reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s převodem videa

www.pha.cz (7)|16.5.2008 23:10
Dobrý den,
prosil bych někoho zkušeného o radu ohledně převodu videa z VHS-C kazet v analogové kameře do počítače. Mám k dispozici analogovou kameru Panasonic NV-RX20EG a přímo z ní bych potřeboval dostat video do počítače a zdigitalizovat ho.
Na kameře jsou jediné dva konektory (bílý a žlutý). Mám k dispozici nějaký kabel, který má na jednom konci takovéto dvě barevné zástrčky, ale ještě je tam třetí (červená) a to je myslím znak toho, že tento kabel je pro stereo kameru, kdežto ta moje je asi pouze mono. 1. otázka tedy zní, zda je třeba zakoupit jiný kabel? Druhý konec tohoto kabelu vypadá jako standardní jack a má asi být zapíchnut do nějakého A/V převodníku či co. Takovýto konektor (A/V) mám na své druhé DIGITÁLNÍ kameře a ten kabel o kterém se bavím, byl přibalen k ní. Jedná se o moderní HD kameru Panasonic HDC-SD9. Nevím, zda je možné připojit kameru skrze tento nebo jiný kabel přímo k TV kartě, jestliže ano -jak? K takovémuto účelu mám v počítači dvě TV karty, jednu analogovou Hauppauge WinTV878 a jednu digitální Leadtek WinFast DTV 1000s.
V případě, že by se měla nejdříve analogová videokamera připojit k digitální videokameře bylo by asi třeba nějakým způsobem 1/nakonfigurovat ty dvě kamery 2/spojit je s počítačem.. opět nevím jak. K propojení s počítačem je na d. kameře k dispozici usb2.0 port a pak port u kterého píšou component, nejsem si jist zda jde o 1394(firewire) ten mám totiž integrován také na základní desce počítače. Kabel, který vede z toho portu Component se však opět rozděluje na 3 větve větve červenou zelenou a modrou a nic takového na TV kartách nemám, tak nevím, co s tím dělat...
Co se týče střihacího programu v počítači, s tím by neměl být problém, vlastním Ulead Video Studio, což je doufám pro tento účel dostatečné..?
Jinak, až budu převádět ten záznam z kazety, potřeboval bych také vědět v jakém režimu má být an. popř. dig. kamera nastavena, jestli musí být zapnuta a být v režimu přehrávání, nikoli záznamu či jak.

Děkuji předem za pomoc...
hippouss (246)|17.5.2008 16:02
moznost propojeni kamer a pak k pripojeni pocitaci bych rek ze je zbytecne slozite a mozna i nvm jestli i mozne podle vtupu a vystupu. Resil bych to primo pripojit analogovou kameru k PC. Presne tohle sem delal, ale mel sem stereo, ale to je vcelku fuk. Ten kabel od digitalni ti bude ted k nicemu pac ten A/V je pro digitalni a analog ho nema.
Jak sem pochopil tak na analogu mas jen cinche a to zluty-video a bily-mono audio.
Takze budes potrebovat nakej audio kablik cinch->jack - je to stereo ale mono se ti bude uz blbe shanet, max vyrobit coz neni tezke, ale stereo by mel jet i jako mono kdyz zapojis klasicky jen jeden cinch do kamery a jack do Audio-In vstupu na zvukovce.
Pak musis pripojit video bud do GK (pokud mas na ni video vstupy) nebo pres ty tvoje TV-karty. Na kamere mas zase cinch (zluty), takze musis zjistit co mas za video vstupy na TV-kartach. pOkud tam mas nekde cinch tak to spojis primo cinch->cinch kablikem nebo mozna tam budes mit S-video, tak budes muset sehnat redukci.

Co mas za grafiku, tyhle vsechny mozny redukce a kabely se davaj ke grafarnam, uz toho tady mam poskladanyho od nich habadej, pripadne budes mit treba na naky kabliky od tech TV-karet

edit:ted koukam na net ze ten Leadtek by mel mit jak composite tak S-video vstup vzadu tak ti bude stacit sehnat kabel cinch->cinch a pripichnes to na ni;)
www.pha.cz (7)|17.5.2008 22:52
Předně moc děkuji za pomoc. V Czechcomputeru jsem nenalezl kabel CINCH-CINCH tak jsem se podíval do Alzy, píšu tedy odkazy dvou kabelů, které si podle Vaší rady koupím:

http://televize.alza.cz/kabel-propojovaci-cinchm-cinchm-2m-d70580.htm

http://kabely-a-konektory.alza.cz/kabel-propojovaci-audio-3-5m-2x-cinchm-1-5m-d44882.htm

První uvedený na audio signál a druhý na video signál.
Jestliže je to správně zvolené. prosím o odsouhlasení.

V případě, že kameru spojím s počítačem Vámi uvedeným způsobem, kamera musí být předpokládám zapnutá a v programu Ulead Video Studio na počítači se mi bude ukazovat video, které se bude právě přehrávat i na kameře. Nebo to funguje jinak a musí se v kameře ještě něco nastavit?
V Ulead Video Studio mám záložku "Capture" a v ní mám zvolit zdroj Winfast DTV1000 S BDA Analog Capture, je-li tomu tak, prosím o souhlas.
Poslední nejasnost směřuje ke zvukové stopě, jak ji dostanu do videa, když bude připojena ke zvukové kartě základní desky, kdežto video bude připojeno do TV karty? Musí se to nějak nastavit v sekci "Capture" v Ulead? Je to tak, že tam mám nastavit v nastavení videa zdroj zvuku Aux?
hippouss (246)|17.5.2008 23:15
jj presne tyhle dva kabely;)

Kamera se zapne na prehravani a video se necha v kamere prehavat.
Osobne sem pouzival program Pinnacle Studio, ale princip by mel byt vesmes stejny. Takze na zalozce Capture se nastavi ta TV-karta, pres kterou se to pripoji (Leadtek), pak tam mozna u videa bude vyber typu pripojeni - Composite nebo S-video, takze se vybere spravny vstup pro video (v nasem pripade composite) a pak tam bude zalozka na zvuk a tam by se mela nechat dat vybrat zvukovka (Audio-in) nebo neco podobnyho.
Takhle nak to vypada v Pinnaclu, co pamatuju, ale pokud dojde k problemum co kde nastavit, tak tam byva nahled videa, takze ho staci spustit v pripojene kamere a zkouset moznosti pripojeni dokud nenabehne obraz i zvuk a pak staci previnou zpatky kazetku, kam potrebujem a jiz je vse pripaveno na zachyceni:)
www.pha.cz (7)|17.5.2008 23:43
Tak to snad všechno zvládnu, nevypadá to tak zle, jak se na počátku zdálo. U toho zdroje zvuku mám možnosti: SPDIF, Aux, zvukový disk cd, vstup vnějšího zdroje, mikrofon... Z této nabídky si nejsem jistý, co je Aux, intuice mi ale říká, že mám volit asi ten vstup vnějšího zdroje..?
Co se týče nastavení videa, jako zdroj mám tedy nastaven composite. Pak je tam ale k nastavení TV system, tuším, že bych tam měl mít pro ČR jeden z palů, ale je jich tam 8 druhů B;D;G;H;I;M;N a 60 pak je tam 8x SECAM a 3XNTSC. Jinak už je to všechno clear and clean.
hippouss (246)|17.5.2008 23:57
jj bude to ten vstup vnejsiho zdroje...
s tim videem urcite PAL ale v tech typech se az zas tolik nevyznam, myslim ze u nas se prevazne pouzivaj B/G/D/K/I tak bych dal neco z toho, M/N bylo myslim pouzivany v jizni americe zbytek netusim...
www.pha.cz (7)|18.5.2008 00:17
Mockrát zatím děkuji, jestli se mi podaří zdigitalizovat nějaký záznam, tak dám určitě vědět
hippouss (246)|18.5.2008 00:25
jj nz, myslim ze by nikde nemel byt problem a kdyby nahodou jo, tak urco nekdo poradi, kdo bude vedet;)