Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 25

Téma: Výměna ntb za PC, porovnání ceny.

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

Chtěl bych se zeptat, kolik si můžu říct za notebook značky ASUS A6L B003, staří cca 3 roky, po výměně horního krytu včetně pantů a rozšíření z 512MB RAM na 2x512MB RAM DDR333.

Konfigurace je následující:
    CPU: Celeron M 1,5Ghz
    RAM: 2x512MB RAM DDR33
    MB+VGA: integrovaná Intel Extreme Graphics 2
    Rozlišení displeje: 1280 x 800
    Optická mechanika: DVD±RW
    Velikost pevného disku [GB]: 60
    Dále síťová karta, 4xUSB, PCMICA slot, čtečka karet

Chtěl bych vědět aktuální cenu ntb, je zachovalý, včetně brašny.

Dále by mě zajímala cena tohoto PC:
    stáří cca 3roky některé komponenty upgradovány..
    CPU: Intel P4 2,6 Ghz
    RAM: 4x 512 MB DDR400 (suma2GB)
    MB: nemá tušení
    VGA: ATI HD2600 (2XDVI)
    HDD: 250GB SATA 150
    DVD/RW: TEAC
    Zvuk: AUdigy 2
    samozdřejmě vše ve skříni včetně čtečky karet.

Taktéž by mě zajímla aktuální cena této sestavy, mám totiž možnost vyměnit ntb za tento počítač a nejde mi o mobilitu ale "výkon"
    Počítač budu zejména používat na CAD aplikace, internet, filmy, hudba..
    Děkuji za rady a TIPy.
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Tak ten notebook odhaduju na 6k+ (má WiFi, BlueTooth, LAN, TV-out...?) Co baterka? To PC bude míc cenu nižší, odhadem kolem 4-5k (chybí mi u něj zdroj?).
    Jako výměna dost nevýhodné, ten stolní počítač zrovna výkonem neoplývá (o něco lepší než notebook to bude ale zas to bude žrát 4x tolik, pokud jsou tam box chladiče tak to bude hlučné, možnost upgradu mizivá). Lepší varianta je prodat notebook a koupit za ty peníze nové PC. Na popisované věci stačí i integrovaná grafika (třeba v novém čipsetu 780G).

A možná by to chtělo přemístit do bazaru?

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

ten notas bych rekl odhadem tak cca 6-7k.

Jinak pokud ho chces vymenit za tu sestavu v pomeru 1:1 (proste notas za sestavu) tak se to rozhodne nevyplati. Ta sestava takovou cenu nema, teda hlavne co se vykonu tyce. Za 7-10k se da postavit naprosto suprd brdo sestava na cad jak vysita xkrat vykonejsi nez tohle.

2johny__g: Shor v pekle! Ja se s tim pisu a pak me predbehnes

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

Tak to teda zírám, nečekal jsem že ntb prodám za tak relativě slušné peníze! Kdyby se mi to povedlo prodat za 5 tisíc tak jsem nadmíru spokojen! Co se týče WiFI tak tam je, co se týče BT - není, TVout -není, ale má S-video výstup, a baterka už nevydrží 3h, ale spíš 1,5-2h, pořád originální, ale ntb byl z 99% na stole na síti. Taky je k tomu brašna a originál optická myš.
    BTW nevíte o někom kod by měl zájem o výše uvedený NTB?

Co se týče sestavy tak bych to viděl na něco takového:

MB: Gigabyte MA78GM-S2H (rev. 1.0)
    CPU:
    1. AMD Athlon 64 X2 4600+ EE BOX
    2. AMD Athlon 64 X2 4450+ EE BOX
    3. AMD Athlon 64 X2 4850+ EE BOX
    KTERÝ?
    RAM: A-Data 2048MB (kit 2x1GB) 800MHz
    HDD: Western Digital Caviar SE16 3.5" 320GB WD3200AAKS
    MECHANIKA: Samsung SH-S203D
    CASE: ASUS TA-665 350W

Starousedlík SHW Avatar uživatele kane.shw
    Registrace
    Feb 2008

Není nic jednodušího, než ten NB zainzerovat třeba tady v bazaru a uvidíš, co ti na to řekne trh. Nebylo by od věci najít přímo stránku s jeho popisem, např. výrobce. Každý detail je důležitý

K sestavě:
    HD - ohlídej si, aby to byl ten jednoplotnový, případně si vem rovnou WD6400AAKS, ten je dvoupotnový a za cenu cca 2000CZK je supr
    CPU - Ještě bych pouvažoval na 5000+ BlackEdition, dá se s ním pěkně čarovat
    DVD - když si připlatíš cca 30CZK (alfa.cz) za Samsung SH-S203P černá, OEM, budeš mít i LightScribe (nikdy nevíš, kdy se ti taková hloupost bude hodit )
    ZDROJ - v tom casu se mi nechce líbit. Pochybuju, že bude mít alespoň 12cm fan pro tichost . Co takhle osvědčený CoolerMaster Elite a do něj alespoň 350W-400W zdroj fortron série GLN?

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od kane.shw Zobrazit příspěvek
    CPU - Ještě bych pouvažoval na 5000+ BlackEdition, dá se s ním pěkně čarovat
    Neda, nesezenes, resp maximalne po bazarech, ale rekl bych ze se malo kdo bude chtit zbavovat techto kousku (na aukru treba aktualne ani jeden volnej)

Registrace
    Feb 2008

takže mi chceš říct, že to AMD s tímto CPU opravdu zabalilo? Dopr...

Takže si už moc nepočarujem , ještě jsem doufal, že nějaké kousky přijdou i do obchodů.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od kane.shw Zobrazit příspěvek
    takže mi chceš říct, že to AMD s tímto CPU opravdu zabalilo? Dopr...
    Ano, cerny petitisicovky maj problem s dostupnosti uz cca mesic, s tim ze posledni 3-4 tydny sou prakticky nesehnatelny. Podle nekterych webu (cdr) by mela prijit jeste 5600+ v cerny, ale ja bych spis vsadil na to ze uz zadnej cernej model zalozeny na k8 nebude.

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od cool.user Zobrazit příspěvek
    Ano, cerny petitisicovky maj problem s dostupnosti uz cca mesic, s tim ze posledni 3-4 tydny sou prakticky nesehnatelny. Podle nekterych webu (cdr) by mela prijit jeste 5600+ v cerny, ale ja bych spis vsadil na to ze uz zadnej cernej model zalozeny na k8 nebude.
    Panové tak na ntb mám zájemce za 5,5 tisíce, co myslíte, je to dobrá nabídka?

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od OldaRiha Zobrazit příspěvek
    Panové tak na ntb mám zájemce za 5,5 tisíce, co myslíte, je to dobrá nabídka?
    neni to uplne nejhorsi, ale jeste bych pockal, imho kdyz budes mit stesti (cti: aukro) tak to prodas klidne i za 7, ale ted otazka jestli ti tech 500-1500 stoji za to aby ses s tim zbytecne dlouho trapil.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

Na aukru určité zkušenosti mám a vzhledem k notebookům bych to za 5500 klidně střelil,na aukru stejně za tohle víc jak 6tis nedostaneš+odesílání atd..

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

Tak nakonec ntb prodávám za 5,5tisíce a sestavu jsem zvolil následující:

GIGABYTE MB Sc AM2+ MA78GM-S2H
    Samsung DVD±R/±RW
    ACER MT LCD P203Wd 20" TFT CB
    Samsung 250 GB SATA II 7200 RPM, 8 MB Cache
    CPU AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core 4600+ 2.4GHz 65W
    ASUS TA663 MDTower ATX Black 350W
    2GB DDR800, 2x1GB

Zjišťoval jsem, a ve skříni je 12cm fan, zdroj je relativně kvalitní. Věřím, že sestava poslouží dobře.

btw: je nějaký markantní výkonový rozdíl mezi AMD Athlon 64 X2 4600+ EE a AMD Athlon 64 X2 4450+ EE?

Registrace
    May 2006

disk ber samsunga F1 320gb

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

je nějaký markantní výkonový rozdíl mezi AMD Athlon 64 X2 4600+ EE a AMD Athlon 64 X2 4450+ EE?
    Minimální ve prospěch AMD Athlonu 64 X2 4600+ EE. Navíc vyjde levněji, takže bych bral ten.

Registrace
    Feb 2008

Tak nakonec ntb prodávám za 5,5tisíce a sestavu jsem zvolil následující:

GIGABYTE MB Sc AM2+ MA78GM-S2H
    Samsung DVD±R/±RW
    ACER MT LCD P203Wd 20" TFT CB
    Samsung 250 GB SATA II 7200 RPM, 8 MB Cache
    CPU AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core 4600+ 2.4GHz 65W
    ASUS TA663 MDTower ATX Black 350W
    2GB DDR800, 2x1GB

Zjišťoval jsem, a ve skříni je 12cm fan, zdroj je relativně kvalitní. Věřím, že sestava poslouží dobře.

btw: je nějaký markantní výkonový rozdíl mezi AMD Athlon 64 X2 4600+ EE a AMD Athlon 64 X2 4450+ EE?
    Máš i nějaký racionální důvod, proč bereš LCD značky ACER?
    Ve tvé cenové kategorii se raději drž značek Samsung nebo LG. Třeba takový LG 20" W2042T-SF? Cena podobná, kvalita si troufnu říci, lepší. Správně jsi zvolil model s DVI

Zdroj ti snad stačit bude , ale imho je hloupost kupovat PC za několik tisíc a pak ho napájet bůhvíčím, když to bůhvíco drží doslova nůž na krku všem tvým draze koupeným komponentám
    Ale je to nakonec tvá věc - tvé prachy. Nikdo ti neřekne, že takový zdroj za měsíc odejde, stejně jak ti nikdo neřekne, že takový zdroj bude v pohodě - prostě věc názoru
    Každopádně s koupí nové grafiky počítej i s koupí nového (silnějšího/kvalitnějšího) zdroje!

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední