reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak nastavit v AtiTools teplotu vypnutí karty?

Mablung (28)|17.5.2008 16:23
Hledal jsem to tam jak pitomec a nenašel. Dokonce jsem to ani nedokázal vygooglovat :-(
Každopádně, z nějakého důvodu, ve hráč či při přetaktování, mi vypadává signál. I když mi AtiTools ukazují při přetaktování nula artefaktů, spadne mi grafika už při zhruba 70 stupních.
Tudíž, k otázce. Kde mám nastaveno při jaké teplotě se mi vypne grafika a jak to mohu změnit?
Předem díky za odpovědi.
cool.user (2822)|17.5.2008 16:33
Tohle se dle meho nazoru neda nastavit.

Nemas nahodou x1950pro?
Mablung (28)|17.5.2008 16:47
[QUOTE=cool.user;122925]Tohle se dle meho nazoru neda nastavit.

Nemas nahodou x1950pro?[/QUOTE]

He, he, he. Mám, od Asusu. Je s ní něco špatně?
cool.user (2822)|17.5.2008 17:17
[QUOTE=Mablung;122927]He, he, he. Mám, od Asusu. Je s ní něco špatně?[/QUOTE]

A to mas ten originalni asusovskej obrovskej chladic? V tom pripade moc nechapu jak muzes takovych teplot dosahovat, kazdopadne, chyba bude nejspuse v spatnem chlazeni techto veci viz obrazek.


Pokud tu kartu mas novou tak reklamovat, pokud ne, ocistit vetrak, pokud ani to nepomuze, tak zvysit manualne otacky vetraku pres rivatuner/ati tool/ ati tray tools a samozrejme zkontrolovat zdali chladic tyhle smejdy chladi
x1950pro-scan-front.jpg
Mablung (28)|17.5.2008 17:24
[QUOTE=cool.user;122936]A to mas ten originalni asusovskej obrovskej chladic? V tom pripade moc nechapu jak muzes takovych teplot dosahovat, kazdopadne, chyba bude nejspuse v spatnem chlazeni techto veci viz obrazek.


Pokud tu kartu mas novou tak reklamovat, pokud ne, ocistit vetrak, pokud ani to nepomuze, tak zvysit manualne otacky vetraku pres rivatuner/ati tool/ ati tray tools a samozrejme zkontrolovat zdali chladic tyhle smejdy chladi[/QUOTE]
Mám originální chlazení a pod to jsem dnes ještě dokoupil chladič který vyhání vzduch z case, takže tam by snad být problém neměl.
Každopádně, když jsem ve win, tak mám teplotu core 45 - 50 stupňů. Když pustím 3d render v ati try tools, teplota core mi vystoupá na 65 - 70 stupňů (při defaultních frekvenci 580,5/702) . Když jsem přetaktoval paměti na 837 MHz, teplota core byla stále kolem 70 stupňů. Když jsem přetaktoval paměti na 769,5 MHz a taktoval jsem core, teplota mi šla zhruba na 77 stupňů a vypla se karta.
Tak zkusím asi jen přetaktovat paměti a uvidíme jak to bude stabilní.