Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vista zablokuje XP na serveru v doméně

MIZ (97)|22.5.2008 13:54
Na zkoušku jsem si na volný PC nainstaloval k XP Pro SP3 do dualbootu Vistu Business 32b. No a když jsem se ve Vistě přihlásil do domény, tak ok. Ale pak jsem nabootoval zase XP a tam už jsem se do domény nepřihlásil - "doménový server není dostupný". :-O Musel jsem to PC z domény úplně vyhodit a znovu ho tam založit! Pak už jsem se v XP přihlásil. Pakárna. Nevíte někdo co s tím? Rád bych se kupodivu přihlašoval do sítě z obou systémů...
kikloop (140)|23.5.2008 14:21
a nazov pocitaca je v oboch systemoch totozny ?
MIZ (97)|27.5.2008 19:23
Název jsem zadával stejný, vše velkými, ovšem XP to pak zobrazují malými, Vista velkými. Tak nevím, jestli by to bylo tím?
KEOSAN (958)|27.5.2008 20:56
Starsie windows /NT4 server/ pridavali do domeny PC na zaklade mena pocitaca.
Pridanie Win9x do domeny, nemuselo byt ani potvrdene administratorom, stacilo
zmenit nastavenie a NT4 server to akceptoval.

Novsie s active directory tusim uz pouzivaju aj SID identifikator.

Takze je mozne, ze rovnake meno PC ma rozny SID identifikator, co znemoznilo prihlasenie. Chcelo by to 2 rozne nazvy, 2 rozne SID. Jeden pre XP, druhy pre Vistu. V domene by to teda bolo ako dva samostatne pocitace.

Pripadne mozno by fungovalo ak by bol nazov rovnaky, ale aby sa zosuladil SID na oboch pocitacoch.

http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb897418.aspx
MIZ (97)|28.5.2008 10:58
Aha, nojo, jmeno PC musi byt pro kazdy OS _jine_, ehh, to mi nedoslo, zase jsem chytrejsi... dik
pas!k (3765)|28.5.2008 11:01
Po jake dobe ses pak prihlasoval s tema xp? Pokud si treba udelas ghosta a dlouho tu zalohu nepouzijes a pak ji nahodis z image budes mit ten samy problem .
MIZ (97)|28.5.2008 11:32
XP i Vista jsou nove ciste instalace na novem PC, hraju si s tim asi tyden, starsiho tam neni nic... Klonovat Ghostem disk na dalsi nova PC jsem mel v planu, ale jeste nevim, jak to jmeno v siti a dalsi veci se zapojenim do domeny budou fungovat...
pas!k (3765)|28.5.2008 11:56
Zapojeni do domeny neni nic sloziteho v domain controleru pouzij wizarda pridani pocitace dej mu nazev pak na stanici kterou chces pripojit napis do exploreru ip serveru (tuto ip musis pridat v exploreru do duveryhodne zony) spust pruvodce siti zadej ucet s opravnenim pridavat pc do domeny vyber uzivatele dva restarty a hotovo
kikloop (140)|3.6.2008 09:01
[QUOTE=MIZ;126908]XP i Vista jsou nove ciste instalace na novem PC, hraju si s tim asi tyden, starsiho tam neni nic... Klonovat Ghostem disk na dalsi nova PC jsem mel v planu, ale jeste nevim, jak to jmeno v siti a dalsi veci se zapojenim do domeny budou fungovat...[/QUOTE]

nastuduj si pouzitie utility sysprep.. Niekedy staci pouzit to, co mas na instalacnom CD :)
http://support.microsoft.com/kb/302577/cs