reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Myš + podložka

tomoas (11)|16.5.2008 16:55
čaute,
potřeboval bych poradit s myší a podloužkou pod ní. Chci myš na hraní!! takže nechci nějaké jednoduché myší ale nějakou kkterá je přesná prostě tu nejlepší na hraní her, protože jsem prof. hráč.

Takže vybral jsem toto ale chci poradit od vás vy určo máte bvíce zkušeností než já.

Tuto myš :
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50365


A tuto podložku :
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=55203
Nebo tuto podložku nevím kterou ta prvníi je moc drahá tak nevím pls. poraďte.
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=37581
crasher.km (919)|16.5.2008 17:02
myš bych určitě vzal :)
podložku bych volil něco od steelpadu,mám od nich už 4tou podložku a vždycky sem byl naprosto spokojenej :)
Osobně bych volil teď :SteelPad SP
meeee (1110)|16.5.2008 17:08
A já jsem pro ExactMat, může být i v bundlu s podložkou.
Woyta (284)|21.5.2008 09:28
Kazdopadne doporucuju udelat si seznam mysi o ktere mas zajem a pokud mozno taky vyzkouset jak ti sedi v ruce. To je hodne dulezita vec.
Ja mam lehce upravenou Logitech MX518. Jedina co mi pred 2mi roky sedla do me velke ruky.
Podlozku mam steelpad 4D. Za tu cenu neni spatna. Drzi na stole jak prilepena.
Ano je sice mensi nez ty co tu odkazujete ale podle zvoleneho mysaka vidim ze planujes hrat FPS a tam velkou podlozku nevyuzijes. Prakticky mam vybrousenou jen oblast uprostred podlozky. Dodavam, ze docela rad hraju v ET za snipera a i pri mensi citlivosti mi staci.

BTW podle toho co pises asi profik nebudes.
noegoncz (319)|25.5.2008 14:49
ty Razer myšky jsou moc dobré, používám ji v práci pro CAD (Razer Diamonback), ale na fps pro mne není (proto jsem ji přestěhoval do práce :) ) je moc malá a šíleně citlivá. Nicméně některým hráčům právě toto sedne :) no a podložku mám textilní,černou a nikdo mě nepřekecá, že podložka za litr je lepší :)))) ale to je jen můj názor samozřejmně ..:turtle
SamecP (1751)|25.5.2008 14:57
[QUOTE=noegoncz;125905] ...je moc malá a šíleně citlivá...[/QUOTE]

Citlivost by měla jít změnit pomocí přiloženého softwaru,ne?Nastavit si profily a tak..Určitě bych do ní šel.
noegoncz (319)|25.5.2008 15:07
Ano, to jde. Nicméně problémy jsem měl stejně. některé hry si dělali co chtěli, že v menu to bylo šíleně citlivé, ve hře naopak atd..ale ani mi tak nešlo o tu citlivost, spíše o komfort při držení myši.. no a nakonec 1+1 a myš šla pryč :) ale každému sedne něco jiného,že :)
Woyta (284)|26.5.2008 00:07
Na cad se mysi s koleckem nepouzivaji. Teda co jsem se setkal v praxi. U kolecek byva moc tvrda pruzina a brzo te boli prst. Coz muzu potvrdit kdyz jsem si do praxe sebou vzal na par smen seriovou MX518.
Pote rychle dostala tenkej ocasek a prisla o pruzinu. Ted je na CAD OK.
S podlozkou ze te nikdo neprekeca? Taky jsem tenhle nazor zastaval nez jsem si na vystave vyzkousel MX518 a podlozce od razeru.
Sice jsem si nasel levnejsi kompromis ale myska klouze jako po ledu.
A brzo budu muset nakupovat zase protoze mam na 4D hladkou stranu vybrousenou tak ze hruba strana control kouze lepe.
Woyta (284)|26.5.2008 00:11
Na cad se mysi s koleckem nepouzivaji. Teda co jsem se setkal v praxi. U kolecek byva moc tvrda pruzina a brzo te boli prst. Coz muzu potvrdit kdyz jsem si do praxe sebou vzal na par smen seriovou MX518.
Pote rychle dostala tenkej ocasek a prisla o pruzinu. Ted je na CAD OK.
S podlozkou ze te nikdo neprekeca? Taky jsem tenhle nazor zastaval nez jsem si na vystave vyzkousel MX518 a podlozce od razeru.
Sice jsem si nasel levnejsi kompromis ale myska klouze jako po ledu.
A diky opotrebeni podlozky vim proc maji hraci radi silikonovej olej. :)
trodas (1753)|26.5.2008 12:53
No to tedy nechapu... co jako s tim olejem? Muzes to rozebrat?

Jinak ja mam Logitech MX510 na X-trax PRO HS podlozce a spokojenost.

Woyta (284)|26.5.2008 16:59
Pro gameri radi namazou celou podlozku a teflony mysi silikonovym olejem aby to lepe klouzalo.
Trochu to pomuze ale stejne jsem presel na hrubou stranu ktera ted klouze vic nez stara hladka namazana olejem.
Michal Učeň (14)|3.6.2008 23:52
[QUOTE=tomoas;122578]čaute,
potřeboval bych poradit s myší a podloužkou pod ní. Chci myš na hraní!! takže nechci nějaké jednoduché myší ale nějakou kkterá je přesná prostě tu nejlepší na hraní her, protože jsem prof. hráč.

Takže vybral jsem toto ale chci poradit od vás vy určo máte bvíce zkušeností než já.

Tuto myš :
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50365


A tuto podložku :
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=55203
Nebo tuto podložku nevím kterou ta prvníi je moc drahá tak nevím pls. poraďte.
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=37581[/QUOTE]

Je dobré si uvědomit, že nejste profesionální hráč :) To jsou pouze ti, kteří se hraním živí a to v současné době v ČR není nikdo. Ale co se týká výběru náčiní, to si samozřejmě profesionální koupit můžete a není podle mě určeno pouze pro profíky, ale hlavně pro fanoušky online hraní. Ale k věci - myši od Razeru jsou velmi dobré a přesné, stejně tak je to s Logitechem a vybranými modely od MS. Ostatní značky většinou pouze kopírují osvědčené modely těchto výrobců, ale zase nabízí přijetelnější cenu. Pokud chcete zvolit dobře, pak je nejlepší si vybrané modely vyzkoušet - nejvhodnější příležitost je na nějaké LAN párty, kde je většinou u ostatních hráčů vidět několik nejznámějších modelů. Pozor zejména na již zmíněné držení myši a citlivost (nejen nastavitelná senzitivita, ale i pocitově vzhledem k hmotnosti, manipulaci a rychlosti pohybu). Až druhoutně je důležitý počet tlačítek atd.
crasher.km (919)|4.6.2008 06:19
[QUOTE=noegoncz;125912]ano, to jde. Nicméně problémy jsem měl stejně. některé hry si dělali co chtěli, že v menu to bylo šíleně citlivé, ve hře naopak atd..ale ani mi tak nešlo o tu citlivost, spíše o komfort při držení myši.. no a nakonec 1+1 a myš šla pryč :) ale každému sedne něco jiného,že :)[/QUOTE]

Diamondbacky měly tehdá problémy s tímto,ale teď už to je vyřešené ;)
ToNySR (9)|19.6.2008 10:58
urcite odporucam RAZER
mam RAZER Copperhead aj s original podlozkou uz 3 roky a lepsiu mys som v ruke este nedrzal
je super presna ma protisklzavy povrch (ked hras dlho spoti sa ti ruka) tlacidla su super a citlivost si menis za behu tlacidlami na boku napr. pri CS chitis sniperku behom sekundy zmenis rozlisenie...
jedine minus je ze sa neda menit vaha lebo je dost lahka a doslova lieta
vyber bud Razer alebo Logitech