Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: MATNÝ nebo LESKLÝ

Hlasujících
179. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • jedině LESKLÝ

8 4.47%
  • spíše LESKLÝ

20 11.17%
  • je mi to jedno

17 9.50%
  • spíše MATNÝ

83 46.37%
  • jedině MATNÝ

51 28.49%
Strana 2 z 5 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 68

Téma: anketa: MATNÝ nebo LESKLÝ?

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

HP LP2465 za cca 14500,-. mam ho rok a jsem s nim velmi spokojen. 4 portovy usb hub je dobra vec. a dva vstupy DVI taky. Skoda jenom ze jeste nema hdmi nebo display port
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele noegoncz
    Registrace
    Mar 2008

měl jsem dva notesy, první měl matný display a byl jsem spokojený,... druhý notes jsem si koupil s lesklým,protože mi to všeci doporučovali, ale když jsem si sedl odpoledne na zahradu a chtěl zaserfovat, tak jsem pochopil, že lesklý display pro notes je nepoužitelný, tedy hlavně v létě venku. Takže pro notes už vždy a jen matný. A u pc stejně jako píše hodně lidí výše- radejí lesklý. Sám mám doma ASUS PW 201 (http://www.svethardware.cz/recenze-a...krasavec/14246) aktuel cena je cca 8tis,možná méně. Zkušenosti perfektní, akorát je prostě ohmataný a každý druhý den jej musím čistit..
    K němu mám po pravici Neovo F-419 s matným displayem, což je zcela obyč 19" LCD a když porovnám oba vedle sebe lesk/mat ...tak lesk samozřejmně vítězí...

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Jedině matný!

Právě matnou obrazovku považuji u LCD za jednu z mála výhod oproti CRT.
    Naposledy upraveno uživatelem Choakinek: 25-05-2008 v 17:55

Obyvatel SHW Avatar uživatele Frog
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od Choakinek Zobrazit příspěvek
    Jedině matný!

Právě matnou obrazovku považuji u LCD za jednu z mála výhod oproti CRT.
    suhlas, skoda ze si to vyrobcovia notebookov neuvedomuju a ignoruju vyhody matnych displejov vsade kam pozres lesky displej

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od Frog Zobrazit příspěvek
    suhlas, skoda ze si to vyrobcovia notebookov neuvedomuju a ignoruju vyhody matnych displejov vsade kam pozres lesky displej
    Člověk by skoro řek', že k tomu maj ňákej důvod....
    Já teda NB nemám, ale tipnul bych si, že se ty odlesky můžou hodit třeba venku, aby ti do toho nečuměl každej, kdo jde okolo.... Co myslíte?

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Když monitor tak S-IPS. Když S-IPS tak matný. Pokud chcete monitor na filmy tak MVA/PVA lesklý. Kdo delší dobu pracoval z IPS panely tak ho budete těžko přesvědčovat o tom, že nějaký panel TN dobrý. Ale takový panel hold stojí nějaký ten peníz.

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Vlastní LCD nemám, ale co jsem měl možnost pracovat, tak spíše bych volil lesklý. Zdá se mi trochu lepší a protože u sebe mám stejně zataženo pořád, tak např. slunce by mi nevadilo a další zdroje odlesků nemám...

Obyvatel SHW Avatar uživatele Frog
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od deeean Zobrazit příspěvek
    Člověk by skoro řek', že k tomu maj ňákej důvod....
    Já teda NB nemám, ale tipnul bych si, že se ty odlesky můžou hodit třeba venku, aby ti do toho nečuměl každej, kdo jde okolo.... Co myslíte?
    bude to asi v tom Skoda ja by som bol ochotný pri notebookoch si za matný displej priplatiť. V case ked som objednaval ja svoj NB DELL Inspiron, tak matny displej bol default, a ClearView (leskly) bol za priplatok cca. 600SK ak sa nemylim.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Trippax
    Registrace
    Jun 2006

Citace Původně odesláno od crasher.km Zobrazit příspěvek
    Největší nevýhodou lesklýho LCD je usazování prachu a otisků prstů ( na což sem EXTRÉMNĚ háklivý
    - sakra to já taky , vrchol je keď ho ešte k tomu aj opľujú a nechajú to tak !!!
    - ja mám radšej "matný" LCD, lepšie sa mi naňho pozerá... i keď vypnutý je krajší lesklý

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

Matny, protoze je heboucky jak detska prdelka

Ne, ted vazne, preferuju radsi matny, hlavne kvuli (ne)odrazum.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

hlasoval som spise leskly. A preco? pretoze niekto hore rozhodol a nam neostava nic ine, len sa zase prisposobit novym trendom Osobne uvazujem o kupe LCD HP 24" w2408h, cena je priblizne 11.500 KC s dph. Videl som ho v akcii s HD videom a podanie farieb je super.. myslim, ze matny displej by to nedokazal..

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

ja bych volil jedine leskly - z nej v pripade potreby udelate matny prilepenim folie (jako na pdacku), obracene to nepujde... hp-cka pavilony jsou super a to i za prijatelnou cenu a nevypadaji jako kus bakelitu. nicmene potom co jsem tu mel 19-ku neovo se sklem (pro deti, aby se to dalo cistit) a kovovym podstavcem mam jasno nebyt toho ze to nebyl widescreen tak uz ho mam na stole

Pravidelný diskutér Avatar uživatele bags
    Registrace
    Sep 2007

HP 24" Pavilion w2408h černo-stříbrný
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4007X23B1QUFNW

Leskla obrazovka a pervektni podani barev a jejich hloubky. Lesklost vubec neni videt, clovek kdyz neco cte nebo kouka na nejaky obrazek, tak se nesoustredi na povrch obrazovky nybrz pouze na zobrazeni na monitoru - takze nic nevsimnete (samozrejme pokud na monitoru neni cerna plocha 1000*1000px). Pres den na velkych, opravdu velkych cernych plochach po soustredeni se lze videt odraz. Naopak ve vecernich hodinach, zadny odraz neexistuje (pri rozsvicenych svetlech)

Monitor je vynikajici jak z pohledu polohovatelnosti tak i z pohledu designerskeho a samozrejme barvy jsou uplne jina dimenze. Podani barev po kratkym kalibrovani je takova ze vidim 2% šeď - coz na upravu fotografii, tvorbu webdesignu nebo pripravu vizitek, letacku atd 100% vyhovujici.

Ma prace je web designer a grafik DTP (tiskoviny). Doma na monitoru upravuji video z HD kamery, upravuji fotky, hraju hry, delam praci doma (web design, navrh letaku) - prace v photoshop CS3, Corel X3 a Illustrator - nemam se na co stezovat.

Vecer velice ocenuji ambient light sensor - neskutecna vychytavka, ktera nastavuje automaticky behem 1-2 vteriny kontrast obrazovky automaticky... Pokud je den, a v pokoji dostatek svetla, monitor nastavi potrebny kontrast tak aby barvy byly vzdy skutecne. Vecer naopak po shasnuti svetel obrazovka se ztlumi, nepali ani neboli mi oci, pritom vse vidim perfektne v perfektnich barvach. (samozrejme je nekolik volitelnych rezimu, ktere si muzete prepinat nezavisle na senzoru nebo podle potreby)

Hodne lidi si rika, jak je paradni si domu poridit monitor za 15-25 tisic s x-IPS technologii.. Ja nechapu k cemu, me tento monitor za necelych 11 tisic maximalne vyhovuje, obrazovka 24" a je full HD

Ten kdo ma rozum, si zezacatku musi prohlednout na vlastni oci co kupuje. Ja jsem si usetril a za usetrene penize jsem dobre zaparil. Je to hodne hudby za malo penez.

Jsem s nim maximalne spokojen. Doporucuji.
    Vyuzivam monitor pro zabavu, praci doma, strihani videa a upravu fotografii
    Kdo nepracoval na lesklym monitoru ala HP 24" w2408 tak nemuze tvrdit, ze lesk strasne vadi a je lepsi mit matnou
    Naposledy upraveno uživatelem bags: 28-05-2008 v 15:34

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od bags Zobrazit příspěvek
    ...Naopak ve vecernich hodina, zadny obraz neexistuje (pri rozsvicenych svetlech)...
    Jen pro jistotu "obraz" nebo "odraz"?
    Já vím, že je myšleno "odraz", ale někoho by to mohlo zmást.
    Jinak naprostý souhlas.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele bags
    Registrace
    Sep 2007

deean

diky, opravil jsem to. Myslel jsem samozrejme odraz

Strana 2 z 5 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Výměna lesklého displeje za matný - Asus K55VM-SX102
    Od Agnus v sekci Notebooky a netbooky