Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 30

Téma: 8800GT 512MB VS. HD 3870 512MB, kterou koupit!!!

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Tak ted váhám o koupi nové grafírny protože ta moje už nestíhá Mámpc,mám AMD Athlon 3500+ Venice 2.2Ghz, základní deska MSI K8NGM2 s integrovanou grafikou nVidia GeForce 6150,ale ted je tam 7600GS 256MB , 2x512RAM samsungy DDR 433,Tak ted nevím jestli ta grafika jenda nebo druhá nebo zbrždovat pc časem chci koupit jinou základní desku i procesor ,protože už mi na tom nejdou nové hry tak uvvažuji o KOupi 8800GT 512MB nebo ATI RADEON HD 3780 512MB,a ted nevím kterou protože mám tam geforce akrtu a nevím jestli dse nebude např atina hádat s základní deskou páč tam je nan í integrovaná grafika Nvidia Geforce 6150,tak díky za rady:-).Už jsme koukal na testy ale vypadá to na HD 3870 mám zálusk.
    Naposledy upraveno uživatelem okounek: 20-05-2008 v 13:33
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér Avatar uživatele lubayys
    Registrace
    May 2007

Radši bych prodal kompled celou sestavu a koupil něco novýho.Tahle sestava nemusí plně využít tyto GK.
    Přiklonil bych se k té 88GT+AC.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od lubayys Zobrazit příspěvek
    Radši bych prodal kompled celou sestavu a koupil něco novýho.Tahle sestava nemusí plně využít tyto GK.
    Přiklonil bych se k té 88GT+AC.
    Ale já říkal jako pro žačátek tak grafickou kartou nic nezkazím ne !!Tak časem koupím něco novýho ale do žačátku grafickou kartu a mám zdroj SEASONIC S12 430W jsme zapomněl dodat ale tak bude to nějaký nárůst ve hrách nebo ne když koupím ještě ramky tak 1GB:-).

Starousedlík SHW Avatar uživatele meeee
    Registrace
    Jun 2007

O něco to naroste, ale pochybuju, že ti někdo bude schopnej říct o kolik, protože tyhle karty je obvyklé dávat k novým (výkonnějším) procesorům.

A zase aby ta karta nebyla zastaralá než vyměníš to prkno a procesor..

Pravidelný diskutér Avatar uživatele lubayys
    Registrace
    May 2007

No právě, koupíš teď novou gk, sice ti to mozna vykon navysi, ale az si budes porizovat celej novej pc, tak ta gk muze stat pulku.Chce to popřemýšlet jestli se ti to vyplatí.Já bych rozhodně vydržel a koupil vše naráz.

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Rozhodne bych nekupoval grafiku dopredu .. to je vec ktera zestarne nejdriiv takze az budes kupovat zakladni desku proc proste zbytek sestavy bude grafika kteoru koupis ted za zenitem a zbytecna brzda .. vydrz v klidu pockej a pak kup novou desku proc a grafiku ... Kdyz uz bys uvazoval o nvidii tak spis 8800GTS misto GT .. ale za dva tri mesice to vsechno bude jinak .

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele elpsycho
    Registrace
    Nov 2006

Pokud přecejen něco brát teď tak to nejlevnější rozumné, tj. HD3850 512MB:
    http://www.syscom.cz/club-3d-vga-hd3.../1800/d-93553/

K tomu procesoru bude výkonná až moc a neproděláš na tom tolik jako kdybys měl nevyužitou 8800GT.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Ahoj,
    s integrovanou grafikou by se karta snad hádat neměla. Je pravda, že počítač už je to postarší (ten procesor by tak nevadil, určitě by šel i trošku přetočit, ale ramky neni moc a koupit novou se teď nevyplatí).
    Na druhou stranu tak starej počítač to není, za moc ho neprodáš (vzhledem k tomu že sempron + podobná deska se nový seženou za 2000), teda pokud nebudeš chtít "okrást blba", což je dost nefér...

Tady máš podobnej thread (s pentiem D) - tak půl napůl tvrděj, že je to ještě v pohodě, půlka doporučuje upgrade procesoru
    http://www.gamespot.com/pages/forums...6355900&page=1

Tady je srovnání vlivu procesoru na 7800GT
    http://www.xbitlabs.com/articles/cpu...2_6.html#sect0
    Tvuj procesor na 7800GT zjevně stačí, takže určitě si nějak polepšíš.
    Na druhou stranu 8800GT je trochu někde jinde...

Další debata - ale dost hádací a bez nějakejch závěrů - je tady:
    http://www.evga.com/forums/printable.asp?m=316001

Výkon s podobnym procesorem v 3dmarku měl jeden týpek mírně
    přes 10000 - což vypadá, že mu procesor (2.55Ghz) sežral cca
    10% výkonu, což je ještě pořád dobrý....
    http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=49503

Ale taky bys moh počkat měsíc na novou generaci karet, starý půjdou dolu...
    Matyáš

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od pas!k Zobrazit příspěvek
    Rozhodne bych nekupoval grafiku dopredu .. to je vec ktera zestarne nejdriiv takze az budes kupovat zakladni desku proc proste zbytek sestavy bude grafika kteoru koupis ted za zenitem a zbytecna brzda .. vydrz v klidu pockej a pak kup novou desku proc a grafiku ... Kdyz uz bys uvazoval o nvidii tak spis 8800GTS misto GT .. ale za dva tri mesice to vsechno bude jinak .
    Ono záleží na tom jak to člověk dělá.
    Můj systém spočívá v tom, že prodávám díly a dokupuji nové. Tj. v jeho případě bych teď koupil kvalitní grafiku. Potom bych koupil desku a procesor. A nakonec paměti, neboť jeho stará deska nebude podporovat nejnovější frekvence. DVD mechaniku a HDD obvykle není potřeba měnit, pokud je kvalitní case tak také ne (případně se koupí nový zdroj).
    Výhodou je, že tímto způsobem si může pomalu ale jistě počítač zlepšovat a nemusí šetřit najednou větší částku. Nevýhodou je, že zbytky musí prodat natřikrát, místo prodeje jednoho celého počítače.

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od Mablung Zobrazit příspěvek
    A nakonec paměti, neboť jeho stará deska nebude podporovat nejnovější frekvence.
    To je jako co ? Poslední dva roky jsou podporované frekvence od 400 do 1 250 MHz (snad jen u low-endu ne) a DDR3 se ani za pár měsíců stále nevyplatí. Spíše když něco tak právě paměti bych koupil nejdříve, protože zde půjde cena nahoru (už jde), u zbytku naopak stále dolů.

Rozhodně bych počkal tři týdny na nové Radeony HD 48x0 a koupil grafickou kartu až pak (řadu 4 anebo 3, která o dost slevní), případně i se zbytkem. Teď to nemá cenu, tři týdny se snad dají vydržet i s GeForce 7600 GS.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kane.shw
    Registrace
    Feb 2008

Osobně bych se přikláněl k prodání celé sestavy, něco došetřit a pak koupit nový stroj.
    Ale důvody mohou být všelijaké, takže konečné rozhodnutí je samo na tobě

To, že by dělala problémy grafika ATI na čipsetu nVidida navíc s int. grafikou bych se nebál. Když řádně odinstaluješ int. gpu, tak není problém. Za prvé to tak dělám běžně, za druhé, nedovdedu si představit, že by to nefungovalo. NVidia by tak došla značným ztrátám.

Pokud už nakupovat, tak rozdíl v hd3870 a 88gt je vyloženě ve výkonu, čemuš odpovídá i jejich cenový rozdíl. Ekvivalent hd3870 je ještě 96gt.

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od Pavel Boček Zobrazit příspěvek
    To je jako co ? Poslední dva roky jsou podporované frekvence od 400 do 1 250 MHz (snad jen u low-endu ne) a DDR3 se ani za pár měsíců stále nevyplatí. Spíše když něco tak právě paměti bych koupil nejdříve, protože zde půjde cena nahoru (už jde), u zbytku naopak stále dolů.

Rozhodně bych počkal tři týdny na nové Radeony HD 48x0 a koupil grafickou kartu až pak (řadu 4 anebo 3, která o dost slevní), případně i se zbytkem. Teď to nemá cenu, tři týdny se snad dají vydržet i s GeForce 7600 GS.
    On napsal že má desku MSI K8NGM2
    http://www.msicomputer.com/product/p...del=K8NGM2-FID
    Supports dual channel DDR 266/333/400, using four 184-pin DDR DIMMs
    Pokud to správně chápu, 1 200 MHz tam nenacpe ;-)

Ale to je celkem jedno, navrhuji mu alternativu postupného upgrade. Na technických podrobnostech či pořadí dílů moc nezáleží, jen jsem psal jak bych to udělal já. Respektive, jak to udělám já. Během měsíce budu HD 3870 512MB kupovat také. Jen jsem zvědavý, zda mi to utáhne Athlon 3 800+. Moc se mi ho přetaktovat nedaří, takže bude muset :-)))

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Estez
    Registrace
    May 2007

pasik to trefil uplne presne. Koupis ted nabusenou grafiku, ale tva soucasna sestava to nema sanci naplno vyuzit. proto se take priklanim k nazoru respektive doporuceni chvilku seckat na new Radeony 4x

Obyvatel SHW Avatar uživatele Sommer
    Registrace
    Dec 2007

Já bych se taktéž přiklonil k upgradu celé sestavy a po osobních zkušenostech doporučuji 8800GT. Co se týká čekání na něco nového...já vždycky razím heslo, že "kdybych měl v IT čekat na něco nového, tak bych se nedočkal"

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od Mablung Zobrazit příspěvek
    On napsal že má desku MSI K8NGM2...
    To jako bude kupovat nové paměti do tohoto, když chce novou desku ? Mluvím o nové desce, o tomto se nebavme A DDR2 je nejlepší koupit teď hned, i kdyby měly ležet v šuplíku, zítra už můžou být dražší.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Radeony: Ati Radeon 3870 512mb
    Od filipcod v sekci Grafické karty
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 21-04-2011, 14:55
  2. PowerColor HD 3870 PCS 512MB GDDR4...
    Od Hammy v sekci Grafické karty
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 21-01-2008, 06:43
  3. Help - Kde koupit grafiku Ati 3870 nebo 8800GT
    Od denon v sekci Grafické karty
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 28-12-2007, 13:42