Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 89

Téma: Prosím pomozte mi s výběrem skříně...

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Zdravím všechny a zároveň prosím o pomoc!

Strašně rád bych si pořídil novou skříň. Primární důvod je ten, že jsem si koupil chladič na CPU Scythe Infinity a je dobrej, ovšem nestačí mu má skříň. Mám klasickou skříň od EC (180mm šířka) a ta mu prostě nestačí, zhruba o 2,5cm přečuhuje, takže potřebuju širokou skříň. Nepotrpím si na žádné průhledné bočnice, neony atd. atd. Prioritní je pro mě ticho a tím myslím naprosté ticho. Tj. co nejlepší zvukové utěsnění skříně. Nejlépe bez průduchů v bočnici. Stačil by přední nasávací ventilátor a průduchy vzadu. Byl bych radši, kdyby ta skříň neměla přední dvířka, ale to není podmínkou. Když jsem proběhl velké e-shopy, nenašel jsem prakticky nic, co by mi vyhovovalo. Nemám ani cenovej limit. Jen se mi to musí líbit. Ideální by byl hliník byz zbytečných serepetiček nebo kvalitní plast. Klidně bych do ní investoval i několik tisíc kdyby za to stála -ale samozřejmě nemusím utrácet . Pokud Vás něco napadá, budu vděčnej za každej příspěvek.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

Sehnat skrin bez zbytecnych pruduchu na nesmyslnych mistech, pruhlednejch bocnic, milionu diod (samozrejme modrych) a podobnych "blbosti" zacina byt posledni dobou opravdu problem. Shodou okolnosti jsem nedavno take prochazel e-shopy a zaujala me tahle skrin: http://images.google.cz/images?q=Ant...t+obr%C3%A1zky, ale jeste jsem ji nevidel na "zivo". Sirka je 20.6 cm, coz by ti mohlo mozna stacit.
    Pokud ale nejsi skutecne omezen rozpoctem, tak si vyberes neco ze sortimentu firmy Lian-Li . Pro me je skrin od nich stale jen vzdalenym snem .

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od tequilla
    http://images.google.cz/images?q=Antec+Performance+One+P-180-EU&hl=cs&btnG=Hledat+obr%C3%A1zky
    Tak zrovna na tuhle jsem taky koukal. Více méně byla bez problémů, jen prý ty dvířka jskou docela nekvalitně provedeny . Bylo by fajn, kdyby ji někdo měl a podělil se o své zkušenosti
    Jinak díky, něco takovýhleho bych si představoval.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Konnor
    Registrace
    Aug 2006

No našel jsem něco, co by odpovídalo rozměry materiálem a chlazením, ale bohužel ten vzhled tam trochu pokulhává

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34333

nebo potom tohle, ale tam se radši nedívej na cenu, pokud teda nejseš v balíku

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=38546

Tvoje kritéria jsou pravej opak toho co všichni výrobci hrnou na trh. Beden který vypadají jak cirkusovej stan v plamenech je všude hafo, ale sehnat něco decentního a kvalitně zpracovanýho je problém.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Konnor
    Tvoje kritéria jsou pravej opak toho co všichni výrobci hrnou na trh. Beden který vypadají jak cirkusovej stan v plamenech je všude hafo, ale sehnat něco decentního a kvalitně zpracovanýho je problém.
    Máš naprostou pravdu, většinou jsou ty skříně strašně přeplácaný a provedení neodpovídá ceně... (samozřejmě jsou i výjimky). Kdybych se alespoň ty skříně někde dali prohlédnout naživo

Občasný diskutér Avatar uživatele Kerry
    Registrace
    May 2006

Tak pokud opravdu nejsi omezen rozpočtem tak Lian-Li (nejlepší).
    Ale pokud nechceš nic moc strašně drahýho tak by se ti třeba mohla líbit tahle
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34377

Taky nemám rád přeplácaný skříně ve kterejch jde o vzhled a Lian-Li jsou bohužel moc drahý (ale tahle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34333
    je za přijatelnou cenu a vzhledem k tomu že je to Lian-Li tak je to dobrá volba).
    Bohužel nemám moc čas takže na recenze apod. se nemůžu kouknout.

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34336 tahle vypadá taky hodně dobře

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

http://ventum.net/items/akasa-eclips...ncici-obr/show
    myslim ze tahle by mohla byt presne podle tvych pozadavku. 240 mm na sirku, zadny diry v bocnicii, hlinik v kombinaci s hodne kvalitnim plastem a bozi chlazeni... hodne dobra vybava...

Registrace
    May 2006

Tahle Akasa se mi líbila až do chvíle, kdy jsem ji viděl naživo. To provedení čelního panelu (hlavně ty popisky u tlačítek, i samotná tlačítka) je naprosto strašné. Jen ten panel mi vadil, nepřišel mi ani trochu adekvátní ceně.

Nakonec jsem se ale rozhodl pro na můj vkus velmi levné řešení a to http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34377 (díky Kerry), na obrázku je divně modrá, v reálu je kovově stříbrná. Doufám, že nebudu zklamanej, chystám se ji pořídit co nejdřív.

Starousedlík SHW Avatar uživatele first.indian
    Registrace
    Jul 2006

Tak pak udelej nejake fotky a podel se Rad bych videl jak je proveden vnitrek skrine... Na netu jsem zadne fotky nenasel (minuta hledani ).

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od first.indian
    Tak pak udelej nejake fotky a podel se Rad bych videl jak je proveden vnitrek skrine... Na netu jsem zadne fotky nenasel (minuta hledani ).
    Já nějaké foto našel, ale odkazy jsem si neschoval. Jediný problém co tam je, že je ta skříň navrhnutá pro zdroj s 8cm ventilátorem. Tj, že 12cm ventilátor je částečně zakrytý, ale nakonec jsem tenhle nedostatek překousl, kdyžtak přijde na řadu nějaká úprava kdyby to hodně vadilo. Ale foto klidně pořídím až ji budu mít.

Čestný člen
    Registrace
    May 2006

Tak CFI můžu jedině doporučit, v pátek mi došla z CZC, vzal jsem verzi 1009.
    defaultně v ní je jeden 120mm a dva 80mm větráky... všechny hlučné. Vnitřek je podle mě dosti dobře proveden, celá case je pevná, bočnice se nekroutí, jdou hladce nasazovat a přitom pevně drží. Na celém šasi je použit cca 1,5mm hliník, všudemožně lze nalézt zpevňovací lemy. Jediné co bych opravdu vytknul, je přední nasávací otvor, přední větráky sají přes mezeru pod plexi panelem a tím modrým plechem, částečně i přes těch pár vrtaných otvorů otvorů.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Martin Šejnoha
    Tak CFI můžu jedině doporučit, v pátek mi došla z CZC, vzal jsem verzi 1009.
    defaultně v ní je jeden 120mm a dva 80mm větráky... všechny hlučné. Vnitřek je podle mě dosti dobře proveden, celá case je pevná, bočnice se nekroutí, jdou hladce nasazovat a přitom pevně drží. Na celém šasi je použit cca 1,5mm hliník, všudemožně lze nalézt zpevňovací lemy. Jediné co bych opravdu vytknul, je přední nasávací otvor, přední větráky sají přes mezeru pod plexi panelem a tím modrým plechem, částečně i přes těch pár vrtaných otvorů otvorů.
    Slyšel jsem, že ty ventilátory jsou neopužitelné pro tiché PC (je to skříň navrhnuté pro domácí server, takže se není čemu divit). Modrý plech?! To já pevně doufám, že mně přijede stříbrný

Čestný člen
    Registrace
    May 2006

ten plech tvoří čelo a je kryt čirým plexisklem, bočnice a vrch jsou samo jen kartáčované a lakované. Trochu nesoulad je to, že vršel je kartáčován napříč case a bočnice podélně, což k sobě poněkud nesedí, nicméně to je detail.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Martin Šejnoha
    ten plech tvoří čelo a je kryt čirým plexisklem, bočnice a vrch jsou samo jen kartáčované a lakované. Trochu nesoulad je to, že vršel je kartáčován napříč case a bočnice podélně, což k sobě poněkud nesedí, nicméně to je detail.
    díky za info, když vše dobře půjde, taky ji brzy budu mít doma (teda krapet jinej model)

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od boboco
    díky za info, když vše dobře půjde, taky ji brzy budu mít doma (teda krapet jinej model)
    Tak dnes mi tak obludka AMS CF-1006 přijela a musím říct, že ačkoliv jsem se nechal na CZC několikrát ujistit, že čelo skříně je stříbrné, přišlo ni v modrém provedení... No měl jsem sto chutí jim to hned poslat zpátky, ale po vybalení a prvním prozkoumání jsem si řekl: "Ne, tuhle skříňku si nechám". To hliníkové pravedení s ohledem na cenu je báječné, navíc ten přední panel (přesto že mechaniky se do něho naprosto nehodí - jako pěst na oko) i v té barvě lehce do modra vypadá velmi zajímavě - moderně a neotřele... No na druhé straně stolu mám stříbrnomodrý subwoofer, takže se to k sobě trochu i hodí. Zítra bych snad měl získat stříbrný kryt na mého NECa, tak pak už to snad bude docela OKI. Jen mě překvapilo, jak se zvedly teploty CPU a hlavně chipsetu. Já mám problém, že mi to Heat-pipe chlazení vůbec nic neofukuje, takže se docela brutálně hřeje. Přemýšlel jsem, jak ty teploty aspoň drobátko shodit, ale bohužel, asi není žádné schůdné řešení... CPU měl v otevřené skříni max. kolem 63°C, nyní přes 70°C... Chudák čipešek malej Ale skříňka opravdu pěkná, jen si za chvilku asi budu připadat jako leštič, protože na tom plexi je vidět vše a ten lesklý hliník na tom není o moc lépe
    -"Maminko, pročpak stále leštíš ta zrcadla...."

Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Skříně: Potřebuji pomoc s výběrem PC skříně
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 10-10-2014, 20:06
  2. Pomozte pls s vyběrem
    Od Wlcek v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 30-11-2008, 15:06