reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nejdou Live distribuce

mccase69 (21)|13.5.2008 21:44
Když chci na svém počítači s XP (AMD X2 4200+)spustit Live Linuxu tak v případě Ubuntu nabootuje,hodí hlášku
[ 32.004421] ..MP-BIOS bug: 8254 timer not connected to IO-APIC
[ 32.183070 Kernel panic - not syncing: IO-APIC + timer doesn't work!
Boot witch apic=debug and send a report.Then try booting with the 'noapic' option
.......a pak zamrzne.Pomůže jenom tvrdý restart.
Když zkusím Live Mandrivu 2008 Spring tak mi najede nápis "Zavádím linuxové jádro",dojede to na 100% a pak nic.Přitom na starším kompu(Duron1300) s XP mi tyhle dvě CD nabootují a všecko funguje bez problémů.
Jsem s Linuxem fakt v začátcích tak mějte ohledy a moc mi nenadávejte.Děkuju
pavel_p (993)|13.5.2008 22:13
Zkus při bootu zadat ručně noapic jako parametr Linuxového jádra, jak to píše (tam kde to pár sekund čeká na nějaký tvůj vstup). Asi nějaká specialita tvé desky. Zkus dát do googlu slova jako výrobce + model desky + Linux + problems
Dodám, že to dost pravděpodobně nebude záviset na distribuci, ale na konkrétní verzi jádra.
mccase69 (21)|14.5.2008 16:03
Dík za odpověď.Už to jde.Stačilo dát na tý stránce jak je nápověda,volba jazyka a ostatní nastavení F3,potom F4 a tam zadat NOAPIC.Rozeběhlo se to ale systém je šíleně nestabilní a zamrzá.No nic zkusím nainstalovat plnou Mandrivu Spring na disk a uvidíme.Ale nechám to radši na víkend až na to bude víc času.
Tosuja (107)|20.5.2008 08:25
Ta nestabilita je divna. Pokud mas pretaktovano, tak bych se tomu moc nedivil, Linux je mnohem citlivejsi na vadny nebo nestabilni (i pretaktovany) hardware, nez Windows. Jinak zkus otestovat pameti - v podstate na kazde Live distribuci je moznost nastartovat memtest86 - nech ho jet par hodin a uvidis, jestli najde nejakou chybku. Casto pak pomuze zpomaleni casovani pameti.
faugusztin (453)|20.5.2008 08:46
Podla vsetkeho nie si sam s tymto problemom. Dovodom tohto problemu je nespravna implementacia standardnu APIC v BIOS-e.

Rady, ktore by ti mohli pomoct :
1) skus zaktualizovat BIOS.
2) skus vypnut podporu HPET v BIOS-e
3) vypni APIC v BIOS-e
4) pouzi parameter noapic (u teba to ale funguje problemovo)

Tiez skus na zaciatok nepretaktovavat svoj pocitac, tj skus ako sa to sprava ked nemas OC.