reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Základní desky: rozdíly mezi chipsety

Neregistrovaný (0)|10.5.2008 22:56
Jméno tazatele: brabus

Znění dotazu:
Dobrý den
Snažím se zorientovat mezi základními deskami, což není zrovna lehké díky široké nabídce chipsetů. Hledal jsem po internetu ( českém) články popisující rozdíly mezi jednotlivýmí chipsety, což se mi za boha nepodařilo najít.
Chtěl bych jen navrhnout, zda by Svět hardware mohl na toto téma vydat článek. Soupis všech aktuálních chipsetů a popis funkcí a zaměrění.

S pozdravem a přáním hodně úspěchů ve vaší práci
brabus

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
crasher.km (919)|10.5.2008 23:17
vzhledem k tomu ,že chipsetů je opravdu mnoho ,tak by chtělo cenovou relaci, patici desky a tvé požadavky/nároky ;) pak ti můžeme poradit pro tebe nejvhodnější chopset :)
brabus (0)|11.5.2008 20:26
Nejde mi o výběr nějaké desky. Nehodlám nic kupovat nebo stavět nový počítač. Jen sbírám informace o procesorech, grafikách, pamětech a také samozřejmě o základních deskách. V těch se zorientovat je nejtěžší, právě díky široké škále chipsetů. Informace o jednotlivých chipsetech, jejich zaměření a uplatnění je nedostatek. Především chybí ( na českém internetu) článek kde by všechny informace byli pěkně pohromadě. Popis jednotlivých chipsetů ( v současnosti aktuálních) rozdíly mezi chipsety, jejich zaměření a uplatnění. Jsem si vědom toto, že to není zrovna lehký úkol, ale popřemýšlejte o tom. Svět hardware by byl první kdo by v tom "guláši", udělal pro nás všechny pořádek pro snadnější přehled a lepší orientaci mezi základními deskami.

Zdravim
brabus
crasher.km (919)|11.5.2008 20:40
Jo takhle ;) mno... vem si že každej chipset umí něco "navíc" ,takže udělat přehled by byl dost složitý a dlouhý :) Pokud to ale dotáhneš,tak z toho můžeš udělat článek na SHW a určitě tě odměna nemine ;)
Withman (1337)|12.5.2008 00:21
Tak to je dost složíté, páč nikdy článek, který mi popsal všechny čipsety není a určitě jej nenajdeš. To by byl velmi obsáhlý článek.

Nejideálnější je prolézt weby, které se zabývají IT a číst recenze základní desek ve kterých jsou vždy popisován čipset základní desky + pár příbuzných čipsetů. Je to na delší čtení, ale získáš max. přehled.

Pokud by šlo, jen o to, které čipsety existují, tak doporučím vlézt na CzechComputer.cz, do Základních desek a tam jsou všechny aktuální čipsety seřazeny dle patice. :thumb
Withman (1337)|12.5.2008 00:41
Ha, Wikipedia...tam člověk najde téměř vše...:shut