reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výlet do továrny GigaByte - aneb, cesta desky :)

Smeli (2302)|15.5.2008 22:23
Nevím kam s tím, takže - pánové z PC Gamers Hardware měli tu čest vyrazit na výlet do továrny GigaBytu a samozřejmě vše pěkně nafotili - cestu desky samozřejmě pěkně nafotili. Vše najdete v tomto odkazu: http://www.pcgameshardware.de/aid,643792/Bildergalerie/PCGH_on_exclusive_factory-tour_at_Gigabytes_in_Taiwan/

No a jelikož jsem majitelem MB GigaByte, nezbývá mi nic jiného, než napsat děkuji za Vaši práci, ale neměnil bych s Váma :D
crasher.km (919)|15.5.2008 23:13
[ot] tak já bych mohl zajistit max prohlídku pivovarů :D co ty na to ?ovšem nevím jestli by se ti při focení netřásla pak ruka :P:D a ještě - jak je na fotkách ta paní ,co balí manuály a nálepky,že nevíte co má doma za tapetu ?:D[/ot]


abych teda nebyl jenom OT , máte někdo něco podobnýho ?:) je to celkem zajímavý dívat se na cestu,jak se vyrábí PC :) mě třeba dneska zaujala prosklená budova applu přímo uprostřed starobylého Bronxu :) Páni se tam určitě těší na holky s minisukní :P
ICE_D (2754)|15.5.2008 23:51
Nadherny obrazky ;) Jen se divim, ze neco takovyho pustej ven mezi lidi, ze to neni soucasti vyrobniho tajemstvi...
Withman (1337)|16.5.2008 07:21
Pěkné...vypadá to moc hezky. Navíc fotoreportáž z továrny GB byla i na PCT, tenkrát tam snad byl OBR...:notsure


Návštěva pivovaru.? Super věc, jednu jsem zažil a šel bych hned znova! :inlove
kikloop (140)|16.5.2008 08:26
velmi pekne obrazky.. Mohla by tu na SHW byt sutaz o nejaky podobny zajazd :) ale nie do Foxconnu :P

A co sa tyka pivovaru tak odporuca, jednoznacne Plzen, 3x som tam uz bol a toto leto idem zase :D
crasher.km (919)|22.5.2008 11:48
Další úlovek - tentokrát Corsair
PavelTl (32)|29.5.2008 07:47
Pěkný obrázky. Je zajímavý vidět něco kam se určitě nedostanu.
-HoNY- (557)|19.6.2008 14:52
Zkoušel jste se někdo zamyslet, v jakých podmínkách se tam pracuje? Z člověka se velmi rychle stává robot s uvězněnou lidskou duší. Velmi podobnou práci jsem vydržel dělat dva dny a málem jsem z toho zešílel. Dochází ke ztrátě jakékoliv soudnosti, pokud je zaměstnavatel schopný, tak se snaží umělým vytvářením pozitivní atmosféry vymývat mozky takovým způsobem, že se "operátoři výroby" do práce těší i po třech letech. Nic, co se tam děje nemá nic společného s tvůrčí činností, mozek tam rychle zakrní, na všechno jsou psané návody a postupy začínající větou: "Začněte výměnou nejlevnějšího dílu, a když to nepomůže veměnte další." Je to jako kdybyste při výměněne vadné žárovky začali nejprve vypínačem, potom vodiči a nakonec přišli na to, že v žárovce shořelo jenom vlákno.

Pěkné a povedené odkazy.
crasher.km (919)|19.6.2008 16:22
[QUOTE=-HoNY-;133766]Zkoušel jste se někdo zamyslet, v jakých podmínkách..........[/QUOTE]


Prostě u pásu :) ... měl sem možnost to zažít na 14 dní při praxi ,kde jsem vyráběl startéry. HROZNÁ práce... budu dělat cokoliv,ale k pásu se už nikdy nechci. Jak říká -hony- jen tam zakrní mozky,netvárná práce.... vůbec ani čas neubýhá... prostě se UČTE lidi :D
johny__g (6387)|19.6.2008 17:57
[QUOTE=crasher.km;133778]vůbec ani čas neubýhá... prostě se UČTE lidi :D[/QUOTE]

A hlavně pravopis, že ....:mistake
imperator21 (56)|19.6.2008 18:50
wow hezké obrázky... akorát jsem čekal trochu víc "automatizace"... neco ve stylu intel fab. Prostě čistota, stroje... a člověk se jen dívá na výrobní proces, občas neco zkontrojule nebo zmáčkne pár čudlíků. ale todle mi připadá jako nelegální výrobna padělků bot :D desky položené při nějakých testech jen tak na stolech, v nich "cosi" přij*bané žlutou izolačkou, crt monitory z roku raz dva na dřevěných stolech, levná pracovní síla sázející do desek kondíky u pásu... takhle sem si to fakt nepředstavoval :)
KEOSAN (958)|27.7.2008 20:24
Skoda, ze take vylety neponukaju napr. miesto klasickej dovolenky nejake cestovky v CZ/SK :)
Withman (1337)|27.7.2008 23:05
Nejhorší je, jak to tam funguje. Lidé tam pár let pracují jako roboti (obvykle 2 - 3 roky), poté přijede autobus a přiveze další sortu "robotů". Tyhle pošlou asi do další továrny...to jsou pracovní podmínky...:thumbdown
HiLow (1000)|28.7.2008 00:19
[quote=Withman;146083]Nejhorší je, jak to tam funguje. Lidé tam pár let pracují jako roboti (obvykle 2 - 3 roky), poté přijede autobus a přiveze další sortu "robotů". Tyhle pošlou asi do další továrny...to jsou pracovní podmínky...:thumbdown[/quote]

Ja jsem kdysi delal brigadu v Mora Moravia. U pasu na balicce prutokovych ohrivacu. Tam to nebylo az tak hrozne, ale ty zensky, co na pasu kompletovaly, tam byly uz pres dvacet let a porad stejne pohyby. :thumbdown
Hruza. :angry
Tahle fabrika je to same, delnici tam opravdu musi zakrnet.
Erb (32)|28.7.2008 20:33
Taky jsem poznal práci na páse a je to otročina. Nejhorší je třísměnný provoz. Při noční směně se vám ve středu vše obrátí, že když se pak při denním dospávání probudíte ani nevíte co je vlastně za den.