Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: Jaky pouzivate Způsob zobrazení témat?

Hlasujících
50. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • Dosud jsem nevedel ze se da menit - takze linearni

14 28.00%
  • Linearni - nejstarsi nejdrive

28 56.00%
  • Linearni - nejnovsi nejdrive

7 14.00%
  • Stromovy

0 0%
  • Hybridni

1 2.00%
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 15

Téma: Jaky pouzivate Způsob zobrazení témat?

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

v uzivatelskem panelu -> Nastavení & Volby -> Upravit nastavení s casti Možnosti zobrazování témat si muzete vybrat zpusob zobrazeni

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

Trošku mi uniká význam, ale tak jako průzkum to možná k něčemu bude

Starousedlík SHW Avatar uživatele Janyk1
    Registrace
    Feb 2007

Já to neměnil, takže lineár od nejstaršího

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Smeli Zobrazit příspěvek
    Trošku mi uniká význam, ale tak jako průzkum to možná k něčemu bude
    jedna se o to, ze kdo pouziva strom, tak je pro neho prirozenejsi odpovedet na tri ruzne veci tremi prispevky, aby byly zobrazeny u toho k cemu patri. to pak dela neplechu v linearnim vypisu a vypada jako posthunting apod... tusim ze MirekK za to dokonce driv dostal zlutou, pritom prirozene reagoval tak, aby ve stromovem vypisu nebyl hokej.

takze zjistuju, kolik lidi co pouziva...

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Linearni - nejnovsi nejdrive

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od mech13 Zobrazit příspěvek
    jedna se o to, ze kdo pouziva strom, tak je pro neho prirozenejsi odpovedet na tri ruzne veci tremi prispevky, aby byly zobrazeny u toho k cemu patri. to pak dela neplechu v linearnim vypisu a vypada jako posthunting apod... tusim ze MirekK za to dokonce driv dostal zlutou, pritom prirozene reagoval tak, aby ve stromovem vypisu nebyl hokej.

takze zjistuju, kolik lidi co pouziva...
    Pak bych se asi zabral do otázky, zda-li je to dobře nebo ne, že taková možnost existuje...

Obyvatel SHW Avatar uživatele Encore1106
    Registrace
    Feb 2007

Nevim přesně, jak vBulletin pracuje, ale předpokládám, že uživatelské nastavení ukládá do MySQL databáze => nemohl by to z ní KP vytáhnout?

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Encore1106 Zobrazit příspěvek
    Nevim přesně, jak vBulletin pracuje, ale předpokládám, že uživatelské nastavení ukládá do MySQL databáze => nemohl by to z ní KP vytáhnout?
    to velmi pravdepodobne mohl, ale moc by to nereklo, protoze nekolik tisic lidi bude mit nevedome defaultni linearni...

takto se k tomu vyjadri ti, co forum navstevuji a anktetu jsem dal schvalne verejnou, at je videt kdo pro co hlasoval - jestli casti uzivatele, nebo nekdo kdo nahodou jde kolem

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Vim ze se to da menit, vyzkousel jsem ruzne moznosti ale zakladni nastaveni, tedy: linearni - nejstarsi nejdrive mi vyhovuje nejlepe.

Občasný diskutér Avatar uživatele MirekK
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od MirekK
    ...
    Díky tomu, že stromovou strukturu využívá jenom někdo (možná nevědomky), vznikají pak naprosté nesmysly, kdy nejde najít, kdo na co vlastně odpovídal (pokud nepoužije citaci). Stejně tak pak nejde přečíst si všechny komentáře a odpovědi související s daným podtématem (třeba když se v několika příspěvcích rozvíjí jen jedna myšlenka, která je pro celé téma jen okrajová nebo podružná). Navíc systém automaticky zobrazuje pouze určitou hloubku stromu, takže se lze v diskuzi snáze orientovat a až kliknutím na určitou větev si přečíst vše do podrobna.
    Nepoužíváním stromové struktury je pak nutné důsledně používat citace, protože nikdy nevím, na co kdo kdy odpoví, čímž přeháže pořadí a "poškodí" přirozený tok, a celá diskuze tak roste do délky dvakrát i vícekrát, aby se neztratila myšlenková nit, což by stromová struktura řešila velmi lehce.

Na druhou stranu se ve stromové struktuře hledají špatně nejnovější příspěvky a provazují reakce na "špatně zastromované" posty.

Tak nevím, já osobně bych byl pro, ctít strom a citace používat pouze jako rozčlenění reakcí na konkrétní otázky nebo opravdu ve významu přesné citace.

Asi zásadní rozhodnutí dostanete podle kritéria, jestli to má být pro ty, kteří do tématu teď právě a pravidelně píší a mají to "v hlavě" nebo pro ty, kteří jen občas něco přečtou nebo si to najdou a potřebují se v tom rychle vyznat ...
    Já jsem občasný sledovač a přispěvatel (jak dovolí čas), takže pro mě je stromové zobrazení přirozenější, protože se mi informace, které spolu souvisejí zobrazují společně. Tedy pokud někdo neodpovídá, jak ho napadne. Že VĚTŠINO !

Mohu říct, že jsem ani nevěděl, že lineár je defaultní. Prostě jsem si to kdysi nastavil tak, jak/aby mi to vyhovovalo a už to neměnil.

Takže bych to přirovnal ke stavu: všichni víme, že linux je lepší, ale stejně používáme Windows, protože je mají všichni a my prostě chceme/musíme být kompatibilní s většinou ...

A jak sleduji krátkou anketu, tak jsem ten "linuxář" (ve skutečnosti linux nepoužívám vůbec, ale třeba používám Netscape jako snad úplný hybrid).

Lax Lax je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Když používám RSS, tak je to která možnost? Asi ta defaultní ...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Maximus12
    Registrace
    May 2006

Nikdy sem se po tom ani nepídil a nepřišla mě potřeba to nějak měnit takže jedu v nejstarším.

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Taktéž beze změny...nebudu si číst nové věci, když nevím, o čem je téma, že :-)) A kde to vím, se podívám rovnou na poslední stranu
    Naposledy upraveno uživatelem Pavel Boček: 21-05-2008 v 15:48 Důvod: error

Obyvatel SHW Avatar uživatele Frog
    Registrace
    Aug 2006

Možno keby som si to nastavil na začiatkoch používania tak by som teraz mal nastavenia inak, ale používam Linearni - nejstarsi nejdrive. Zvyk je železná košela, takže som si zvykol

Pravidelný diskutér Avatar uživatele a8nr
    Registrace
    May 2006

Lineární od nejstaršího. Standardní nastavení většiny fór, zvyk je železná košile. (A nesnáším fóra, kde mají jako standard lineární od nejnovějšího.)

Podobná témata

1. Jaky prehravac pouzivate?
    Od cool.user v sekci Audio
    Reakcí: 72
    Poslední příspěvek: 09-05-2008, 10:40
  2. Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 28-03-2008, 17:52
  3. GeForce: Jaky program pouzivate na regulaci otacek vetraku?
    Od Rasty_CZE v sekci Grafické karty
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 10-02-2008, 14:55
  4. Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 05-05-2007, 14:57