reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows Vista a a TV tuner nekde nejde zvuk

nina100 (15)|27.5.2008 16:14
Mám Vistu ... možná tady tenhle problém už byl jenže sem ho nenašla... Ve Windows media center sem si nastavila tv připojení,vyhledala všechny dostupné programy ale po jejich spustení sem zistila že na nekterých programech nejde zvuk....bydlím na slovensku tak mám i slovenské programy ale zistila sem že mi nejdou ti české... nevíte jak by to šlo spravit?????
Dekuju za pomoc :)
nina100 (15)|27.5.2008 20:02
Noo a ted sem ješte zistila že když nastavuju oblast připojení tv tak dám slovensko a zvuk mi nejde u českých kannálu a když dám česká republika tak zas u slovenských :(... umí mi nekdo poradit?
r34ktor (7477)|27.5.2008 20:14
Možná ti někdo poradí, když uvedeš OS, typ TV karty a používaný software.
nina100 (15)|27.5.2008 21:26
[QUOTE=r34ktor;126726]Možná ti někdo poradí, když uvedeš OS, typ TV karty a používaný software.[/QUOTE]

Windows Vista, Hauppage,WinTV HVR-1200(Model71xxx, Hybrid DVB-T,No FP) a software Windows media center...
r34ktor (7477)|27.5.2008 21:46
Patrně půjde o problém s normami BG/DK. Ovšem kde je přenastavíš ti bude muset poradit někdo, kdo s tou kartou už měl co do činění. Zkus hledat v nastavení.
nina100 (15)|27.5.2008 22:06
[QUOTE=r34ktor;126774]Patrně půjde o problém s normami BG/DK. Ovšem kde je přenastavíš ti bude muset poradit někdo, kdo s tou kartou už měl co do činění. Zkus hledat v nastavení.[/QUOTE]

V nastavení tv karty?
r34ktor (7477)|27.5.2008 22:09
[QUOTE=nina100;126791]V nastavení tv karty?[/QUOTE]
Spíš v nastavení Media Centeru. Mělo by to být tam, kde ladíš kanály.
nina100 (15)|27.5.2008 22:52
[QUOTE=r34ktor;126795]Spíš v nastavení Media Centeru. Mělo by to být tam, kde ladíš kanály.[/QUOTE]

No hledala sem ale nic :(
r34ktor (7477)|27.5.2008 22:57
Zkus aktualizovat ovladač na nejnovější dostupný. Občas to pomůže tento typ problémů vyřešit.
robky (3195)|27.5.2008 23:02
[QUOTE=nina100;126718]Noo a ted sem ješte zistila že když nastavuju oblast připojení tv tak dám slovensko a zvuk mi nejde u českých kannálu a když dám česká republika tak zas u slovenských :(... umí mi nekdo poradit?[/QUOTE]

Neskúšala si nastaviť ako oblasť pripojenia nejakú inú krajinu? Napríklad Nemecko.
Alf (305)|28.5.2008 07:09
V nastavení jednotlivých kanálů by měla jít nastavit i TV norma. Pokud ne, zkus použít jiný program.
Styryx (351)|28.5.2008 09:54
Zkus to nejdřív nastavit v programu ke kartě - WinTV 2000 (doporučil bych teda verzi programů i ovladače 3.3 a ne poslední 4.x protože s tou jsem já osobně měl na HVR-1300 značné problémy; jenže ta už zdá se nejde nikde oficiálně stáhnout). V nastaveních kanálu lze zvolit normu (chce to trochu laborovat s výběrem země, protože česká rep. mi ve starších driverech nechodila a musel jsem vybrat Polsko).

Nastavení Media Center neznám, takže to nevím kde to tam nastavit, to bych u toho musel sedět - na netu jsem to nikde nenašel a nevím co je tam za volby. Ale je to IMHO na 100% odlišnou zvukovou normou českých a slovenských kanálů (dokonce ČR má 2 různý normy, ČT2 používá jinou než všechny ostatní programy, myslím že BG a ostatní používají DK nebo je to naopak nejsem si už tím přesně jistej).

Já osobně používám jako media centrum MediaPortal a mám s nim zatím dobrý zkušenosti. Ale jestli umí takhle přímo naladit víc zemí ti taky nepovím protože to jsem nikdy nezkoušel (ani nemám možnost vyzkoušet). A je otázka jestli rozpozná kartu HVR-1200, tím si jistej nejsem a podle toho, co jsem našel na webu, to spíš nevypadá, ale můžeš to vyzkoušet (mojí HVR-1300 podporuje pěkně). Nějaký info je zde http://karolmartinka.blog.sme.sk/c/136520/Moze-sluzit-pocitac-ako-televizor-Niekolko-skusenosti-a-tipov.html
MediaPortal podporuje převážně hlavně karty s HW MPEG-2 encodérem, kterej HVR-1300 má, ale HVR-1200 myslím že ne.

(např. výhodou MediaPortalu oproti MCE je, že MCE prej neumí současně ladit kanály Analog a Digital, což media portal umí)
nina100 (15)|28.5.2008 22:26
[QUOTE=r34ktor;126827]Zkus aktualizovat ovladač na nejnovější dostupný. Občas to pomůže tento typ problémů vyřešit.[/QUOTE]

No dala sem aktualizovat ale napsalo mi to že už je daný nejnovejší..takže nic :(
nina100 (15)|28.5.2008 22:27
[QUOTE=robky;126830]Neskúšala si nastaviť ako oblasť pripojenia nejakú inú krajinu? Napríklad Nemecko.[/QUOTE]

No skoušela,lae ani tak to nejde :(
nina100 (15)|28.5.2008 22:31
[QUOTE=Styryx;126882]Zkus to nejdřív nastavit v programu ke kartě - WinTV 2000 (doporučil bych teda verzi programů i ovladače 3.3 a ne poslední 4.x protože s tou jsem já osobně měl na HVR-1300 značné problémy; jenže ta už zdá se nejde nikde oficiálně stáhnout). V nastaveních kanálu lze zvolit normu (chce to trochu laborovat s výběrem země, protože česká rep. mi ve starších driverech nechodila a musel jsem vybrat Polsko).

Nastavení Media Center neznám, takže to nevím kde to tam nastavit, to bych u toho musel sedět - na netu jsem to nikde nenašel a nevím co je tam za volby. Ale je to IMHO na 100% odlišnou zvukovou normou českých a slovenských kanálů (dokonce ČR má 2 různý normy, ČT2 používá jinou než všechny ostatní programy, myslím že BG a ostatní používají DK nebo je to naopak nejsem si už tím přesně jistej).

Já osobně používám jako media centrum MediaPortal a mám s nim zatím dobrý zkušenosti. Ale jestli umí takhle přímo naladit víc zemí ti taky nepovím protože to jsem nikdy nezkoušel (ani nemám možnost vyzkoušet). A je otázka jestli rozpozná kartu HVR-1200, tím si jistej nejsem a podle toho, co jsem našel na webu, to spíš nevypadá, ale můžeš to vyzkoušet (mojí HVR-1300 podporuje pěkně). Nějaký info je zde http://karolmartinka.blog.sme.sk/c/136520/Moze-sluzit-pocitac-ako-televizor-Niekolko-skusenosti-a-tipov.html
MediaPortal podporuje převážně hlavně karty s HW MPEG-2 encodérem, kterej HVR-1300 má, ale HVR-1200 myslím že ne.

(např. výhodou MediaPortalu oproti MCE je, že MCE prej neumí současně ladit kanály Analog a Digital, což media portal umí)[/QUOTE]

Nooo jdu to tedy vyskoušet a uvidim
nina100 (15)|1.6.2008 12:58
A jak se pracuje s tým MEdia portalem?? ... jak se tam naladí ti TV kanály?
r34ktor (7477)|1.6.2008 22:52
[QUOTE=nina100;128280]A jak se pracuje s tým MEdia portalem??[/QUOTE]
Pokud vládneš angličtinou, tak se mrkni na jejich wiki: http://wiki.team-mediaportal.com/
Styryx (351)|5.6.2008 10:14
Nastavení TV je tady:
http://wiki.team-mediaportal.com/MediaPortal/Configuration/Television

- otevřeš MediaPortal Configuration (druhá ikonka ok MediaPortalu na ploše nebo v Programech), a v nastaveních Television

tam je někde tlačítko Add/Edit Capture cards a tady se "přidávaj" karty. Pokud tam nepůjde přidat tvoje karta (nezobrazí se ve výběru), tak jí Media Portal zřejmě nepodporuje. V nastaveních karty lze pak nechat vyhledat kanály (mělo by jít vyhledat s nastavením pro ČR, pak uložit, otevřít znova, a vyhledat s nastavením pro SR, měl by SR kanály pak přidat k těm už uloženým ČR - nikdy jsem to nezkoušel, ale představuju si že takhle nějak by to mělo jít).

Jinak pokud nebude karta ve výběru, můžeš si zkusit ještě pohrát s TV-serverem - je to plugin nahrazující vestavěnej "TV" a měl by podporovat další karty. Ale nikdy jsem s ním pracovat nezkoušel, takže nevím, jak funguje.

(Media Portal jde taky myslím někde přepnout do češtiny, protože ho v češtině mám, ale už si nepamatuju kde, mělo by to bejt někde pod General ale tam to nevidim tak nevim)
nina100 (15)|7.6.2008 16:49
[QUOTE=Styryx;129493]Nastavení TV je tady:
http://wiki.team-mediaportal.com/MediaPortal/Configuration/Television

- otevřeš MediaPortal Configuration (druhá ikonka ok MediaPortalu na ploše nebo v Programech), a v nastaveních Television

tam je někde tlačítko Add/Edit Capture cards a tady se "přidávaj" karty. Pokud tam nepůjde přidat tvoje karta (nezobrazí se ve výběru), tak jí Media Portal zřejmě nepodporuje. V nastaveních karty lze pak nechat vyhledat kanály (mělo by jít vyhledat s nastavením pro ČR, pak uložit, otevřít znova, a vyhledat s nastavením pro SR, měl by SR kanály pak přidat k těm už uloženým ČR - nikdy jsem to nezkoušel, ale představuju si že takhle nějak by to mělo jít).

Jinak pokud nebude karta ve výběru, můžeš si zkusit ještě pohrát s TV-serverem - je to plugin nahrazující vestavěnej "TV" a měl by podporovat další karty. Ale nikdy jsem s ním pracovat nezkoušel, takže nevím, jak funguje.

(Media Portal jde taky myslím někde přepnout do češtiny, protože ho v češtině mám, ale už si nepamatuju kde, mělo by to bejt někde pod General ale tam to nevidim tak nevim)[/QUOTE]

Ale tam to nikde neni to pridat kartu