reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sítě: Problém s LAN

Neregistrovaný (0)|14.5.2008 15:49
Jméno tazatele: Peťas

Znění dotazu:
Dobrý den, mám následující problém:
Mám malou domácí síť, 2 počítače napojené na router Edimax BR 6204 WG, a ten na kabelový modem.
Na 1 počítači jsou Win XP, na druhém Win 2000. Oba jsou nastavené v jedné pracovní skupině KANCELAR, oba mají automatické získávání IP, internet na obou funguje bezproblémů.
Potíž je v tom, že nefunguje interní síť, při pokusu otevřít pracovní skupinu, nebo cokoliv nasdíleného napíše: Nemáte patřičné oprávnění, cesta v síti nenalezena.
Ted´jsem zkoušel otevřít přímo přes IP: \\xxx.xxx.xxx.xxx a to kupodivu jde....
Tomu nerozumím, umí někdo poradit? Předem děkuji.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
johny__g (6387)|14.5.2008 16:12
Dělá to stejně na win2000 i na win XP?
Intri (3490)|14.5.2008 17:22
Předpokládám, že povoleno sdílení, resp prohlížení souborů máš nastavené. Co firewally, nezapomněl jsi v nich někde něco povolit?
Neregistrovaný (0)|14.5.2008 17:52
Ano, sdílení těch složek co chci, mám samozřejmě nastavené.
Ještě detail, když pingnu IP XP-ček na stroji s 2k, tak je to bezproblémů, když pingnu IP 2k na stroji s XP, tak to nejde...
Přemýšlím, jestli to není tím debilním průvodcem "nastavení sítě pro domácnost nebo kancelář" co je v XP-čkách... tam jsem nastavoval "jiné přípojení" / "počítač je připojen k internetu přímo, anebo přes rozbočovač..."
A ještě poslední postřeh, když otevřu obsah počítače přes IP v Spustit: (\\x.x.x.x) tak jak jsem říkal, to jde, ale jakmile dám tlačítko "o krok výše", abych se dostal do té pracovní skupiny, tak opět "přístup zamítnut"...
Petas_oldd (1)|14.5.2008 18:01
Mimochodem, co mě maximálně dostalo:
Když se dokončí ten průvodce nastavením sítě na xpčkách, tak to chce spustit i na ostatních počítačích, když dám ok, použít instal disk XP případně disketu, a spustím to na těch win 2k, tak to napíše, že tohle podporují jen win 98, 98 SE, ME, NT, ale 2k jako jediný ne :o)))))
hippouss (246)|14.5.2008 18:26
nejde jen o sdileni ale i o nastaveni zabezpeceni na slozkach, to mas taky nastaveny?
Pro sdileni vyuziva XP guesta, mas ho povolenyho v mistnim zabezpeceni? a mas v mistnim zabezpeceni taky povoleno prihlaseni k pocitaci ze site? XP to tam maj obcas bloknuty...

a co ty firewally ty mas ok? KIS ma treba pingy defaultne bloknuty...
hl.hl (1387)|14.5.2008 19:01
A pod jaky jmenem se k druhemu PC prihlasujes? Mas takoveho usera zalozeneho na tom druhem PC?