reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s mechanikou BENQ DW1655

tuzex (21)|24.5.2008 21:26
Zdravím, mám následující dva problémy s touhle mechanikou.

1)Mechanika na většinu DVD medií vypaluje špatně (při všech rychlostech),při testu v Neru DVD Speed mě to ukáže vysoký výskyt chyb C2/PIF. "Quality score" je na nule. Někdy vypalování končí chybou. Mechaniku sem reklamoval, jako závada mě byla uznána "Někdy vypalování končí chybou". Mechaniku mě vyměnily za novou, ale problém stále přetrvává "vysoký výskyt chyb C2/PIF" DVD je sice ve většině případů v PC čitelný, ale v některých stolních DVD se seká.

2)Při vypalování (všechny rychlosti) často dochází k podtečení bufferu (čtecí buffer v neru je po celou dobu zaplněn), přitom není k tomu důvod. Procesor Duron 1,2Ghz, RAM 640MB, disk 160GB 7200RPM, mechanika jede v UDMA2 a vytížení procesoru je asi 10%.
hl.hl (1387)|24.5.2008 21:43
Ja bych to vyzkousel v nejakem jinem pocitaci a pokud to bude uplone stejne (jako ze na 99% ano) tak bych ji opet reklamovat na tu samou zavadu a plus bych pridal jeste ze dvd obsahuje po vypaleni prilis mnoho chyb. Hral bych to na vraceni penez a pote koupil nejakou osvedcenou znacku a typ.
tuzex (21)|12.9.2008 00:10
Tak mechaniku sem opět reklamoval, opět výměna za novou a opět podobný problém, dokonce když sem mechaniku připojil k PC a ten zapnul tak nešly zavřít dvířka, pořád se otevíraly (přední plast. panel nebyl úplně usazen) na první pohled to nebylo vidět, až sem si všiml, že se trochu prohýbá, proto šuplík úplně nezajel a vyjížděl zpátky.
Když sem vypálil první DVD 16X a Neru sem zaškrtl ověřit zapsaná data, tak při kontrole mi to ukázalo hned několik nečitelných sektorů, zkusil sem i nižší rychlosti a stejný problém. Při rychlosti 4X je DVD většinou čitelný, ale kvalita nic moc.

Kde je teda chyba, počítač snad můžu vyloučit. Taky je divný, že by mi stále dávají vadný kus.