reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Microsoft Remote Keyboard

scratchy27 (315)|10.5.2008 22:59
Zdravím ve spolek, nemá někdo z vás zkušenost s instalací této klávesnice : http://www.obchod.cz/pocitace-pda/microsoft-remote-keyboard-winxp-mce-1-0a.html pod Windows XP bez MCE?

Při zapojení IR přijímače mi žádným způsobem nejde nainstalovat ovladač tohoto přijímače (jeho jméno je ehome infrared transceiver). Na netu jsem našel jen zkazky o tom že by to mělo jít, ale žádný postup. U Mrkvosoftu je pouze Win XP MCE driver.

Díky za každou reakci... :-)
crasher.km (919)|10.5.2008 23:23
doufám ,že toto je co hledáš a že ti to pomůže ;)
scratchy27 (315)|11.5.2008 22:43
[QUOTE=crasher.km;120849]doufám ,že toto je co hledáš a že ti to pomůže ;)[/QUOTE]

Bohužel, tenhle článek řeší pouze problém vyskytující se pod MCE po instalaci Rollupu2. Mě jde o instalaci do klasických Win XP bez MCE. Ale díky za snahu :-)
Withman (1337)|11.5.2008 22:48
A máš k ní ten příjímač přímo od MS, nebo máš nějaký jiný.?
kikloop (140)|12.5.2008 08:39
hm, ja uz sice neviem presne co som to mal za windows a bola to i ina klavesnica ale ovladace mi stiahlo z windowsupdate, problem ale bol ze som sa tam bez klavesnice a mysi nevedel dostat :D
crasher.km (919)|12.5.2008 11:22
IMHO musí jít na tvoje winy i ovladače obsahující MCE... skoušel jsi to ?
noegoncz (319)|12.5.2008 11:57
Já tu klávesku mám. Teda už ji moc nepoužívám, připojil jsem si radeji i obyč. PS2 s 104mi klávesami, protože je ta remote keyboard šíleně pomalá. Naivně jsem si myslel, že se na ní budou moci hrát i hry (3D,závodní..),ale klávesnice to vůbec nezvládá. Jinak i při použití s WIN XP MCE , je potřeba doinstalovat něaký NET framework a ještě něaké ptákoviny.Jinak vůbec nefunguje. Dřív jsem na to našel (zcela náhodou) i drivery pro XP,ale bohužel jsem je nezkoušel a hlavně jsem to teď už nikde nenašel :/
zkus omrknout fóra vyloženě pro xp MCE, třeba budeš mít štěstí. Jinak je to tak trošku paradoxní používat tuto klávesku u standartních Windows XP, protože ji pak nevyužiješ v prostředí Media Center, pro které je dělaná. Nicméně, pokud plánuješ na této klávesnici hrát, tak ji rovnou vrať do krabice. Já používám už jen ten dálkáč.
scratchy27 (315)|12.5.2008 16:58
[QUOTE=Withman;121122]A máš k ní ten příjímač přímo od MS, nebo máš nějaký jiný.?[/QUOTE]

Ano, je to origoš příímo k té klávesnici...
scratchy27 (315)|12.5.2008 16:59
[QUOTE=kikloop;121168]hm, ja uz sice neviem presne co som to mal za windows a bola to i ina klavesnica ale ovladace mi stiahlo z windowsupdate, problem ale bol ze som sa tam bez klavesnice a mysi nevedel dostat :D[/QUOTE]

Z WU mi to na XPsa nic nestáhne a když si tam najdu něco manuálně, tak hlásí že to není pro mojí verzi Win...
scratchy27 (315)|12.5.2008 17:00
[QUOTE=crasher.km;121228]IMHO musí jít na tvoje winy i ovladače obsahující MCE... skoušel jsi to ?[/QUOTE]

Jediný který jsem našel byly právě na WU, ale nedovolilo mi je to stáhnout páč mám jinou verzi Win a neprojdu tím pádem tou jejich zasranou validací, kterou u softu pro MCE nejspíš vyžadujou...
scratchy27 (315)|12.5.2008 17:03
[QUOTE=noegoncz;121238]Já tu klávesku mám. Teda už ji moc nepoužívám, připojil jsem si radeji i obyč. PS2 s 104mi klávesami, protože je ta remote keyboard šíleně pomalá. Naivně jsem si myslel, že se na ní budou moci hrát i hry (3D,závodní..),ale klávesnice to vůbec nezvládá. Jinak i při použití s WIN XP MCE , je potřeba doinstalovat něaký NET framework a ještě něaké ptákoviny.Jinak vůbec nefunguje. Dřív jsem na to našel (zcela náhodou) i drivery pro XP,ale bohužel jsem je nezkoušel a hlavně jsem to teď už nikde nenašel :/
zkus omrknout fóra vyloženě pro xp MCE, třeba budeš mít štěstí. Jinak je to tak trošku paradoxní používat tuto klávesku u standartních Windows XP, protože ji pak nevyužiješ v prostředí Media Center, pro které je dělaná. Nicméně, pokud plánuješ na této klávesnici hrát, tak ji rovnou vrať do krabice. Já používám už jen ten dálkáč.[/QUOTE]

Na hry jí nepotřebuju, na ty mám jinej komp, tahle kláv. je u obývákovýho PC a věř mi, že Media Centre od MS není jediná varianta, existuje spousta lepšího softu, který dokážou využívat to samý co MCE a mnohem lépe... Jen tu klávesnici donutit fungovat v XPsách...
noegoncz (319)|13.5.2008 06:48
[QUOTE=scratchy27;121301]Na hry jí nepotřebuju, na ty mám jinej komp, tahle kláv. je u obývákovýho PC a věř mi, že Media Centre od MS není jediná varianta, existuje spousta lepšího softu, který dokážou využívat to samý co MCE a mnohem lépe... Jen tu klávesnici donutit fungovat v XPsách...[/QUOTE]

jj, to věřím. Sám bych raději používal něco jiného než MCE, na což jsem po tvém přízpěvku zde založil thread v jiné rubrice ohledně alternativ k MCE,tak jestli víš o něčem lepším pisni tam prosím
( https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=18227 )
Díky. Po těch driverech ještě mrknu

EDIT: bohužel jsem se nejspíš spletl a ty drivery co jsem viděl/našel nebyly přesně to,co potřebuješ, nicméně alespoň link, kdyby to k něčemu bylo http://www.team-mediaportal.com/files/Download/Drivers/Remotes/MCERemoteReplacementDriver/