reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

sestava do 20.000,-

kom72 (36)|13.5.2008 05:22
Ahoj, procesor E8400 je jiz v republice, takze jsem tu se svoji sestavou sveho noveho PC. Zkuste na to mrknout, jestli to k sobe pasuje.


Zbyva nejaka DVD mechanika, necham si poradit.
Resim par veci. Jestli se mi vejde zmineny chladic procesoru do pc skrine a jestli zakladni deska bude dostatecna pro procesor E8400. A jakou vybrat grafiku?! Stacila by ta posledni? Nebo je tam shit vetrak, ze je tak levna?

Preferuju uz konecne tiche PC a samozrejme v ramci moznosti i co nejvykonejsi.

Dekuji za vase nazory...
Klingacikx (1545)|13.5.2008 06:38
Zdroj: OK ale lepší by bol od Enermaxu Pro82+ 425W
Priocesor: ok
Grafika: ak si presvedčený o 3870 tak kúp najlacnejšiu a dokúpiš k nej acceleroS1 s 12cm vetráčikom
alebo môžeš ešte kúpiť 8800GT
MB: neboj sa doska je pre ten procesor čo si vybral dostačujúca
Pamäti: ok
Disk: OK
DVD mechanika... to je skoro jedno akú zoberieš
Freezer sa do tej skrine bez problémov vojde;)
a určite si k vetraniu dokúp dva 12cm ventilátory do skrine
elpsycho (1602)|13.5.2008 06:43
Vybrané to máš celkem vyváženě, jen bych měl 3 připomínky:
1. Skříň bych vzal radši osvědčenou CM Centurion 534, není o moc dražší
2. Zdroj Enermax Pro 82+ 425W - stejná cena a vyšší kvalita než ten Seasonic. Sám S12II-430 mám a nejsem moc spokojený - hodně hřeje při zátěži (přitom moje setava má odběr nižší 200W) a píská. Měním ho právě za ten Enermax.
3. Grafika - Jestli HD3870 tak nejlevnější Sapphire za 3000,- (pozor ať má správné takty 775/2250) a k ní špičkový chladič Accelero S1 rev.2. (v ceně 400,-). Za 4000 už můžeš mít podstatně rychlejší Geforce 8800GT.

//Edit - vidím že jdu s křížkem po funuse :)
hl.hl (1387)|13.5.2008 08:48
Potvrzuji nazor elpsycho na skrin. Vyber si neco jineho. Vloni jsem kupoval znamemu lacinou skrin a jelikoz od Asusu byl za supeeeeeeeeeeer cenu bundl skrin plus 22" LCD tak jsem ji vzal. Pak kdyz jsem mu do toho daval vnitrnosti tak jsem nadaval a rikal si, skrin od Asuse uz nikdy vice.
kom72 (36)|13.5.2008 16:55
Ahoj, diky za rady. Vybral jsem si tedy ten vami doporucovany zdroj, snad neudelam chybu. Case zatim nechavam mnou vybrany, jelikoz ho zrejme budu vybirat jinde, mam jeste cas se rozmyslet.

Mam ale dotaz ke grafice. Vybral jsem si tedy: Sapphire ATI Radeon HD 3870 512MB DDR4 11122-03-20R
a k ni pasivni chladic: Arctic-Cooling Accelero S1 (Rev. 2).
Mám dva dotazy. Jake pridavne vetracky (vyrobce doporucuje tyto: Arctic Cooling Turbo Module) k tomuto pasivu mam dokoupit (chci co nejtizsi a potrebuju regulaci otacek u nich?) a jestli si nebude prekazet tento chladic s vybranym chladicem procesoru. Abych je vubec dostal do casu spolecne!

A jestli muzu poprosit, doporucte mi k zatim stavajici skrini nejake vetraky na chlazeni. Samozrejne preferuju co nejtizsi a nevim, jestli s regulaci otacek asi jo a jak to pak funguje ta regulace, jestli zase jeste prikoupit nejaky panylek nebo to funguje automaticky dle teploty nebo pres nejaky soft.
Klingacikx (1545)|13.5.2008 17:04
Tie dva chladiče si nebudú vôbec zavadzať a do skrinky to dostaneš.
K acceleru si kúp 12cm nexusa(prichytíš ho tam pohodlne napr. sťahovacími páskami) a napoj ho na 5V a žiadne regulovanie nebudeš potrebovať, no môžeš si kúpiť aj noctuu len tá je drahšia
Janyk1 (997)|13.5.2008 19:22
Jestli co nejtišší, tak jednoznačně Noctua, ale ta cena je horší, vhodnější tedy budou nějaké Nexus či třeba i Scytche(tady bych to viděl od modelu, ale nvm).
ta case určitě do tichého PC nebude to pravé ořechové. Disk jsi vybral skvěle, ten mohu doporučit.
Imho mechanika "třeba" Samsung S203P.
speedsnail (4876)|14.5.2008 00:06
Zrovna na AC S1 bych se nebál dát Xilence za 75kč. Na 5V nebo 7V rozhodně slyšet nebude a v tehle cenove relaci je lepsi nez zbytek znacek (zajímavá varianta je dát 2 tyhle větráky do série, každý tedy na 6V). Regulovat je neni potreba.
Na větrání skříně pak aspon Nexuse - (cca 160kč) ten je velmi tichy na klasickych 12V (1000ot)
ICEBOSS (3435)|14.5.2008 15:59
nabodou ten asus TA-982 neni vubec spatny. ma plechy jako CM Elite 330, ale neni to takovy sileny sito. Ma trosku horsi perforace pro vetraky, ale zase ten deravej predek pred diskama je super. Celkove to za tyhle penize neni spatna skrin. Jestli se ti libi, tak ji klidne vem :-). Akorat bych doporucil nuzkama na plech vystrihat zadni mrizku a dat tam normalni dratenou :)