reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Repro k PC 5.1 (2.1), jaký výkon... ?

Nick240 (3)|7.5.2008 11:25
Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně nákupu nějakého ozvučení mého pokoje (9-10m2).
Mělo by to být hlavně na hudbu, semtam nějaké zo DVDčko a hra.
Na tomto fóru sem pročetl pár témat ohledně výběru, ale stejně si pořád nejsem jistý.
Takže - vybírám si mezi:
Logitech G51 (četl sem o nich celkem dobré zkušenosti)
Redstar RS-502 (ty má kámoš a hrajou celkem dobře - ale možnost porovnat je s G51 nemam)
Taky jsem něde v nějakém letáku viděl myslím LG domácí kino za cca 4000č a mělo výon RMS 400W, ale u něj kvalita reprodukce asi nic moc nebude :-D.

Pak jsem tu na fóru četl celem dobré věci i o Altecích, ale jelikož chci do ozvučení dát ta maximálně 4000kč tak nevím, jestli by se vyrovnali těm G51 (z hlediska výkonového, kvality reprodukce a nebo výhody vícekanálového zvuku). A taky by mě zajímalo (jelikož se v této oblasti moc neorientuju) nějaké přirovnání výkonu (RMS) k něčemu, a jak výkonný systém by mi do mého pokoje stačil.

Samozřejmě vím, že za tolik peněz nic moc neseženu, ale budu rád za každou radu nebo doporučení:-).
Withman (1337)|7.5.2008 11:31
Redstar určitě ne.

Na takto malý prostor by stačily i kvalitní 2.1, osobně bych doporučil Logitech Z-2300 THX, které mají extrémní výkon (200W RMS) a budou hrát lépe, než drtivá část 5.1 v této cena. Navíc má certifikaci THX, která by měla navodit 5.1 zvuk.

Osobně 5.1 repro moc nemusím, takže ti přesně neporadím, ale G51 nejsou repro pro hudbu, jsou primárně dělané pro hráče, tj. repro pro "hraní" her. :)

Já osobně mám Logitech Z-4e, které mají 40W RMS a ještě jsem je nikdy nedal na víc než 1/3, jelikož je to už "rachot" dostatečný.

Takže určitě nevolit, dle výkonu (ten může být zavádějící, viz. RMS, PMPO apod.), spíše dle značky a kvality reprodukce.

Co se týče Alteců, nemám s nimi příliš zkušeností, někdo trvrdí, že jsou výborné (záleží na modelu), někdo tvrdí opak...slyšel jsem jedny 2.1 od nich za cca 1200Kč a nic moc! :(
eifel.96 (6)|7.5.2008 12:13
Ahoj,

Redstary mohu jedině doporučit. Především na hudbu, rozhodně bych nesoudil jako kolega výše. Co jsem testoval a měl možnost odposlechnout, pokud máš kvalitní zvukovku, dočkáš se opravdu kvalitního zvuku a věrných basů. Nemůžu je vynachválit, rozhodně lepší varianta, než konkurenční Genius. 5.1 složení se mi zdá do takového prostoru zbytečné, prostorový zvuk si ani nevychutnáš, ale to je tvá věc, já bych sáhnul po 2.1(sám mám obdobný pokoj a 2.1).

Kvalita zvuku u redstaru tě rozhodně pohoršovat nebude. S těmi Logitech bych raději ubral, nikdy mi nepřišly úměrně k ceně tak kvalitní ani za cenu certifikace THX, kterou bez pořádné zvukovky těžko poznáš a využiješ :-).

Sám mám zkušenost s Redstary, přímo Tebou zmíněným typem a onehdá jsem narazil na Modecom-2030 a musel jsem je vyzkoušet. Slušný zvuk, dobré provedení a taková designovka, co neurazí :-). Dál mám ještě nějaké Creativy, hrají dobře, ale Modecom lépe.

Pokud nemáš pořádnou zvukovku, doporučil bych klidně poměrem Modecom, pokud ano, jdi do Redstaru, tím nic nepokazíš a jedině si zvuk užiješ. Názory typu to jsou repro na hry bych moc nerozšiřoval, protože na hraní jsou leda sluchátka :-).
Withman (1337)|7.5.2008 12:22
Mě zase Logitechy vždy přišly lepší v poměru cena/kvalita/výkon. Např. Creative dělá také dobré repro, ale je potřeba vybírat konkrétní modely, jelikož např. Trique 3330 jsou designově moc hezké, ale moc mizerně hrajou. :( (osobní zkušenost).

Jinak tu mám i Redstar RS-501A a ty si nemyslím, že hrajou dobře, navíc mají odpudivý design, polepeny jakoby dřevenou hnusnou "lepenkou". No fuj :thumbdown

Takové jsou moje zkušenost. :)
Trippax (154)|7.5.2008 14:18
sice píšeš že 5,1 alebo 2,1 no keď pozerám na cenu, vykon a kvalitu tak mi z toho vychádza buď to GENIUS SP-HF2.0 1250X alebo GENIUS SP-HF2.0 2000X obidve sú síce "len" 2.0 ale osobne si myslim že prvé menované budu (v danej situácii) bohate stačit... hlavne basovo a hlasovo :thumb
Withman (1337)|7.5.2008 14:24
Sterea nemají tak dobré basy, stačí se podívat na ten reproduktor. Zde je jen středobý a výškový reproduktor. Sterea spíše na poslech hudby, která nevyžaduje "mohutné" basy, např. vážná hudba apod. :)
Trippax (154)|7.5.2008 14:50
to som si myslel aj ja pokial som ich nezapol... podľa mňa GENIUS SP-HF2.0 1250X majú lepší prednes basov ako poniektoré 2.1 systémy so "subwoferom"... síce majú niektoré nedostaky ako napr. odrušenie trafa, chýbajúce stredy no v tejto cenovej kategórii to je odpustitelné a dovolím si povedať že za tú cenu to je super kúpa :thumb.