reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Emulace sítě na jednom PC

P@pi (1519)|10.5.2008 12:00
Zdravim,
mám naprogramovaný jednoduchý chatovací program, je ozkoušený na loopbacku, i v provozu mezi dvěma PC v LAN. Problém je, že jen stále komunikace klient -> server -> klient ... , ale já potřebuji spustit více klientů, abych mohl zjistit, zda server přeposílá správně zprávy. K tomu potřebuji 3 PC, což nemám. Je nějaká možnost emulace sítě na jednom PC (tedy spuštění 3 exe, jeden server a dva klioši, každý s unikátní IP adresou, ale problém je, že oba naslouchají na stejném portu, což mi jeden PC nebere a upravovat server tak, aby posílal na více portů se mi nechce).

Existuje tedy nějaký SW, který běží na OS Win XP 32bit, který by toto pohodlně umožňoval? Hlavně ne nějaké extra-složité-ještě-nezkompilované-prostředí-v-příkazovém-řádku :).

Díky
hl.hl (1387)|10.5.2008 12:10
A co nejaky sw na virtualni stroj? Zde je vlakno na toto tema: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=4445
P@pi (1519)|10.5.2008 12:19
Já měl za to, že na to potřebuji CPU s podporou virtualizace a to AXP 2000+ asi nebude :D. Ale možná se pletu, to není moje parketa.

Ale vypadá to, že jsem to už zprovoznil na dvou PC pomocí kombinace wifi a ethernetu, ale víc jak dva usery a server už z toho stejně nedostanu, takže stále je to aktuální (i když ne akutně).
Jackal007 (44)|10.5.2008 12:34
Nepotrebujes procesor, ktery by to umel ale je to lepsi ;)

Ja mam dobry zkusenosti s Virtual PC od Microsoftu. Jejich produkty mi na tom chodej bezvadne (mam to na NB, C2D, 2GB RAM).

Pokud to chces simulovat na linuxu tak VirtualBox.

Oboji jak VirtualPC tak VirtualBox jsou free veci.
P@pi (1519)|10.5.2008 12:36
Ok ok, díky a omlouvám se za zbytečné vlákno, myslel jsem, že je na virtualizaci je potřeba extra CPU, takže jsem jí rovnou vyřadil hned na počátku :).
pavel_p (993)|10.5.2008 21:47
No moc nerozumím proč na to potřebuješ 3 PC. Je možné pustit na jednom PC dva klienty a rozlišovat je dle id socketu, který dostaneš z accept(....). S tou virtualizací nevím jak to bude rychlé. Na Athlonu XP 1700+ jsem instaloval Win2003 asi 10 hodin.
P@pi (1519)|10.5.2008 22:26
[QUOTE=pavel_p;120807]No moc nerozumím proč na to potřebuješ 3 PC. Je možné pustit na jednom PC dva klienty a rozlišovat je dle id socketu, který dostaneš z accept(....). S tou virtualizací nevím jak to bude rychlé. Na Athlonu XP 1700+ jsem instaloval Win2003 asi 10 hodin.[/QUOTE]

No ono to nebude tak jednoduché, protože já mám natvrdo nastavený naslouchací port klienta a těch víc na jednom PC nepustim (to samozřejmě vyhodí výjimku). Leda změnit ten port u dalšího klienta, ale to by zase na druhou stranu vyžadovalo změnu serveru tak, aby odesílal na na jiný port a to jo zase práce navíc.

Jinak už mi ten program funguje (hurááá).
pavel_p (993)|10.5.2008 23:26
Hlavně že to funguje, jinak je možnost, aby každý port naslouchal na jiném interfacu (síťovka s ip + loopback a možná lze přiřadit dvě ip jedné síťovce). To ale vyžaduje aspoň nějaký parametr při spuštění klienta, takže také zesložitění.
hl.hl (1387)|10.5.2008 23:29
[QUOTE=P@pi;120823]No ono to nebude tak jednoduché, protože já mám natvrdo nastavený naslouchací port klienta a těch víc na jednom PC nepustim (to samozřejmě vyhodí výjimku). Leda změnit ten port u dalšího klienta, ale to by zase na druhou stranu vyžadovalo změnu serveru tak, aby odesílal na na jiný port a to jo zase práce navíc.

Jinak už mi ten program funguje (hurááá).[/QUOTE]

Presne tak jak pises. Na naslouchani nabindujes port jenom jednou z jedne aplikace. No to by me sameho zajimalo jestli to v tech virtualnich masinach bude chodit. Jinak zajimavy programek na hrani si TCP clientem a TCP serverem je na http://www.hw-group.com/download/sw/HerculesSetup.zip
mech13 (5526)|11.5.2008 10:32
[QUOTE=pavel_p;120807]S tou virtualizací nevím jak to bude rychlé. Na Athlonu XP 1700+ jsem instaloval Win2003 asi 10 hodin.[/QUOTE]

to bylo asi nejaky porouchany, na P-M bezne jedu pres VMWare XP, kubuntu a obcas i neco jinyho a rychlost vsecho je uplne OK (ted co uz mam dost ram tak mi notas klidne zvlada 3 virtualni systemy jak nic...)
hl.hl (1387)|11.5.2008 12:49
[QUOTE=mech13;120896]to bylo asi nejaky porouchany, na P-M bezne jedu pres VMWare XP, kubuntu a obcas i neco jinyho a rychlost vsecho je uplne OK (ted co uz mam dost ram tak mi notas klidne zvlada 3 virtualni systemy jak nic...)[/QUOTE]

Jj. Nevim jak ostatni sw, ale VMWare potrebuje hlavne hodne pameti. A kdyz rikam hodne tak myslim hodne :). A pak to jede vcelku svizne. Myslim, ze ostatni sw na tom bude podobne.
caikef (31)|30.6.2008 16:24
Něco podobného jsem řešil nedávno, udělal jsem to přes Virtual PC od Microsoftu - udělal tři virtuální PC - server a dva klienti a tesoval jsem to tak. A co se rychlosi týká, mám 2Ghz Celeron a 2GB RAM a docela to ujde, ale musí být vypnutý veškeré vizuální kraviny v XP/Vista