reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Co je to terminator a k čemu slouží?

Figa (300)|6.5.2008 20:25
Ahoj, k čemu je terminator například do Slotu 1?Předem děkuji za odpovědi.
mstejska (2912)|6.5.2008 21:09
Terminator byl pouzvan v SCSI pro ukonceni kabelu. Nevim jestli se to jeste pouziva ted. Zabrani odrazum signalu od konce sbernice
Figa (300)|6.5.2008 21:11
Děkuji, takže pokud toto bylo pro ukončení signálu SCSI, tak u patice pro procesor to mohlo sloužit stejně, třeba když byly dvouprocesorové desky a nebo hybridní. Je to tak?
pavel_p (993)|6.5.2008 22:24
Z pár odkazů na googlu se zdá, že u PII tomu tak bylo, ale doteď jsem to netušil. Setkal jsem se s tím jen u SCSI a sítí rozváděných koaxiálními kabely (10mbit ethernet před cca 10ti lety, než se začaly objevovat nějaké aktivní síťové prvky a kroucená dvojlinka).
trodas (1753)|7.5.2008 00:28
Terminator obecne ukoncuje nejake vedeni, at je to sitove ci SCSI kde je vlastne hromada odporu jenz na zem zkratuji vodice, aby kazdy vodic mel dany odpor k zemi.

Treba VGA kabel ma na grafice terminacni odpory 75ohmu ;)

To je tak, abyste terminatory ocekavaly i jinde nez mezi starymi BNC sitovkami ci na koncich SCSI kabelu :)
eraser (0)|7.5.2008 01:16
Ja si pamätám terminačné moduly tzv. C-RIMM pre RIMM pamäte, ktoré sa zasúvali do prázdnych slotov, pričom RIMM pamäte museli byť párované, ako kedysi tomu bolo u 16 bitových EDO RAM moduloch, avšak pokiaľ sa tomu nedalo vyhovieť, pomohol práve C-RIMM, naviac nepoužité sloty museli byť tiež "terminované".

Čo sa týka terminátorov pre SLOT1, tak tie boli používané pre hybridné dosky so slotom a socketom, pričom, ak sa osadil socket 370 procesorom, potom musel byť slot 1 "terminovaný". Karta vyzerala takto... viď. príloha.
slot1terminator.jpg AMP-CPU-Terminator-P3-SLOT1.jpg
Figa (300)|7.5.2008 06:55
Mockrát vám všem děkuji už v tom mám jasno.
johny__g (6387)|7.5.2008 08:36
Doma mám dvouprocesorovou desku s 2 x slotem 1 a pokud jsem v něm chtěl provozovat jen jeden CPU, musel jsem do druhého slotu dát právě takový terminátor co postoval eraser. Ovšem existují i terminátory do socketu 370.