Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 13 z 13

Téma: html

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2009

Ahojky.Jsem v této oblasti začátečník.Mohl by mě někdo poradit jakým způsobem se mám začít učit psát html?Mylím třeba doporučit nějakou srozumitelnou literaturu popřípadě nějaké www stránky.Připomínám že jsem začátečník.Díky za každou radu
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele noegoncz
    Registrace
    Mar 2008

ahoj,
    mohl bych doporučit web http://www.jakpsatweb.cz/
    Používal jsem to před pár lety a je tam dost podrobně a srozumitelně hodně věcí popsaných.Hlavně úplný začátek...
    každopádně webů s návody je dnes hodně, stačí dát do google správné slova. Třaba : jak na html

Starousedlík SHW Avatar uživatele Maximus12
    Registrace
    May 2006

Já se základya tak něco kolem učil z těchto knih:

Tvorba WWW stránek pro úplné začátečníky (Cpress je na webu sice už nemaj, ale dali by se možná eště sehnat.. )

tady link jak to vypadá..
    http://www.lan-shop.cz/knihy/computer-press/14758

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

jednoznacne doporucuju www.jakpsatweb.cz je to tam fatk perfektne vsechno vysvetleno a rozebrano

jinak dalsi zdroj je studovat praci jinych, takze hledat ruzne jednoduche fanouskovske stranky a divat se na ne (tam ovsem nemusi byt pouzito zrovna elegantni a efektivni reseni, takze je potreba se zamyslet co za basnika to asi tvorilo a jak moc tomu verit)

Nováček Avatar uživatele jonmar
    Registrace
    Jun 2007

Zkus taky www.programujte.com (sekce Webdesign,->Html)

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Jinak bych rád podotkl, že se musíš dívat i na staří publikací, jelikož se jazyk neustále vyvíjí. Dneska je standard XHTML 1.0 Transitional nebo Strict. Nic staršího "nemá smysl" se učit. Naopak, jestli není už lepší najet na XHTML 1.1, které (pokud se nemylím, není to moje oblast) +- pomalu nastupuje a spousta tagů tam je různá (není font, img nakonec tam myslím je, ale stejně myslím ho málem vykopli apod.). Navíc do toho se učit i CSS a později najet na PHP a další (ASP, SQL, Perl, ActionScript apod.).

Prosím o případnou korekturu příspěvku, nejsem si 100% jist. Jak píši, www tvorba není moje hobby .

EDIT: jo a také doporučuji jakpsatweb

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2009

Díky za rady.Pustím se do boje.:-))))

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od Maximus12 Zobrazit příspěvek
    Tvorba WWW stránek pro úplné začátečníky (Cpress je na webu sice už nemaj, ale dali by se možná eště sehnat.. )

tady link jak to vypadá..
    http://www.lan-shop.cz/knihy/computer-press/14758
    Tak zrovna tuhle knihu bych nedoporučoval. Její pohled je z hlediska dnešních potřeb zcela mimo. V tomto kontextu je nejlepší web (-> protože je nejaktuálnější).

Z papírovým publikací jsou zajímavé spíše ty, které se zabývají filozofií tvorby a návrhu. Např. moje oblíbená Web design - Nenuťte uživatele přemýšlet! od Steva Kruga.

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

ja taky dost hodne vyuzivam http://www.w3schools.com/

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od slowak1982 Zobrazit příspěvek
    ja taky dost hodne vyuzivam http://www.w3schools.com/
    taktiez moja oblubena stranka, aj co sa tyka inych jazykov (PHP, SQL)

Ja som sa HTMl ucil asi tak, ze som si zobrazil zdrojovy kod stranky ktora sa mi pacila a pozeral som ako to spravili. Ci je tam tabulka, alebo nejaky DIV s CSS

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

ja jsem se kdysi dávno učil podle těchto http://www.html-pro-zacatecniky.wz.cz/

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2008

Citace Původně odesláno od P@pi Zobrazit příspěvek
    Jinak bych rád podotkl, že se musíš dívat i na staří publikací, jelikož se jazyk neustále vyvíjí. Dneska je standard XHTML 1.0 Transitional nebo Strict. Nic staršího "nemá smysl" se učit. Naopak, jestli není už lepší najet na XHTML 1.1, které (pokud se nemylím, není to moje oblast) +- pomalu nastupuje a spousta tagů tam je různá (není font, img nakonec tam myslím je, ale stejně myslím ho málem vykopli apod.). Navíc do toho se učit i CSS a později najet na PHP a další (ASP, SQL, Perl, ActionScript apod.).

Prosím o případnou korekturu příspěvku, nejsem si 100% jist. Jak píši, www tvorba není moje hobby .

EDIT: jo a také doporučuji jakpsatweb
    Já bych spíše řekl že by bylo nejlepší se naučit pořádně html 4.01. A popřípadě časem přejít na xhtml protože xhtml je podobné html akorát tam jsou více přísnější pravidla.

Jinak ohledně html by asi stačil www.jakpsatweb.cz jen se tam neuč ty tagy a atributy které ovlivňují vzhled stránky,rámy a rozvržení webu pomocí tabulek to uděláš lépe přes css.

Ohledně css je asi nejlepší kniha css chybějící manuál (David Sawyer McFarland) od vydavatelství grada. Podle mě je dobře sepsaná a dá se to pěkně pochopit.

Dobrá je taky css-využijte kaskádové styly naplno! od cpress

Taky se hodí css kapesní přehled od cpress. Když si na něco nemužeš vzpomenout tak to hned najdeš.

Taky se hodí kniha flexibilní webdesign-vytváříme přizpůsobitelné a přístupné stránky pomocí xhtml a css od cpress

a taky tvorba webů podle standardů- Jeffrey Zeldman od cpress

uff...to je asi moje částečná knihovna o html a css.

Hodně štěstí

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

XHTML 1.1 se neuč, to byl krok vedle. Mezi XHTML 1.0 a HTML 4 se můžeš rozhodnout, podle toho co je ti bližší. Já jsem osobně (v současný době se tím mj. živim) zůstal u HTML, ale přejal jsem dobrý myšlenky z XHTML.

Podobná témata

1. www stránky ( html )
    Od khedeja v sekci Volná témata
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 18-12-2011, 18:58
  2. Prevod URL/html to PDF
    Od homi v sekci Software denní potřeby
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 08-11-2011, 23:58
  3. HTML do PDF konverze
    Od bluenite38 v sekci Software denní potřeby