Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 56

Téma: nejhledanější jazyk

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2008

A měl bych ještě dotaz. Je potřeba nutně nějaká speciální škola ať už na programování nebo na tvorbu webu? No ja jsem totiž teď na nějaké elektrotechnické škole-slaboproud je to velká blbost ale neměl jsem na výběr tady v Ostravě nic ohledně programování není (stř.škola)
    Nebo je možnost se uplatnit i bez speciální školy když to člověk bude dobře umět? Nebo to nejde a ať to člověk umí sebelíp tak jej nevezmou nikde protože nemá školu?
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2008

Citace Původně odesláno od j1rka Zobrazit příspěvek
    Nebo je možnost se uplatnit i bez speciální školy když to člověk bude dobře umět? Nebo to nejde a ať to člověk umí sebelíp tak jej nevezmou nikde protože nemá školu?

Samozrejme ze nie je problem uplatnit sa aj bez informatickej vysokej skoly. Dnes je na trhu totalny nedostatok programatorov, takze nie je vobec problem pri troske flexibility (tj stahovanie za pracou) najst pracu ako programator. Napriklad u nas vo firme v Bratislave su zo samotnej Bratislavy 4 zamestnanci zo zhruba 20 zamestnancov.

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Přesně tak. Na trhu je nedostatek programátorů. Problémem je však, že zakázky jsou převážně v Praze a mnoho lidí raději zvolí horší praci v místě bydliště jelikož jim nevyhovuje být většinu času v Praze. Tím mám samozřejmě na mysli mimopražské. Tou horší prací mám samozřejmě na mysli takovou holkou pro všechno. Výsledkem je, že dotyčný programuje minimum času své pracovní doby a po zbytek vysvětluje, telefonuje a řeší pořád stejné dokola se opakující problémy.
    Znám spoustu lidí co si tuto práci vysní a realitou jsou velmi zklamáni. Programování není o četu, netu, icq apod. což si spoustu lidí představuje.

Toto to vystihuje:
    http://fardiaz.multiply.com/journal/...ike_Prostitute

Zavěrem bych řekl, že pokud budete umět dobře programovat tak Vám stačí USO.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2008

Aha takže není třeba škola a je třeba makat, učit se a každý den napsat několikset řádků kodu. Prostě poctivý tréning.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Ono programování není jen o znalosti programování, ale i znalostech oboru ve kterém programy děláš, takže myslím, že umět dobře programovat a školu mít jiného zaměření není k zahození. Docela se může hodit elektro, fyzika nebo i ekonomická škola.
    Ona škola samotná z tebe programátora neudělá.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2008

Jo jinak k té praze to je asi fakt protože co já se tak dívám tak dost práce je v Praze ale v Ostravě je to nic moc (nebo špatně se dívám )

Starousedlík SHW
    Registrace
    Oct 2006

A měl bych ještě dotaz. Je potřeba nutně nějaká speciální škola ať už na programování nebo na tvorbu webu? No ja jsem totiž teď na nějaké elektrotechnické škole-slaboproud je to velká blbost ale neměl jsem na výběr tady v Ostravě nic ohledně programování není (stř.škola)
    Nemusis se bat. Pokud budes dobrej v programovani a hlavne ZODPOVEDNY tak nemusis mit zadnou skolu programovani. Pod to se ti 10x podepisu.

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

V Ostravě je to z velké časti Outsorcing i když se to nemusí na první pohled zdát. Stačí, když Vám při pohovoru řeknou jestli by Vám nevadilo cestovat a je to jasné. A neplatí to jen pro Ostravu. V české republice je použitelné tak Brno, ale z větší části zlatá Praha.

Mimochodem výsledek může být velkým zklamáním i co se peněz týče. Jistě pokud máte roky praxi, dokonale ovládáte angličtinu a jste tzv. flexibilní tak se o Vás poperou. Bohužel realita je taková, že hodně mých známých se taky stihlo úspěšně rozvést.

Pozn. Neberte to, že Vás chci strašit. Potřebujeme nové duše. U nás se např. říká co T-mobile schvátí to už nikdy nenavrátí.
    Naposledy upraveno uživatelem xmarek: 29-05-2008 v 22:27

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Aha takže není třeba škola a je třeba makat, učit se a každý den napsat několikset řádků kodu. Prostě poctivý tréning.
    Pár stovek řádku kódu za den napíšeš nanejvíš pokud řešíš naprosto nezáživné, rutinní věci. Pokud děláš na něčem opravdu zajímavém, tak to průměrně vychází sotva na desítky. No spíš sotva na deset.

Starousedlík SHW Avatar uživatele crasher.km
    Registrace
    Aug 2007

No mi jde o to jestli je možnost se uplatnit jako kodér. Protože teď se učím kodovat stranky a baví mě to (tím neříkam že mě programování nebaví) jen nevím jestli se to dá pracovně pak využít a jestli je i po tomto poptávka.
    Podle mě není dobré se učit nasilu " v čem by ses uplatnil " ,spíš se uč tomu ,co tě baví a čemu chápeš... IMHO nejde programování naučit tutoriály ( resp. mě to nejde). Doma můžu čuečet do tutoriálu hodiny a nepochopím to tak ,jak ve škole,když mi to někdo ukáže a naučí ... Jestli někdo chcete,mám perfektní návody pro amatéry na ObjectPaskala...
    IMHO se dneska uplatní nejvíc Xhtml,ASP.net a css ... ale jenom můj názor

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2008

Takže když mě více baví třeba (x)html,css, javascript tak bych se měl věnovat tomu. Jinak programování mě taky hodně baví jenže nebaví mě číst ty dlouhé návody raději bych psal kody a přemýšlel než furt něco četl. S pythonem jsem hlavně začal kvuli tomu že časem bych chtěl přejít buď na javu (hlavně j2me) nebo php a dělat webové aplikace a věci kolem toho. Hodně mě to tahne kolem te tvorby webu ale problém je v tom že neumím grafiku a koder bez grafiky to asi nejde.

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2008

koder bez grafiky to asi nejde.
    To je iba sen zamestnavatelov, aby nasli "holku pro vsechno". Vacsina programator je graficky antitalent, takze najst niekoho kto vie php, html, css, flash a grafiku v podstate nie je mozne. Staci mat trochu citu pre dizajn v zmysle toho, ze ak ti niekto da graficky navrh tak dokazes urobit nieco velmi podobne cez html/css a nie v tom, ze si sam navrhnes design.

Starousedlík SHW Avatar uživatele crasher.km
    Registrace
    Aug 2007

být tebou ,tak si počkám na základy deplphi a assambleru ...ty 100% BUDETE DĚLAT

Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2006

Co se týká kódování stránek, tak dneska už povětšinou všechno dynamický, tj. PHP a/nebo ASP (ale PHP se IMHO pužívá víc). JavaScript je taky dobrý umět, no a co se týče samotných stránek, CSS nutnost, HTML dobrý ale dneska už hodně XML.

Programovací jazyky - doporučuju začít Javou. Pascal/Delphi už jsou dneska relativně neperspektivní, jsou na ústupu, což vidím i u nás ve firmě. Osobně programuju víc v C/C++ než Javě, ale C++ je relativně těžký v poměru k Javě a většina věcí se už dneska skutečně v Javě dělá (já Javu moc rád nemám, prostě se mi osobně víc líbí možnosti C++ ale přesto už s ní taky dělám víc, než bych si přál). Assembler už dneska člověk využije jen v minimu případů, jenom u skutečně nízkoúrovňových záležitostí, který už nejdou udělat ani v C a těch je dost málo (ale to samozřejmě nevylučuje, že existujou zaměstnání, kde programátor mastí ASM většinu času).

Databáze budeš potřebovat v obojím (jak PHP, tak prog.), takže SQL je nutnost alespoň základní přehled (ono je pak problém, že různý databáze mají různý formáty SQL příkazů, takže pracovat s manuálem je stejně nutnost).

Co se týče školy - asi jak která firma, např. naše zřejmě nechce riskovat a bere jenom vysokoškoláky informatiky (a to samozřejmě ještě ne všechny), což bude IMHO záležitost u hodně serioznějších firem; samozřejmě budou existovat i firmy, který dají víc na otestování skutečných znalostí. To je u programování.

Na kódování internet. stránek, co jsem tak zahlíd různě po inzerátech, povětšinou VŠ nevyžadujou, takže tam neni dosažený vzdělání asi tak důležitý. Finančně ovšem tyhle práce zase bývají ohodnocený značně níž než programování (ale opět už hodně záleží na konkrétní firmě).

Každopádně vzhledem k tomu, že dneska už VŠ vzdělání neni, co bejvalo, a VŠ má pomalu každej druhej, nároky a úroveň na studium VŠ klesají, bude čím dál větší problém, najít dobrou práci bez VŠ. Sice je to jenom papír, ale (bohužel ?) poměrně důležitej.
    Naposledy upraveno uživatelem Styryx: 30-05-2008 v 12:45

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

Ak ťa zaujíma objektívnejší názor na to, ktorý programovací jazyk je dnes najpopulárnejší, tak skús googliť. Napr. jedna tabuľka je tu.

Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Windows XP: Anglický jazyk
    Od Zvire v sekci OS Windows
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 03-02-2010, 21:35
  2. Jaký jazyk
    Od Keyzio v sekci Programování
    Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 06-09-2009, 13:18
  3. D - programovací jazyk