Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 48

Téma: Servis pro CRT ?

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Koupil jsem si asi před měsícem 22'' monitor Iiyama VisionMaster Pro 510, samozřejmě co nestalo, teď, když začíná být potřeba, mi chcípnul. Psal jsem prodejci (je to ten z Odklepnuto, o kterém jsem mluvil vedle), tak snad se k tomu postaví čelem, ale kdyby náhodou ne...máte někdo osobní zkušenost s nějakým servisem CRT monitorů v Brně ? Našel jsem jich spoustu, ale nechal bych si kdyby bylo třeba doporučit...

Nemám také představu, co může taková oprava stát...předpokládám, že nejhorší by bylo, kdyby měnili trubici, stálo by to víc, než nějaký jiný staronový z bazaru ? Kdyby to byla nějaká 17ka či 19ka, tak mi to tak nevadí, ale tohle stálo přece jen víc, než pár stovek
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Obávám se, že cena bude téměř v hodnotě nového monitoru. Také tu mám rozbitý DELL P1130, ale když mi řekli, že cena za opravu 21" začíná na 1500,- (bez náhradních částí), tak jsem se na to vykašlal...

Obyvatel SHW Avatar uživatele Sieben
    Registrace
    Jan 2007

a jak chcípnul? co ho zkusit rozdělat a aspon vizuálně zkontrolovat součástky?
    Nebo si na to nevěříš?
    Bohužel se servisem ti neporadím

Registrace
    Apr 2007

Hm, parada, tak můžu jen doufat, že mi vrátí peníze...sice tam záruka nebyla, ale že umře za pět týdnů také není normální !

No, to udělám až když budu mít jistotu, že nic nedostanu zpátky Samozřejmě jsem se mrknul po svrchní plastový kryt, ale tam nic...celkový rozbor až později, na stínění jsou i přišroubovány MOSFETy kvůli chlazení, je tam toho prostě spousta

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Jako rozebírat CRT není rozebírat PC. To už je jiná káva, hlavně když dostaneš pecku....

Starousedlík SHW Avatar uživatele KEOSAN
    Registrace
    May 2008

Nedavno oprava TV, vymena 60 korunovej suciastky, hadam, ze to bol kondik, stala cca 1000 korun.
    Viem, ze v minulosti tie opravy monitorov vychadzali tak do 2000 SK. A nad tuto sumu aj servisak hovoril o nerentabilite.

Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od P@pi Zobrazit příspěvek
    Jako rozebírat CRT není rozebírat PC. To už je jiná káva, hlavně když dostaneš pecku....
    Tak to nebudu dělat v zásuvce že Jeden jsem shodou okolností rozdělal před týdnem...

KEOSAN: Jeden vidím na Aukru za 1000 Kč, takže to asi fakt nemá cenu opravovat...jen mě to dost naštvalo...budu se snažit z něj vymlátit co to jde, takhle to nejde Ačkoli většina těch profi prodejců je slušná a vezme si to zpátky

Starousedlík SHW Avatar uživatele KEOSAN
    Registrace
    May 2008

Mna tiez stvu tie monitory. Napr. do firmy sme kupovali slusne Hyundai Q770 17" CRT.
    Mali slusny obraz a velkostou boli ako 15" monitory. Taky zmenseny model, vo vnutri mal este tienenie.
    Ale vdaka tomu, ze to bolo male, a tam vsetko naprate, tak sa to prehrievalo. A po zaruke, cca 90 percent monitorov odchadza. Vacsinou za to mozu aj uzivatelia, pretoze ten model nechali nonstop v standby mode.
    Tam kde sa to vypinalo /ze po praci to clovek manualne vypol/, tam to funguje nadalej. Tiez prave z jedneho pocitaca, co ho ma, pisem.

Urcite to bude nejaka somarina prtava, tie chyby boli podobne. Po case sa zacal obraz akoby vypinat a znovu zapinat. Otvoril som vsak jeden, pozeral, ci nejajdem nejaky vadny kondik,
    ale je tam dost elektroniky a nic som nevidel. Samozrejme otvaral som uz tak monitor, co bol pol roka na sklade. Cestvo vypnuty z elektriky som sa bal rozoberat.Uz som par krat v zivote dostal ranu z 230V.

A teraz to vsetko pojde do odpadu, aka skoda...
    Naposledy upraveno uživatelem KEOSAN: 26-05-2008 v 15:50

Registrace
    Apr 2007

Tak dle prodejce to vypadá na FET u VN trafa...zkusím ho přeměřit a uvidím.

ADD// tak jsem to poměřil, mezi kolektorem a emitorem je asi 1,5 ohmů, přitom pokud vím, by tam také mělo být pár set...mezi bází a emitorem/kolektorem (nevím co je co, nechce se mi zjišťovat typ tranzistoru ) je jeden odpor také myslím nižší...
    Naposledy upraveno uživatelem Pavel Boček: 26-05-2008 v 18:54

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

tady: http://www.duk-pc.com/ meli asi pred tydnem IBM C220P v hodne dobrym stavu za 1500 (nechali by ho i za 1400). tak se tam zkus zeptat.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Nefro
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od Pavel Boček Zobrazit příspěvek
    Tak dle prodejce to vypadá na FET u VN trafa...zkusím ho přeměřit a uvidím.

ADD// tak jsem to poměřil, mezi kolektorem a emitorem je asi 1,5 ohmů, přitom pokud vím, by tam také mělo být pár set...mezi bází a emitorem/kolektorem (nevím co je co, nechce se mi zjišťovat typ tranzistoru ) je jeden odpor také myslím nižší...
    ja by som si na tvojom mieste radšej zistil tip tranzistoru lebo nietore majú vnútorný odpor alebo diódu. A u týchto vecí sa dosť často stáva, že okrem tranzistora odíde aj VN trafo.
    Síce niesom opravár TV a monitorov ale otec to opravuje ako na bežiacom páse už 30 rokov. xixixi.
    Niečo som od neho aspoň myslím pochytil.

Registrace
    Apr 2007

VN trafo neé...vypadá to uvnitř jinak kvalitně, samé Nichicon a Rubycon kondenzátory, FET jsou Toshiba...

Podle něj má být mezi bází a emitorem a bází a kolektorem alespoň 450 ohmů, na jednom je 20 kiloohmů a na druhém 300 ohmů, mimo to mezi kolektorem a emitorem je takřka nic, přičemž když to není v šalině, tak by tam měl IMHO být veliký odpor Kdyby odešlo VN trafo, tak ho zaškrtím...snad má pravdu a dle předchozích symptomů to bude "jen" ten tranzistor (prá cca 300 - 400 Kč )...ale jinak se zdá monitor jede, demagnetizuje se, LED reaguje na signál, jen z toho neleze obraz.

Registrace
    Jan 2008

Skús si pozrieť datasheet na ten tranzistor na http://www.datasheetarchive.com/ tam nájdeš skoro všetko čo budeš potrebovať. A tuto http://www.eserviceinfo.com/ by si mohol nájsť aj schému tohoto monitora

Registrace
    Apr 2007

Jj, schéma jsem našel, na tranzistor se budu muset mrknout s baterkou, popis je tu zrovna pěkně na prd...

ADD// Je to Toshiba 2SC5570, do 220 W...tyhle výkonové potvory jsou drahé
    Hm, snad není úplně KO, s tím by se dalo kdyžtak vyhrát, jestli ho úspěšně přepájím
    Naposledy upraveno uživatelem Pavel Boček: 26-05-2008 v 22:16

Registrace
    Jan 2008

Práve som pozeral že na SK stojí 365Sk. Takže u vás by mohol byť lacnejší. A vďaka za body.

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Pozor na Cesky servis
    Od Jaroslav Frgal v sekci Zdroje
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 08-10-2013, 11:12
  2. Lenovo a servis
    Od xmarek v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 25-07-2010, 23:30
  3. Servis pack 3