reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problemy se sitovkou ve win vista - (**vyriešené**)

pivon (5)|18.5.2008 00:12
Zdravim, mam takovy problem se sitouvou kartou kterou se mi nedari korektne zpovoznit. Jedna se o Marvell Yukon 88E8001/8003/8010 PCI Gigabit Ethernet Controller na desce Asus MVP-M2A, instalace win je verse ultimate x64 SP1. Ovladac jsem stahoval i od vyrobce a vysledek je porad stejnej. Zna nekdo reseni nebo naky tipy, nebo mel nekdo stejnej problem? Dik za pomoc.

-EDIT- Jde o pripojeni ADSL od o2, nejde mi se ani prihlasit pres webove rozhrani k zprave a konfiguraci routeru.
//Pivo
Withman (1337)|18.5.2008 00:23
A na internet se normálně dostaneš.? Já bych zkusil najít ovladač přes automatické hledání Windows, u Vist již téměř všechno najdou.
eraser (0)|18.5.2008 00:48
A aký je presne problém? Čo znamená "korektne sprevádzkovať"? Nie je skorej pravdepodobné, že nemáš nastavenú pevnú IP adresu z rozsahu pre daný router, prípadne sa ti nedarí získať IPčky pomocou DHCP?

Čo tak nahodiť nejaké screenshoty tvojho sieťového pripojenia, popis routera, isto si od O2 dostal nejaké pokyny...
pivon (5)|18.5.2008 10:47
Internet samozrejme nefunguje, a to korektne myslim to ze sitovka nedokaze komunikovat ani s routerem, je temer pri kazdem spusteni ve stavu omezeneho pripojeni, a oprava za pomoci "ipconfig /release a /renw" neni mozna pise to ze casovy limit pro pripojeni k DHCP serveru vyprsel. Jinak sitova karta je v poradku nainstalovana.

ok zkusim sem hodit naky ty screeny treba to pomuze. :)
pavel_p (993)|18.5.2008 10:54
Zkoušel jsi vyměnit kabel nebo s ním zahýbat? Nebo jestli funguje připojení třeba v Linuxu? Vytáhnout PC ze zásuvky nebo vypnout vypínačem na zdroji?
Většinou toto bývá vadným kabelem nebo zásekem síťovky, který řeší ono vypnutí. S tím, že odešla síťovka na desce už jsem se taky setkal.
pivon (5)|18.5.2008 11:07
[QUOTE=pavel_p;123098]Zkoušel jsi vyměnit kabel nebo s ním zahýbat? Nebo jestli funguje připojení třeba v Linuxu? Vytáhnout PC ze zásuvky nebo vypnout vypínačem na zdroji?
Většinou toto bývá vadným kabelem nebo zásekem síťovky, který řeší ono vypnutí. S tím, že odešla síťovka na desce už jsem se taky setkal.[/QUOTE]

Nemyslim ze bude v tomhle problem mam na disku jeste win XP a tady vse funguje bez problemu.
pivon (5)|18.5.2008 11:52
zde jsou naky screeny snad to pomuze
a1.jpg a2.jpg a3.jpg
pivon (5)|18.5.2008 12:05
WOOOT tak problem vyresen stacilo jen vypnout IPv6 :D
Diky moc vsem za cas a pomoc ;)