reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus P5k Premium/wifi-ap

WING_43krat (38)|25.5.2008 10:20
Zdravím, chci se zeptat k této desce, kde výrobce uvádí, že podporuje 45 nm a Intel core 2 Quad a po zapojení Intel Core 2 Quad Q9300 mi píše BIOS: "Unkown CPU is detected ..." viz. [code]http://img248.imageshack.us/img248/279/0524081922zm9.jpg[/code] Tak se ptám mám to flashnut i když vše funguje jak má a nebo rádci pls raďte jak to vypnout ať to neotravuje.
Děkuju.
Jackal1 (218)|25.5.2008 10:24
Upgraduj BIOS, jestli je novější, většinou přidávají podporu nových processorů. :)

Poslední BIOS:

Verze 0707 2008/04/09 Aktualizace
Popis 0707 BIOS
fix the problem that FSB 1600 CPU unstable issue
Velikost souboru 1.02 (MBytes)
WING_43krat (38)|25.5.2008 12:07
dobroš tedy a kdybych to nechtěl třebas flashovat dá se to nějak vypnout, aby to neotravovalo?
Jackal1 (218)|25.5.2008 12:13
Já se obávám, že to budeš muset flashnout. Nic to není a bude vše OK, bez otravné hlášky a F1.
hl.hl (1387)|25.5.2008 12:50
Urcite to naflashuj. Sice rikas ze vsechno funguje jak ma, ale co je to vsechno? Muze se ti to do procesoru poustet jine napeti nez by melo, nemusi to treba pouzivat nejake novejsii technologie.
Jarkh (5)|5.7.2008 11:09
Zdravim.Zakoupil jsem si MB Asus P5K a rovnez mi to psalo nerozeznany CPU.Tak jsem si ve winsu naflashoval BIOS ale ve tretim kroku mi to hodilo chybu,pak se nahodil restart no a od te doby pri spusteni PC mi nabehnou vetracky a za 2 vteriny se to vypne..pak za cca 10 vterin opet samovolne zapne a pak opet vypne...desku jsem pomoci prehozeni pinu restartnul,nepomohlo to..nevim co s tim dale delat..nemate s tim nekdo nejake zkusenosti? Podotykam ze vsechno mi pred flashem BIOSU jelo naprosto bez problemu...
elpsycho (1602)|5.7.2008 11:43
[QUOTE=Jarkh;139095]...[/QUOTE]
Jen pro pořádek - předpokládám, že po zkratování pinů jumper vrátils tak jak patří, že?

Jestli v tom není tahle trivialita, tak zbývá poslední zoufalá možnost jak desku zkusit rozchodit - dát do mechaniky instalační CD cos k ní dostal a doufat, že se zařadíš mezi mizivé procento šťastlivců, kterým ASUS crashfree BIOS opravdu bude fungovat. Moc bych tomu ale nevěřil.

Jestli se z CD BIOS neopraví, tak jedině zkusit reklamovat. A propříště doporučuju neflashovat z Windows, to je dráždění hada bosou nohou. Třeba Asus má na to v menu BIOSu EZ flash - nahrát BIOS na USB flashdisk nebo jakékoliv jiné médium zabere pár sekund a spolehlivost takového flashování je stoprocentní (pokud nahráváš správný BIOS/nevypadne ti elektrika/nemáš přetaktovaný počítač/vadnou některou komponentu).
Jarkh (5)|5.7.2008 12:25
jj jumpery jsem vratil zpet...myslis ze ma smysl to pres to CD zkouset?Ptz jsem uz desku vymontoval a pripravil pro vraceni...jestli ma smysl to znovu zapojovat a zkusit.Co myslis...preci jen i neustale zapojovani vsechn ten nesmyslu na desku atd prinasi sva rizika...
elpsycho (1602)|5.7.2008 13:17
Pravděpodobně to nepomůže, ale už jsem slyšel i o případech kdy ano, takže je na tobě jestli se ti chce s tím montovat :)

//EDIT:

Jestli nepotřebuješ RAID, firewire nebo eSATA, tak se mi hodně rozumně jeví Gigabyte EP35-DS3. Není to novinka takže je levná, používá kvalitní osazení - kondíky kompletně japonské výroby (o čemž Asus u všech desek píše, ale na některých z nich se pak objevují tchajwanské šmejdy Elite apod.), což se líbí hlavně procesoru. Oproti P5K mi snížené napětí na stejné frekvenci ušetřilo cca 5 stupňů teploty CPU. Ale tys měl Premium které snad tak hrozné nebylo. Dále bych tu v tomhle tématu nepokračoval, protože jsme OT...i když je to určitě hodnotnější diskuze než o původním dilema tohohle threadu - jestli vzít flashku, stáhnout BIOS a během minuty ho updatovat, nebo žít až do konce života s hláškou unknown CPU :)
Jarkh (5)|5.7.2008 14:54
takze jsem to vyzkousel a vysledek naprosto stejny....za ty dve vteriny jsem tam skoro ani nemohl vrazit to CD od Asusu...v podstate na jedno spusteni se mechanika otevrela,vlozil jsem cedlo a na druhe spusteni se c cedlem zasunula :D ani to nestihl nacitat jak se to hned vyplo...mno hold co uz,snad reklamace probehne bez problemu...Kazdopadne diky za radu...mno ted hold budu jen doufat ze nebudou delat problemy...ted jeste vybrat nejakou jinou desku,tuto uz radsi nechci.Nemas treba nejaky tip ;)