reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Video neběhá ani po instalaci kodeků i BSP - (**vyriešené**)

realphoto (18)|9.5.2008 15:34
Instaluju novej ntb, ibm t42, XP Home bez WMP, chtěl jsem použít alternativní přehrávače. Nainstaloval jsem Codec Pack All In 1 a nato BS Player, ale zasunuté originální DVD stále neběhá... Trivialita, co? No a já trubka nemůžu přijít na to, kde je ten dog zakopanej...
hl.hl (1387)|9.5.2008 15:49
[QUOTE=realphoto;120444]Instaluju novej ntb, ibm t42, XP Home bez WMP, chtěl jsem použít alternativní přehrávače. Nainstaloval jsem Codec Pack All In 1 a nato BS Player, ale zasunuté originální DVD stále neběhá... Trivialita, co? No a já trubka nemůžu přijít na to, kde je ten dog zakopanej...[/QUOTE]

No kodeky na DVD potreba nejsou. Jinak jakou verzi BSPlayeru pouzivas? A co presne to dela? Ale pojem "DVD stale nebeha" toho moc nerekne.

Info z nejakych stranek:

Program existuje ve třech verzích — bezplatná obsahuje reklamu (viz záložka Galerie), dvě verze jsou placené a bez reklamy. Verze Pro obsahuje všechny možnosti, zatímco verze Pro Lite neumožňuje například přehrávat DVD či upravovat titulky. (Vyšší verze si můžete stáhnout ze stránek výrobce.)


Takze DVD umi prehravat jen verze BS.Player PRO a opravdu chce mpeg2 kodek.
crasher.km (919)|9.5.2008 16:26
Pokud to "běhá" a je jen černá obrazovka,tak jdi do nastavení a nastav tam overlay... možná to máš jen přeplé ... co ovladače ? dal jsi tam forceware popř. ati catalysty ?
realphoto (18)|9.5.2008 16:44
Nene, neběhá znamená, že mi BSP nahlásí chybný formát souboru (přitom s ním je VOB asociovaný) - a když dvd vložím, windows mi v okně plugandplay nedává jiné možnosti, než otevřít složku nebo neprovést nic, takže VOB zřejmě nepoznají ani samotná Windows. Používám BSP freeware. Jo, a v předvolbách v sekci video je veškeré nastavení pro DivX a FFD neaktivní.
realphoto (18)|9.5.2008 16:45
Co to je - forceware popř. ati catalysty?
realphoto (18)|9.5.2008 16:47
Jo - a pardon za chybnou rubriku, řeším zároveň připojení ntb t42 přes wifi tak jsem se přeťukl. Ani to se stále ještě nepovedlo...
hl.hl (1387)|9.5.2008 17:11
[QUOTE=realphoto;120452]Nene, neběhá znamená, že mi BSP nahlásí chybný formát souboru (přitom s ním je VOB asociovaný) - a když dvd vložím, windows mi v okně plugandplay nedává jiné možnosti, než otevřít složku nebo neprovést nic, takže VOB zřejmě nepoznají ani samotná Windows. Používám BSP freeware. Jo, a v předvolbách v sekci video je veškeré nastavení pro DivX a FFD neaktivní.[/QUOTE]

Takze zopakuji znovu. Free verze neumi prehravat DVD, to umi jen PRO verze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Je potreba odpovedi take cist. Viz http://bsplayerfree.org/en/bs.player/download/
realphoto (18)|9.5.2008 18:44
Ok, rozumím. Co tedy můžu dělat, abych spustil filmy?
robky (3195)|9.5.2008 19:06
Inštalácia windows neobsahuje kodek na prehrávanie DVD, Riešením je inštalácia programu typu PowerDVD(ktorý nainštaluje aj kodek mpeg2) alebo vyskúšať nejaký free kodek napríklad alebo iný príklad. Sám však s týmito free nemám skúsenosti, nakoľko používam PowerDVD.
SamecP (1751)|9.5.2008 19:14
Já osobně používam ACE Mega CoDecS Pack 6.03.Download tady http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/kodeky/ace-mega-codecs-pack/ .Je v něm integrovaný BS Player a Media Player Classic.S těmehla přehrávačema sloučenýma s kodekama nebudeš mít problém cokoliv přehrát ať divx,orig dvd nebo i jiný formáty.Jen se neboj při instalaci to docela dlouho trvá..
Trippax (154)|9.5.2008 19:23
to realphoto
zdar odporúčam program
SMPlayer http://smplayer.sf.net
all in one riešenie s podporou snáď pre všetky video audio (+tit) súbory... :thumb
eraser (0)|10.5.2008 00:40
Ja zase CCCP s výberom Zoom player alebo MPC.
crasher.km (919)|10.5.2008 03:33
Já nikdy neinstaluju kodeky,ale VLC player a vždycky sem všechno rozjel :) ono to dokonce umí i .iso :D
mstejska (2912)|10.5.2008 09:53
Dobry je MPlayer. Pouzivam MPUI (GUI k MPlayeru) a ten zobrazi snad vsechno. Neni traba nic instalovat, jenom rozbalil
realphoto (18)|10.5.2008 10:58
Tak to bude v něčem jiném. Instaloval jsem mezitím MPEG2 kodek a ještě microDVD Player a stále to hlásí "unable to load video file VOB (BUP, IFO)". Nemůže to bejt nějakou zakázanou službou? Kontroloval jsem to, ale nic jsem nenašel - ale to nic neznamená.
P@pi (1519)|10.5.2008 11:04
Zkusil bych to VLCčko, to nepotřebuje/nepoužívá externí kodeky, takže se tím případně zjistí problém. Když nepůjde ani VLC, tak je chyba mimo kodeky.
realphoto (18)|10.5.2008 11:17
V rámci štíhlosti systému jsem toho chtěl instalovat naprosto co nejmíň, ale když říkáte, tak já ještě jeden přehrávač skousnu... :( A když bude běhat, zbytek odinstaluju.
realphoto (18)|10.5.2008 13:09
Tak jo, po instalaci VLC video běhá, takže děkuji, uděluji reputační bod a jdu likvidovat ty zbytečné přehrávače :)
crasher.km (919)|10.5.2008 13:32
říkám že VLC zobrazí naprosto všechno ;) kdyby jsi to udělal hned co sem ti to napsal,tak se to nemuselo sáhodlouze řešit :)