reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dá se už sehnat Windows Vista Ultimate SP1 CZ?

fanynek (2048)|13.5.2008 00:14
Čauky!
Možná hloupý dotaz, ale taky nevím všechno (spíš vím prdlačku:D)
Potřeboval bych vědět, jestli se už dá u nás koupit Windows Vista Ultimate edition x86 (x64) SP1 CZ.
Jasně že myslím s integrovaným service packem 1. Nikde jsem to nenašel (jen EN) a tak bych rád věděl, kdy dorazí k nám.
Díky.
hl.hl (1387)|13.5.2008 01:35
Treba na Cybexu to maji v ceniku ale ne skladem. Jinak myslis tim OEM?
Treba VO Actebis ma SP1 verze Vist dostat 16.5.2008 takze to bude snad co nevidet.
crasher.km (919)|13.5.2008 06:32
jen pro mou zvědavost - a proč to musíš mít integrovaný ? stejně by se ti to sthálo,jakmile by ses připojil na net
Withman (1337)|13.5.2008 08:02
Za chviličku bude. :)
fanynek (2048)|13.5.2008 09:16
[QUOTE=crasher.km;121530]jen pro mou zvědavost - a proč to musíš mít integrovaný ? stejně by se ti to sthálo,jakmile by ses připojil na net[/QUOTE]

Já vím..... jenže jsem se setkal s dost zajímavým problémem.

Známý měl nainstalované Visty UE x86. Párkrát jsem mu na tom něco dělal a vím, že to měl celkem ve slušným stavu. Pročistil jsem mu občas OS, odinstaloval všelijaký toolbary :mistake ,udělal kontrolu integrity přes SFC/VERIFYONLY a zkontroloval různejma AV a AntiSPWR čméčkama.
Jednou mi volá, že mu to stáhlo a nainstalovalo SP1 a že mu to nějak kraví. Doopravdy se to všelijak sekalo, na druhým účtu měl jaksi zašedlé nabídky na pravém myšítku apod. Tak jsem na to pustil SFC a ejhle...... kontrola integrity souborů našla poškození syst. souborů. Odinstalace SP1 to nenapravila, pomohlo až obnovení systému do doby před instalací SP1.
Žralo mně to, tak jsme udělali kompletní reinstal. Nic jsme neinstalovali, jen jsem nechal stáhnout aktualizace, včetně SP1 a co myslíš. Dělalo to znova. Při tom samotná instalace OS i SP1 proběhla naprosto v pohodě. Tak zatím jede bez service packu a bude to řešit, jak se vrátí ze služebky.

Nevím fakt, čím to může být, tak si říkám, že bude lepší, když nebudu muset nic nabalovat na čistou instalaci. A když ta možnost je (bude), tak radši koupím už OS s integrovaným SP1. Tak asi takhle.
hl.hl (1387)|13.5.2008 10:18
Jj, tech problemu po instalaci SP1 na Visty se po webu vali neobvykle mnoho. Kde soudruzi z NDR udelali chybu?
husky14 (4214)|13.5.2008 10:27
[QUOTE=fanynek;121553]Nevím fakt, čím to může být, tak si říkám, že bude lepší, když nebudu muset nic nabalovat na čistou instalaci. A když ta možnost je (bude), tak radši koupím už OS s integrovaným SP1. Tak asi takhle.[/QUOTE]Tak si zkus SP1 naintegrovat do instalace sám pomocí vLite a pak nainstalit.... když to bude šlapat, tak máš vytvořený instalační DVD s integrovaným SP1 a když ne, tak maximálně přijdeš o jedno DVD médium ;)
fanynek (2048)|13.5.2008 11:39
No, kdyby byl čas si s tím vLite pohrát, to by bylo žůžo. :p Není to vůbec zlý nápad, ale pokud seženu instalačku i s SP1, tak už to řešit nebudu. Snad jen pro zeštíhlení systému a velikost na disku.
Kua....furt mi spíš vrtá hlavou, jestli ta OEM licence není blbost, ale když uvážím, že stejně zanedlouho přijde Windows Seven, tak asi ne.
EDIT to Husky14: Nepřijdu. Mám přepisovatelný. :D :p
crasher.km (919)|13.5.2008 15:25
fanynek : a jo takhle .... mno myslím že stačí,když si pár týdnů počkáš :)