reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chladící podložky pod notebooky

lukasg (11)|21.5.2008 21:43
Zdravím,
máte někdo zkušenosti s chladícími podložkami pod notebooky?? vyplatí se to, nebo je to jen zbytečná investice.
Janyk1 (997)|21.5.2008 21:49
No já jednu mám, vyplatí se to podle mě podle typu. Třeba ta moje není bohužel na můj typ noteboou zcela ideální, protože můj buk má problém s "přehříváním"-není to tak zlý- procesoru, ale podložka snížila teplotu u HDD o 10°C, kdežto u procesoru jen o 1°C. Takže mě moc nepomohla. Při koupi musíš vědět, kde jsou v buku jaký komponenty a podle toho vybrat podložku, která má dobře umístěný větráky.

//nebo si ji můžeš vyrobit sám, viz: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/17811-ventilator-napajeny-z-usb#124491

suma sumárum jestli se vyplatí záleží případ od případu, všeobecně bych ale řekl, že spíš ne, ale pro někoho je těch par stovek docela zanedbatelná investice, tak proč ne?
Janyk1 (997)|22.5.2008 15:51
Tak si myslím, že s tímto Enermaxem není potřeba řešit umístění komponent :)

Výrobce tvrdí, že by měl zchladit notebook až o 22°C za hlučnosti pod 20dBA:notsure
enermax-laptop-cooling11.jpg
lukasg (11)|27.5.2008 12:42
No tak jsem si koupil chladící podložku od Zalmana a dá se řict že mi klesla teplota disku o 7 °. Na procesoru to tak znát není při nastavené vyvážené konfiguraci akorát se kratši dobu točí vétráček, ale při vysokém výkonu je teplota CPU místo 57°C na 51°C při hraní her, což považuju za úspěch. A myslím si že teď do léta se to celkem hodí, když mám NB zapnutý pořád.