Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 26 z 26

Téma: Corsair HX520, Seasonic S12II-500 nebo nové Enermaxy 82+?

Starousedlík SHW Avatar uživatele kane.shw
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Withman Zobrazit příspěvek
    Takže ještě o VX550...šmejd to není, viz. http://80plus.org/manu/psu/documents...50W-Report.pdf - kdyby to byl šmejd, tak neprojde certifikací 80Plus, která max. testuje zdroje.

Navíc VX550 je "podobně" drahá jako HX520, protože je výkonnější (sice o 30W, ale dle specifikace je).

A to, že se zdroj vyrábí jinde a vlánko, ve kterém se spekuluje, že jej vyrábí nejhroší výrobce zdrojů jsem četl, ale jsou to téměř všechno spekulace a fámy...

Pokud někdo "ušetří" 30W a přidá si 300Kč, tak se určitě nákup HX520 vyplatí, modulární kabely jsou OK, ale přesto bych neházel VX550 do koše.
    Takže, po chvilce dráždění Gůglu , jsem narazil na tohle srovnání. Přiznám se, že je to na mě kapku moc elektro, nemluvě o tolika angličtiny. Navíc na to nemám čas a možnosti (dial-up) , vím výmluvy.
    Takže pokud někdo holdujete elektru a angličtině, tak prosím mrkněte na srovnání Corsair VX550W vs. Corsair HX520W a pak to tady nějak prezentujte, díky.

Prostě a jednoduše, pokud bych měl vedle sebe VX550 a HX520 tak beru samo HX520. Ale to jen proto, že se o to zajímám. Modul-kabeláž a renomovaný výrobce jsou prostě plusy. V porovnání s HX520 je prostě VX550 šit.
    Ale samo jsou také lidé/zákazníci, které to vůbec nezajímá (což je pochopitelné) a kteří jdou po watech, značce a ceně. A pak jsou ještě zákazníci, co o tom neví vůbec nic a jdou jen po těch watech a ceně, nejhůže jen po ceně. Protože jedině tak si dokážu odůvodnit, proč firmy jako EC dělají zdroje kolem 1000W!!!

Imho pokud mám prašule na PC, co potřebuje dodávat 1000W, tak mám i prašule na kvalitní zdroj, který těch 1000W spolehlivě dodá . Bohužel to ale v mnohých připadech takto není. Často se šetří tam, kde by se právě šetřit vůbec nemělo

Na druhou stranu, pokud bych vedle se měl zdroj 550W od EC a Corsairu a neměl nic jiného na výběr, tak jistě beru Corsair . Už jen pro jeho účinnost a záruku jak samo píšeš!
    Peníze v tom hold sehrávají svou nepěknou hru...
    Naposledy upraveno uživatelem kane.shw: 14-05-2008 v 12:18
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2008

Citace Původně odesláno od slowak1982 Zobrazit příspěvek
    To mi nevadi, pres redukce molex/sata dam na jeden kabel 4 sata disky nad sebou, coz je super. Ja jsem se rozhodoval prave mezi HX520 a Emaxem, vybral jsem si Emax. Corsair nezatracuju/nepomlouvam, kazdemu prijde vhod neco jineho.
    Ja si dovolujem porovnavat preto, lebo mam obe - Enermax Liberty 400W i Corsair HX620. Liberty je trosku hlucnejsie a mne tie kable vadia (ale nie dlho, uz mi coskoro pride hotswap rack na 4 disky z reklamacie, a ten ma napajanie 2xmolex). No a este to, ze nahradne kable (s iba SATA alebo iba molex konektormi) stoja okolo 350 Sk :-).

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Promlémy s Coisairy nejsou na fórech tak často vidět jako u Seasoniců, sám mám doma Coirsar HX520, není slyšet vůbec, jediné co z komponentů v mém PC kromě DVD za chodu slyším, je disk (v silentboxu). Odpojitelné kabely sou pěkné, ale je tam jeden co jsem nevyužil a nejde odpojit (sem v práci, nevím přesně co to je za kabel). Při současných cenách bych Seasonic nekupoval a vybral si mezi Coirsarem a Enermaxem.

Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od NHKG Zobrazit příspěvek
    Odpojitelné kabely sou pěkné, ale je tam jeden co jsem nevyužil a nejde odpojit (sem v práci, nevím přesně co to je za kabel).
    ...jen tě doplním, jedná se o přídavný 4pin nebo 8pin (nevím co máš za základovku) pro napájení základovky, resp. CPU. Taky mě to trochu dostalo, čekal bych standardní 4pin a na něj třeba možnost připojení redukce na 8pin. Když už to mají tak pěkně u napájení flopyny

Nováček
    Registrace
    May 2006

Server silentpcpreview, který se specializuje na testování komponent do tichých počítačů, recenzoval zroj Enermax MODU82+, a závěr byl:
    ... it's likely that the Modu82+ is, in fact, the quietest fan-cooled PSU in the world today - čili něco jako: "MODU82+ je pravděpodobně nejtišším ventilátorem chlazeným zdrojem na světě."

Po zakoupení verze 525W mohu potvrdit. Neslyším jej. Pod zdrojem mám umístěný Scythe S-Flex 800rpm, a u něj jsem schopen slyšet aerodynamický hluk proudění vzduchu přes mřížku ven z case, ale zvuk zdroje nerozpoznám.

Starousedlík SHW Avatar uživatele -HoNY-
    Registrace
    May 2006

Mám pocit, že jsem odkaz na svoji recenzi PRO82+ postoval na SHW pro nic za nic... použijte funkci hledat.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od kane.shw Zobrazit příspěvek
    Takže, po chvilce dráždění Gůglu , jsem narazil na tohle srovnání. Přiznám se, že je to na mě kapku moc elektro, nemluvě o tolika angličtiny. Navíc na to nemám čas a možnosti (dial-up) , vím výmluvy.
    Takže pokud někdo holdujete elektru a angličtině, tak prosím mrkněte na srovnání Corsair VX550W vs. Corsair HX520W a pak to tady nějak prezentujte, díky.

Prostě a jednoduše, pokud bych měl vedle sebe VX550 a HX520 tak beru samo HX520. Ale to jen proto, že se o to zajímám. Modul-kabeláž a renomovaný výrobce jsou prostě plusy. V porovnání s HX520 je prostě VX550 šit.
    Tento test přesně potvrzuje má slova. Snad po jeho přečtení přestaneš říkat, že VX550 je šit. Napíši tedy, co bylo psáno v recenci, ve zkratce.

"Oba dva zdroje i přesto, že jsou vyráběny jinými OEM výrobci (CWT vs. Seasonic), tak jsou velmi kvalitní, oba používají kvalitní japonské kondíky Nippon Chemi-con a jsou výborně navrženy. V závěru je také psáno, že oba zdroje jsou pro jiný druh trhu. VX550 je výkonější zdroj za menší peníze pro ty, kteří chtějí vyšší výkon a nechtějí tolik platit. HX520 je zdroj dražší a spíše pro "fajnšmekry"..."

Z toho vyplývá, že i když VX550 dělá firma CWT, která není tak "renomovaná", jako Seasonic, tak zdroj udělala velmi kvalitně a za svojí práci se vůbec nemusí stydět, navíc 5 let záruka a certifikace 80Plus mluví za vše.

VX550 není šit! Také souhlasím s tím, že 300Kč připlacení za HX520 je lepší, ale nechci říkat, že VX550 je sr*čka jako LC Power a podobné zdroje.

P.S.: Recenzi jsem nečetl celou, projel jsem jen nejdůležitější info, takže kdybych se nějak výrazně spletl, tak mě opravte.

Starousedlík SHW Avatar uživatele -HoNY-
    Registrace
    May 2006

To ale nemění nic na tom, že Enermax PRO82+ je lepší volba.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

Tak to určitě, momentálně to vypadá na to, že Enermax udělal nejlepší zdroj. Jen by mě zajímalo, jestli budou tak dobré pořád, či Enermax začně šetřit pozmění ten zdroj.

Osobně se mi moc líbí Modu82+ 525W...

Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Withman Zobrazit příspěvek
    Tento test...
    V porovnání s HX520 je VX550 šit... když už za nic, tak těch pár stovek určitě stojí za ty odpojitelné kabely.
    Ale jsem rád, že ta recenze, kterou jsem našel objasnila tuto záležitost. Je jistě více lidí, co si myslí, že VX550 elektronicky mnohem horší než HX520. Věřím, že je to překvapí

Jak už jsi správně podotkl, tak VX550 spadá do certifikace 80+, má záruku 60 měsíců a na obalu značku Corsair. Tudíž tak hrůzně špatný být nemůže. Ale imho prostě cenově nezapadá k ostatním modelům. Když si k tomu ještě připočteš podvědomí o tom jaká firma ho dělá (i přesto, že podle recenze to na kvalitu zas nemá takový vliv), tak se ten cenový rozdíl s HX520 dále zmešuje. Alespoň tedy u mě.

Btw jen pro ujasnění, to že je VX550 šit jsi tu zmínil jako první ty, já jsem se vyjádřil, že společnost, co ho vyrábí je šit a to bezesporu je, když dokáže dělat něco takového jako LC-Power. Výhodnost koupě VX550 jsem tady zpravidla porovnával spíše jen s HX520!

Ani nevím, proč se o tom vůbec ještě bavím. Osobně bych ho prostě nekoupil. Stejně tak, jako by někdo nedal 2000CZK za zdroj

Obyvatel SHW Avatar uživatele Sieben
    Registrace
    Jan 2007

tak jak sem v nějakým vláknu slíbil, přidávám fotky vnitřností Enermaxu Pro82+ 525W
    omluvte kvalitu, je to focený mobilem, foťák nebyl k mání
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: DSC00318.JPG 
Zobrazení: 208 
Velikost: 92.2 KB 
ID: 4823   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: DSC00319.JPG 
Zobrazení: 179 
Velikost: 144.0 KB 
ID: 4824   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: DSC00320.JPG 
Zobrazení: 162 
Velikost: 91.4 KB 
ID: 4825   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti