|12.5.2008 23:03
[QUOTE=pavel_p;120962]Procmon ze Sysinternals Suite (na stránkách MS) umí monitorovat a filtrovat přístupy k registrům, souborům a ještě cosi. Jen to chce nějak rozumně nastavit filtry, jinak jsou toho brzy statisíce.
Přímý link: http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896645.aspx
Jedná se o realtime monitorování, pro porovnání bych asi použil export větve před a po v regeditu a nějaký rozumný program na porovnání souborů, třeba http://winmerge.org/[/QUOTE]

Na to porovnani souboru pak staci uplne TotalCommander.
The_derava_bota (83)|13.5.2008 12:13
S tím porovnáním souborů to není jednoduchý protože Regedit ( a i jiné programy co sem viděl) vypíše dle svého formátu do "texťáku" bez dalších informací, jenomže co když, uvedu příklad: Z registru bude odstraněn řetšzec dejme tomu s 5ti hodnotami, tak porovnání skočí o 5 řádků, takže program který je určený pro porovnávání musí zmapovat a přiřadit ke každému klíči (podklíči - části řetrězce) číslo, jedině tak to bude krásně fungovat, jinak si nedovedu představit porovnání ...
hl.hl (1387)|13.5.2008 12:35
[QUOTE=The_derava_bota;121581]S tím porovnáním souborů to není jednoduchý protože Regedit ( a i jiné programy co sem viděl) vypíše dle svého formátu do "texťáku" bez dalších informací, jenomže co když, uvedu příklad: Z registru bude odstraněn řetšzec dejme tomu s 5ti hodnotami, tak porovnání skočí o 5 řádků, takže program který je určený pro porovnávání musí zmapovat a přiřadit ke každému klíči (podklíči - části řetrězce) číslo, jedině tak to bude krásně fungovat, jinak si nedovedu představit porovnání ...[/QUOTE]

Tady je ukazka jak vypada porovnani v TC kdyz jsem jeden klic smazal a jeden zmenil. Nebo napis co presne mam nasimulovat a vyzkouset porovnat
comp_registr.jpg
The_derava_bota (83)|13.5.2008 13:12
[QUOTE=hl.hl;121587]Tady je ukazka jak vypada porovnani v TC kdyz jsem jeden klic smazal a jeden zmenil. Nebo napis co presne mam nasimulovat a vyzkouset porovnat[/QUOTE]

To červený zvýraznění tam udělal TC ? Takhle nějak to je v těch NU registry tracker. TC zkusím později, mě jen nedá že se "složky" musí sejít.
hl.hl (1387)|13.5.2008 13:39
[QUOTE=The_derava_bota;121593]To červený zvýraznění tam udělal TC ? Takhle nějak to je v těch NU registry tracker. TC zkusím později, mě jen nedá že se "složky" musí sejít.[/QUOTE]


TC ma celkem dobrou logiku prevzatou z porovnavaci souboru. Pokud tam neco chybi, tak tam dodela prazdne radky a obarvi je, obarvi i zmenene hodnoty. Jedinny zadrhel by mohl nastat v tom, ze by napriklad regedit vyexportoval napriklad podslozky pokazde v jinem poradi. Pokud ale zachova vzdy stejne poradi a nebude tam milion zmen tak by to mozna fungovat mohlo.