reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

JoeJesus_OC01

JoeJesus (9)|23.5.2008 19:53
JoeJesus_OC01

Nepoužil jsem žádné reference/obrázky, vše je má práce.
Overclocking.jpg Overclocking.png
Janyk1 (997)|23.5.2008 20:25
No, nevidím tam spojitost s OC, nechceš objasnit co chtěl básník říci?
pitrisek.dubi (111)|23.5.2008 20:39
no bála jsem se na to optat,protože se v tomto kole ptám pomalu každého.Asi určitě Vám s tím jdu už na nerva. :-(
MaweR1cK (32)|23.5.2008 20:41
[QUOTE=pitrisek.dubi;125288]no bála jsem se na to optat,protože se v tomto kole ptám pomalu každého.Asi určitě Vám s tím jdu už na nerva. :-([/QUOTE]

No to ani ne :) někdy fakt nejde poznat k jakému tématu wally patří :D
JoeJesus (9)|23.5.2008 21:01
[QUOTE=Janyk1;125276]No, nevidím tam spojitost s OC, nechceš objasnit co chtěl básník říci?[/QUOTE]

S radostí - v obrázku je pohyb/směrování (v grafické hantýrce 'flow') z levého dolního rohu nahoru do pravého rohu -> pohyb (v případě fotografie pohled osoby) z leva doprava vždy znamená 'progres', 'budoucnost', 'zlepšení' (opačně je to vyobrazení pohledu do historie, vzpomínky atp.).
Dále jsem si po stejném směru vypomohl barvami - dole jsou chladné barvy a s postupným taktováním vystupují na povrch teplejší (tady jsem musel zvolit krapet kompromis - kdybych udělal půlku obrázku oranžovou, už by výtvor nebyl tak vhodný na plochu - nezapomínejme na praktičnost obrázku!).
No a nakonec jsem tam doplnil část ciferníku, který defacto nemá sám o sobě spojitost, dokud si nepřeložíme část názvu 'Overclocking' ...

Je to abstrakce a jako taková vyžaduje k pochopení trochu jiný úhel pohledu, než jen vtipný popisek pod obrázkem.
_vasek (138)|23.5.2008 21:04
Tohle se mi líbí :) - grafika - jen nevím jak tu s tím pochodíš :/
JoeJesus (9)|23.5.2008 21:12
Asi nijak, ale proč to nezkusit - dělám, co mne baví a vyjadřuji to svým způsobem. Není důležité zvítězit...
Jsem rád, že se líbí.
Janyk1 (997)|23.5.2008 21:12
Jo, hlubokou uměleckou myšlenku to teda má, ale obávám se, že to někdo, kdo není umělec (v tomto případě asi grafik) to nepochopí:( o vtipný popisek by ani tak nešlo, ten většinou u wallu působí spíš dost rušivě.
Ale zpracování je nutno podotknout na vynikající úrovni, na ploše se musím říct opravdu vyjímá, ale obávám se, že se nenajde dost lidí (alespoň ne tady - na HW fóru), kteří by ocenili takovou "uměleckou hloubku" (imho i trochu ironicky:)).

No, celkové dojmy mám poněkud rozpačité, na jedné straně pěkný a praktický wall a na straně druhé se mi stejně zdá, že zadané téma bere s "až moc velkou volností" a abstrakcí. Prostě wall skvělý, ale podle mě se stejně moc tématu netýká. Ale myslím, že u mě na ploše nějaký ten měsíc pobude (asi do reinstallu:D).

//ještě se dívám, ty pruhy (z levého horního rohu do pravého spodního) jsou tam schválně?
JoeJesus (9)|23.5.2008 21:19
Ty jsou (bohužel) způsobeny malým rozdílem 2 základových barev, ale to způsobuje často nastavení monitoru - já je tam mám taky, ale spousta lidí mi u podobných problémů říká, že je tam nevidí.
Taky záleží na bitové hloubce - přeci jen je to obyčejné .JPG.
Musel bych opravdu hodně zvýšit kontrast aby zanikly, případně bych musel wall udělat v 2x/3x větším rozlišení, ale ani potom by výsledek hladkého přechodu nebyl po převodu do .JPG zajištěn...
Karel Polívka (1485)|23.5.2008 21:40
[QUOTE=JoeJesus;125315]Ty jsou (bohužel) způsobeny malým rozdílem 2 základových barev, ale to způsobuje často nastavení monitoru - já je tam mám taky, ale spousta lidí mi u podobných problémů říká, že je tam nevidí.
Taky záleží na bitové hloubce - přeci jen je to obyčejné .JPG.
Musel bych opravdu hodně zvýšit kontrast aby zanikly, případně bych musel wall udělat v 2x/3x větším rozlišení, ale ani potom by výsledek hladkého přechodu nebyl po převodu do .JPG zajištěn...[/QUOTE]
Podobný problém jsme tu už měli, autor přidal do přílohy dalšího příspěvku wallpaper v PNG, viz:
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=11709

Co se nápadu a zpracování týče, tak mě se líbí - na první pohled vypadá skutečně mimo téma, ale když se do něj člověk zadívá (a zvláště po přečtení definice myšlenky), tak v tom OC skutečně začne vidět. Dobrá práce (jen škoda toho barevného přechodu, viz výše). Osobně bych byl rád, kdyby se tu podobné wallpapery začaly objevovat častěji. Tento bych tedy nezatracoval (a to přestože jsme HW fórum :-)).
JoeJesus (9)|23.5.2008 21:58
V tom případě přidávám i .PNG ... najdete ho vedle první verze... ...pokud vám nevadí mít na ploše 3.33MB velký obrázek :)
P@pi (1519)|23.5.2008 22:03
Helemese pan mistr Space Art se přišel ukázat :D. Ještě pár takových a už nikdy se na stupínky nedostane nikdo z SHW, ale cizí grafické entity :D.

Jinak samozřejmě respekt, ale vůbec se mi tu nelíbíš :D...

Myslím, že tomu není moc co vytknout. Je to velmi pěkné, i když mi to dech nevyrazilo (jako jiné tvé obrázky...).
JoeJesus (9)|23.5.2008 22:11
No jo, jsem uprostřed zkouškového a tak nějak nemám moc času na náročnější výtvory - proto ten minimalismus... ...se space artem zazářim třeba jindy :D (bohužel jsem již propásl sci-fi téma :) )

...čekal jsem, kdy si rejpne někdo známej :D ...neboj, nebudu ti tu zevlovat nějak frekventovaně... ..možná :P
Frog (510)|26.5.2008 16:50
moderne, jednoduche a pekne :) Paci sa mi to.
ICE_D (2754)|26.5.2008 16:57
Asi nejsem ten spravne odusevnely hloubavy typ :D Ja v tom proste vidim jen par carek a zadnou spojitost s OC... Ono to asi bude hodne cool, kdyz to pochvalil sam veliky guru, ale ja to nechapu, tak pardooon :D
JoeJesus (9)|27.5.2008 11:17
V pořádku :D - příště tomu dodám tak očividný význam, že vás to rovnou praští a strávíte noc v kotrmelcích... ...a nebo tam přikreslím vysvětlivky :D
Sieben (513)|27.5.2008 21:15
je to super! takhle má vypadat wallpaper, neruší to, zaujme a dá se na něj koukat a přemýšlet o tom(to když zrovna není v práci co dělat:thumb :D )

Mě se moc líbí...je to fakt super a poté cos dopsal tu legendu..je to fakt krutost.
jen škoda, že vidím ty "pruhy" ale pokud si to budu chtít dát na plochu, tak bych si vyprosil tiff či pod:D
JoeJesus (9)|30.5.2008 15:07
Je tam .PNG - tam ty pruhy nejsou (aspoň já je tam nevidim).
Trippax (154)|2.6.2008 13:53
vyzera to zaujimavo len by som ten napis svet dal modry a hardware zase cerveny... inak OK
pavel_p (993)|12.6.2008 21:27
Super! Toto se dá skutečně na pozadí použít a neokouká se (aspoň myslím).
Ale dle hodnocení se zjevně nelíbí každému.
noegoncz (319)|13.6.2008 06:17
jj.On může za to,že ted v práci nestíhám a vysím v PSku a na tut.......cz :)
speedsnail (4876)|13.6.2008 07:57
PNG verze je numero uno :thumb. Po vaskovi dalsi velkej hráč.
ceeM (1)|13.6.2008 10:35
Toto tu nemá čo robiť! Nemáš tam totiž žiadne cool rušivé filtre z Photoshopu, chýba ti tam tiež názov témy na polovicu obrazovky vyvedený v ultraskvelom fonte spolu s qazivtipnou otázkou na zamyslenie. Nieje tam žiadna modelka ani anime postavička a nič sa neskrýva v ráme LCD monitoru. Môžeš to rovno zabaliť!

(máš môj hlas)
_vasek (138)|21.6.2008 19:01
Docela mě mrzí jak vypadá hlasování. Že zrovna tvůj wallpaper nedopadl moc dobře :(. Podle mě to je kandidát #1. Samozřejmě, že se každému nemusí hned líbit, ale je dobrý! *Respect* ;)