Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 28 z 28

Téma: 6 zdrojů nefunguje - ptám se proč?! :D

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

boboco má stejný pantofle, jako jsem měl já...
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

To není má noha, najmul jsem figuranta

Ještě jen rada pro všechny, kteří se potřebují ekologicky zbavit vysloužilého zdroje:

1) Na zahradě na dvorku nebo před panelákem vyhloubíme jámu minimálně 140x140cm a hlubokou nejméně 4,52 metrů.
    2) Na dno jámy položíme zdroj určený k likvidaci
    3) Zalijeme kubíkem betonu
    4) Přidáme sudy se "smíšeným obsahem" (viz. např. kauza Orlík)*
    5) zalijeme dalšími 3 až 5 kubíky betonu tak, aby žádný ze sudů nevykukoval.
    6) Zavezeme zeminou
    7) Zasadíme stromeček

*Pokud nepotřebujeme zrecyklovat i sudy se "smíšeným obsahem", postačí bohatě jáma hluboká 1,52 metru a jedna míchačka betomu
    Naposledy upraveno uživatelem boboco: 14-05-2008 v 22:47

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

boboco je tajnej a má kaskadéra za sebe...

Starousedlík SHW Avatar uživatele -HoNY-
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od boboco Zobrazit příspěvek
    ...
    (viz. např. kauza Orlík)*...
    *Upozorňujeme naše neplatící zákazníky, že teplota vody v Orlíku je 8°.

Citace Původně odesláno od boboco Zobrazit příspěvek
    JJ, PCB, které si navrhovali sami v ČR byly dobré, horší už to však bylo s kvalitou osazených součástek a s šetřením (běžný jev, kdy PCB není zcela osazeno). Ale samotné PCB bylo navrženo dobře, to je fakt.
    Pak přišly časy, kdy se chvíli prodávali 250W FSP jako 300W EC, ale pro velké vstupní náklady je nahradil LC Power, potom SUN Electric a pak už ani nevím co...

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Trippax
    Registrace
    Jun 2006

"ja bych to s tou šlapkou neriskoval, mohlo by to uklouznut a někdo by si tady hezky rozerval patu"

Starousedlík SHW Avatar uživatele KEOSAN
    Registrace
    May 2008

Na obranu chudakov zdrojov :-)

Kupovaval som pred rokmi skrinky ANTLER a v nich boli zdroje PREMIER, model LC:-B300ATX.
    Zaujimave, ze mali kazivost malu /kupovaval som ich od roku 2003 tusim/.

Co bolo vsak zaujimave na tychto zdrojoch. Tusim uz 2x sa mi stalo, ze u toho zdroja sa po case
    zadrel 8cm ventilator. Konfiguraciu prveho si nepamatam, ale konfiguracia druheho bola:
    1xAthlonXp1700 + 256MB RAM + CDROM + 2x 5400RPM HDD + FDD + naviac pod zdrojom 1x systemovy
    chladic + chladic na CPU.

Je zaujimave, ze ked sa zadrel ventilator v zdroji, tak PC fungovalo normalne niekolko mesiacov dalej.
    Vsimol som si toho az nahodou, ked som siel okolo. Hovorim si, to musi byt zerave, este to vyhori.
    Ale kdeze. Zdroj bol len taky vlaznejsi.

Boli to iste lacne zdroje, neviem, ci nejaky uplny ausus, ale po premerani digitalnym POWER SUPLY TESTERom od Delocku, boli OK. Samozrejme slapali ako kancelarske masiny, ziadna extremna zataz.

Mali este jednu vlastnost /ci chybu/ - pri zakolisani, ci vypadku prudu ostali vypnute, nepomohlo ani zapinanie PC, vypinacov. Aby sa spustili, bolo nutne odpojit kabel, na prazdno zapnut PC, ktore vybilo zbitky energie "prebliknutim" a uz to slo zapnut.

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Skvela prace Bobe Jen tak dál! Pobavil jsem se taky

Starousedlík SHW Avatar uživatele -HoNY-
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od KEOSAN Zobrazit příspěvek
    Boli to iste lacne zdroje, neviem, ci nejaky uplny ausus, ale po premerani digitalnym POWER SUPLY TESTERom od Delocku, boli OK. Samozrejme slapali ako kancelarske masiny, ziadna extremna zataz.
    Jestli myslíš tohle, tak to není žádný tester, ale vyhozené peníze.

Starousedlík SHW Avatar uživatele KEOSAN
    Registrace
    May 2008

Ten, ktory si uviedol su vyhodene peniaze.

Ale zalozil si nove vlakno v ktorom som odpovedal. Pouzivam Delock LCD tester.
    Tam uz clovek moze vidiet aj realnejsie hodnoty a podla toho sa orientovat.
    Samozrejme, neni to najidealnejsie, ale lepsie ako nic.

Pripadne odpovede k testerom prosim smerovat do toho noveho vlakna,
    kde by sa dalo rozoberat meranie zdroja testerom, ci pri zatazi niecim inym.

http://www.svethardware.cz/forum/sho...d.php?p=122402

Čestný člen
    Registrace
    May 2006

To JNC je megaprůjem :blijícísmajlík: opravoval jsem jeden co dával místo 5V na Sb rovných 6.5V. Klasika, vyschlý elektrolyt ve stand-by měniči. Závada se projevovala tak, že se PCčko nechtělo vypnout a občas skolabovalo. No mám doma i lepší lahůdky než ukazoval boboco ale i pastvu pro oči, například zdroj ze serveru Compaq proliant, který dává na 5V šíně rovných 100A

Občasný diskutér Avatar uživatele MirekK
    Registrace
    Jul 2006

Škoda chlapci, manželka se rozhodla před 14 dny uklidit u mě v pracovně a rozebrala několik starých caseů a s nimi i zdrojů a cca 80 kg železa pak odvezla do sběrny. PCB z těch zdrojů mám nasypané v krabici na kanibalizaci za dlouhých zimních večerů (marně vzpomínám, kdy jsem měl naposledy takový ), takže bych je sice ještě mohl vyfotit, ale už by nikdo nepoznal, který byl co v zabaleném stavu.

Ale možná by z toho mohla být dobrá tipovací soutěž ?
    A mám dokonce pocit, že většina těch zdrojů do posledního okamžiku fungovala ...

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od -HoNY- Zobrazit příspěvek
    Starý ECčka byly poměrně kvalitní.
    Pod to bych se podepsal, jeden model mám už leta (vlastně nevím jak dlouho už ? Tak sedm let ?) a 90 % z té doby běhal v pořádku (posledních 10 % je někde ve skříni myslím). Škoda těch horších kondenzátorů, ale to se někdy vymění Hlavně ten 90mm ventilátor, to je paráda

Jak se tak koukám, tak ekonomické úpravy v podobě drátových spojek se dotkly i Fortronu, na druhou stranu je to méně výkonný zdroj...zase vyvstává otázka, jestli kdyby se polovina vynechaných sučástek osadila, by odešel...?

Boboco: takové plýtvání, ani chladiče si nevezmeš Tyhle jsou oproti starým zdrojům parádní, na lecos se dají použít Vybrakoval jsi z toho alespoň ventilátory ?

Občasný diskutér Avatar uživatele MichalU
    Registrace
    Apr 2008

Teraz som este viac pysny na svoj 300X1 !

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Testy zdrojů
    Od ICEBOSS v sekci Zdroje
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 18-04-2013, 12:58
  2. porovnání zdrojů
    Od aquaris v sekci Zdroje
    Reakcí: 26
    Poslední příspěvek: 28-04-2008, 04:27
  3. Reakcí: 11