reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přetaktování procesoru

Spirit281 (1)|27.5.2008 21:41
Zdravím hledám odbornou radu mám procesor:CPU Intel Core2 Duo E6750, 2.66GHz,1333FSB,4MB Cache,LGA775 a základní desku:MB Gigabyte P35-S3G, Intel P35, 4xDDR2, 4xSATA2, 5xPCI, skt7 a chtěl jsem trochu zvýšit frekvenci procesoru postup znám nic méně mám problém.Když najedu do Biosu tak najdu sekci taktování všechny parametry zadám ale po restartu mi prostě pc zpět naběhne na původní hodnoty.Zkoušel jsem taktovat i přes programy k tomu určené aler výsledek stejný.bios jsem upgradoval ale je to pořád stejné....Nevíte někdo čím to může být????
Salamander (6177)|27.5.2008 21:46
Napis celou HW konfiguraci ... zdroj apod.
Pavel Boček (4169)|28.5.2008 19:18
A nezapomeň připsat, co jsi v vlastně v BIOSu měnil a na co (jaké hodnoty). Čím chladíš a co teploty ?
Jiziii (796)|28.5.2008 19:25
A nezapoměls to uložit? asi blbá otázka ale taky se mi to párkrát stalo
P@pi (1519)|28.5.2008 19:33
Co máš za BIOS?
Jak se to projevuje? Vypne se to jakoby dvakrát?

Salamandr: zde na fóru máme taky návody, nemusíš odkazovat pryč....
Liqid (410)|18.7.2008 20:40
taktoval jsi uz nekdy predtim ? Ci je ta sestava v pubvodnim stavu.
cejny (52)|29.7.2008 14:18
normalne gigabite tohle dela pokud se neco chruje pri startu (detekce cpu, ram, disky) a hodi si to restart a nastavi norm hodnoty, tobe to asi dela to ze to ulozis a ono se restartne a jak to nabiha tak asi zjisti ze to nejde a hodi to zpatky rovnou, to abys nemusel otevirat case a resetovat propojkou (vlastne sroubovakem :-)

asi nekde delas chybu- menis fsb, pci-x hodis na 100-101 mhz, ram tak aby jely treba na 800 (taktovani a casovani muzes resit potom)

problem je ten ze od urcite frekvence fsb chce pridat napajeni fsb a jeste mustku (nevym jestli jizni nebo severni- maj to pojmenovyny jinak ale u nastaveni voltazi stene nic dalsiho neni), proste nestaci menit jen fsb s pridavat napajeni cpu
taky je potreba to taktovat postupne :-) to jen pro jistotu
Logout (4018)|29.7.2008 15:24
Taktovací programy většinou fungujou do restartu - ty to nevyřešej.
Zkus to ještě jednou, ale procesor (resp. FSB) podtaktuj o jeden MHZ. Pokud se to správně uloží a přežije restart, tak se to uložit dá, akorát to nejde přetaktovat. Pokud nepůjde, tak děláš něco základního špatně
(např. neukládáš volby při odchodu z biosu). Pokud to půjde, tak to zkus pomalu přetaktovávat po kouskách - v prvním nastavení, kdy už to nepůjde pak vyfoť nastavení biosu a dej je sem, ať se na to podíváme a poradíme....

Poměrně běžná chyba bejvá zapomenout se změnou FSB změnit frekveci pamětí, a ty to pak nevydejchaj.
Dojigiri (1629)|29.7.2008 16:19
Přesně tak, před zvyšováním FSB nejdřív sniž ručně frekvenci pamětí (např. z 800MHz na 667), pak ulož bios, restartuj a zkontroluj, jestli je to uložený. Pokud zůstane 800, je bud nějak špatnej bios nebo neukládáš (snížení pamětí musí projít). Pak teprv zvyšuj FSB, protože jinak se ti stane, že se zároveň zvedne frekvence pamětí a ty už to nedaj, a vrátí se to na základní hodnoty.

Akorát je mi teda stejně divný, že by ti to hodnoty v Biosu rovnou snížilo - alespoň u mý Gigabyte desky, pokud selže přetaktování, tak se sice počítač rozběhne na základních taktech, ale hodnoty v Biosu zůstanou nastavený na hodnoty posledního přetaktování (tj. zůstanou i na těch, který neprošly).
Draken (1578)|30.7.2008 12:29
možný je že máš špatně jumper Biosu na základní desce
johny__g (6387)|30.7.2008 14:28
[QUOTE=Draken;146827]možný je že máš špatně jumper Biosu na základní desce[/QUOTE]

To by mu PC vůbec nenajelo.
Draken (1578)|30.7.2008 16:48
některé desky startují i s takzvaným "otevřeným" jumperem...