reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Audigy 2 ZS a zapojeni front-panelu

Estez (176)|22.5.2008 11:18
Ahoj vsichni,
je mozne u teto zvukove karty (SB Audigy 2 ZS) zapojeni predniho konektoru (Line-out + MIC) primo na zvukovou kartu ?
(koupil jen ciste holou kartu a ani na netu nemuzu najit nikde manual, kde bych se to pripadne vycetl)

btw case je Modecom Feel 607
hippouss (246)|23.5.2008 10:21
v priloze mas vyznacenej konektor na pripojovani, ma 10 pinu 1->10 jak je vyznaceno na zvukovce, rozlozeni pinu na zvukovce by melo byt takhle:

1 - Analog Ground
2 - Analog Headphone Out Left
3 - Audio Backpanel Mute
4 - Analog Headphone Out Right
5 - same as #3
6 - Mic input from front panel
7 - key pin (shouldn't be there)
8 - VREF out
9 - MIC IN MUTE
10 - Audio cable detect
b.JPG
Estez (176)|23.5.2008 14:39
dik za odpoved, ale tak jednoduche to asi nebude. Ja jsem vygooglil toto:http://audigy2zshowto.blogspot.com/

bohuzel moc se mi toho "bastleni" nechce.

a co nejaka redukce, existovala by?
...No...Name... (586)|24.5.2008 21:26
Teoreticky by mělo stačit uříznout současné koncovky a připájet nové,na každý drát zvlášť.Pak už jen dobře připojit a je to...jako když připojuješ tlačítka k MB...Takhle bych to asi udělal já...
hippouss (246)|24.5.2008 23:11
[QUOTE=...No...Name...;125678]Teoreticky by mělo stačit uříznout současné koncovky a připájet nové,na každý drát zvlášť.Pak už jen dobře připojit a je to...jako když připojuješ tlačítka k MB...Takhle bych to asi udělal já...[/QUOTE]

presne... takhle by se to nechalo snadno resit, napraskat tam pin po pinu co je potreba vsechno zapojit a je to;)
Estez (176)|26.5.2008 09:59
tomu jsem se chtel prave vyhnout, mel jsem predstavu o nejake redukci a vyhnout se tak zbytecnemu znehodnoceni konektoru a trebas i karty. ale pokud neni jina cesta, ak mi nic jineho nezbyva :/
hippouss (246)|26.5.2008 11:12
kartu neznehodnotis, jen budes muset predelat konektory na pripojeni na case, takze zasah do zaruky jesti ji jeste mas... ale predelat to neni zas takovej problem a pak dat jen bacha co kam pripojujes. Schema pinu co je co, mas vis, tak bych rek ze to mas vklidku;)
...No...Name... (586)|26.5.2008 11:39
A nebo původní kably vyndat a připájet si svoje...takže by se to při problému dalo zas vrátit a cesa reklamovat...ale nevidím důvod k reklamaci case:D.Takže bych se toho taky nebál...
Estez (176)|26.5.2008 14:55
tato case ma svetelny display, takze je tam moznost nejakeho poruseni a tim padem i naroku reklamace..jinak si take moc nedovedu predstavit jinou reklamci pc skrine :)
...No...Name... (586)|26.5.2008 15:44
Pukud se přes ten display nereguluje hlasitost,tak by se do něj vůbec zasahovat nebube,ne?Případně nafoť ty koncovky a zadní stranu panelu a nějak to,spolu s hippoussem, dáme dohromady...
Estez (176)|28.5.2008 10:03
dikes za rady a pomoc ;)
ja ted zvazuji 2 varianty..bud se pustim do pitvy anebo jeste premyslim o dokoupeni predniho I/O panelu (podstatne drazsi reseni, ale nabizi potom vicero vystupu a regulace hlasitosti atd..). Uvidim, jestli se mi podari nekoho sehnat, kdo by tento panel prodalval.

btw pripojuji obrazek audio konektoru jak jste psali a diky vam za pomoc
Audio Front  konektor.jpg
hippouss (246)|28.5.2008 13:04
jeste by to chtelo to foto zadni strany panelu aby se vedelo od ceho je jakej kabel a kam to zapojit, nebo jestli nemas nakej manual ke case kde by to bylo popsany jakej pin toho konektoru je na co...

edit: tady je manual na 507 a je tam neco o tech konektorech ale nejsem si jist jeslti to je to samy jako 607 jeste zkusim neco najit...

podle me mas ten TYPE 1, ten TYPE 2 je pro case co maj jen vyvod pro sluchatka a mikrofon... ve vsech manualech jsou stejny takze bych rek ze to je vono, i to odpovida podle vyfocenyho konektoru, jeste koukni na zadni stranu panlu pro jistotu
Estez (176)|30.5.2008 15:33
no foto zadniho panelu by byla docela fuska, je totiz docela nepristupny..pokusim se spis prohrabat manualy k bedne a snad jeste neco vystracham.
hippouss (246)|30.5.2008 18:12
tak ono to nebude mozna ani uplne potreba... staci kdyz kouknes na ten konektor zezadu, aby bylo videt co ke ktery pinu vede a pak to jen porovnas podle toho manualu

takhle kdyz tam nevidim dozadu tak muzu jen odhadnout kam co vede takze cca:
cerny - ground
zluty - left ch audio
cerveny - right ch audio
bily a zeleny bude MIC - jeden signal, druhy napajeni, ale nevidim tam dozadu na presny cislo pinu

ale jak rikam nevidim uplne dozadu kam co vede, ale to ted lehce urcis podle toho manualu co je co;)
Estez (176)|31.5.2008 19:38
ahoj, tak jsem nakonec našel dokument ke skříni, kde by měl být popis vyznačen ;) viz naskenovaný obr.
skenovat0001.jpg
hippouss (246)|31.5.2008 20:14
tak to je presne jak to je vtm manualu jak sem postoval, tak mas jistotu ze to tak je a odle toho to muzes predelat ;)