reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Neviditelna sit na windows xp, bezejmena ve Vistach

zoufalec (4)|18.5.2008 15:20
Zdravim,

Site jsou pro me spanelska vesnice takze na me musite pomalu ;)
Mam takovej problem - prave sem nainstaloval windows XP a jake je moje prekvapeni, kdyz zjistim ze moji wi-fi sit nemuzu najit v seznamu (oba pocitace jsou na XP). Na Vistach tam byla bezejmena sit, stacilo pouze napsat network name a password a byl jsem tam. Mohl by me prosim nekdonapsat jak:
-Bud zviditelnim sit
-Nebo se do ni pripojim, i kdyz ji nevidim?¨
Kdyby jste byli tak laskavi a zkusili to sepsat nejak strucne krok za krokem, bylo by to urcite nejlepsi.
Logout (4018)|18.5.2008 15:53
Ahoj,
pravděpodobně v routeru máš nastaveno něco ve stylu Hide SSID. Tak to zruš (jak se dostaneš do administrace routeru bys měl mít v nastavení routeru). A neboj se zeptat znova, jestli to je na tebe moc
složitý :-).
Matyáš
zoufalec (4)|18.5.2008 16:32
http://free-image-hosting.uzdroje.cz/image.php?server=img161&image=img161/623/ttttttng3.jpg

Myslis, ze tady to mam vypnout, jinde fakt nevim co bych mel vypinat:). Navic tady nic co by pripominalo hide ssid nevidim
eraser (0)|18.5.2008 17:58
zoufalec (4)|18.5.2008 18:18
To jsem cetl jako prvni, furt nevim jak to provest, abych tu sit zviditelnil. Potreboval bych naky okno, kde by byli vsechny informace o siti a nastaveni.
Moje otazka je furt stejna - jak zapnout broadcasting ssid na windows XP (step-by-step) pokud mozno.

"Advanced Settings - 2. Broadcast SSID
SSID predstavuje najnižší stupeň ochrany v rámci komunikácie. Ak sa jeho vysielanie vypne..." - Kde se vypne/ zapne? :P

Jediny nastaveni co sem nasel je toto http://free-image-hosting.uzdroje.cz/image.php?server=img161&image=img161/623/ttttttng3.jpg
a tam nic co by pripominalo on/off ssid broadcast neni.
wex (115)|18.5.2008 19:21
Jak se dívám na toto téma, tak se asi každý bavíte o něčem jiném.
Tu síť vytváříš pomocí nějakého Access Pointu (AP, Přístupový bod) - nějaká menší krabička s anténou, nebo jenom chceš pomocí bezdrátových síťových karet propojit dva počítače?
Pokud je to první případ, tak pomocí kabelu propojíš PC a AP, najdeš si IP adresu výchozí brány (například pomocí příkazu "ipconfig" v příkazovém řádku), tu pak opíšeš do internetové prohlížeče, zobrazí se stránka pro přihlášení, tam vyplníš buď výchozí údaje, které jsou napsané v manuálu, nebo si to budeš muset zjistit nějak jinak. Dostaneš se do konfigurace AP a někde pod položkou Wireless je i Hide SSID, nebo něco takového.
Pokud je to druhý případ, tak někde v nastavení sítě/síťové kraty je položka Ad-hoc. Ale bližší informace nevím, ještě jsem to vživotě nedělal :-) Ale někde v diskuzi to tu bude, popřípadě na netu...
zoufalec (4)|19.5.2008 13:23
Joo to je ono - krabicka s antenou:D. Ted zavolam znamymu pro heslo a je to -.-.

Diky vsem za rady a porady
eraser (0)|19.5.2008 22:36
[quote=zoufalec;123257]To jsem cetl jako prvni, furt nevim jak to provest, abych tu sit zviditelnil...
"Advanced Settings - 2. Broadcast SSID[/quote]No, tak si to čítal dosť letmo, pretože ohľadne nastavenia SSID hovorí táto sekcia... :cool:

:rules
Nastavenie AP

V tomto prípade nejde o vôbec žiadne komplikované voľby. Celé nastavenie sa dá zhrnúť do týchto pár bodov:

Basic Settings
1. určenie/zadanie SSID

Basic Settings - 1. SSID
Service Set ID (SSID) rozlišuje jednu WLAN sieť od druhej, pričom klienti, ktorí sa chcú napojiť na AP musia poznať správny SSID, ktorý je zvyčajne tvorený 32 znakmi a mal by byť pre každú sieť unikátny. Výrobcovia používajú rozličné východzie SSID, no tie je odporúčané okamžite zmeniť.
Styryx (351)|20.5.2008 08:46
Jinak pro doplnění, samozřejmě se lze připojit i k síti (resp. k AP), která nevysílá SSID a neni vidět v seznamu dostupných sítí, ovšem pouze pokud to SSID znáš *). Akorát je to o trochu složitější, je na to ve WinXP takovej průvodce (já konkrétně to mám pod "My Network Places/Properties", vybrat bezdrátovou síťovku, "Properties", záložka "Wireless Networks", tlačítko "Add" - mám eng windows nevim přesně jak to je pojmenovaný v českých; záleží taky jestli připojení řídí Windows nebo soft k síťovce, některý se to pokoušejí přebrat, např. Intel, Asus, ale většinou mají pak míň funkcí takže já osobně preferuju řízení wifi síťovky přes Windows)


*) samozřejmě existujou postupy, jak se připojit k síti i bez znalosti ssid, i hesla zabezpečení, za použití netstumbler, aironet, wepcrack atd., ale to už jsou postupy spadající pod hacking a přesahující tohle téma :)