Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 56

Téma: nejhledanější jazyk

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Když umíš, je Ti jazyk jedno - knihovny se doučíš vcelku rychle. Když neumíš, je jazyk taky jedno... :-(
    Samozřejmě praxe se hodí - ale pro naučení je to opravdu jedno...
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Styryx Zobrazit příspěvek
    C++ je relativně těžký v poměru k Javě
    Bohužel to taky není už úplně pravda. Java narostla do takových až obludných rozměrů, že zvládnou všechny oblasti už je prakticky nad lidské možnosti.
    Jinak v ostatních věcech Vám dávam plně za pravdu.

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

No tak velikostě určitě, ale pricnip programování v C++ je přece jen řádově složitější, ne?

Registrace
    May 2008

Co se týče základních věcí nepochybně. Přece jen Java je o něčem jiném. Možná by některým Javistům prospělo, aby někdy dělali v C, C++.
    Jenže v JEE nejde o základní znalosti jazyka.

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Pokud umis programovat v jednom jazyku tak preuceni se na neco jineho je otazka par mesicu. Ale naucit se programovat, tzn algoritmy jejich pouziti na urovni atd je otazka nekolika let. A hlavne musi te to bavit, protoze programovani neni jenom o tom vyvijet nove veci, ale i opravovat chyby a to kolikrat dela 90% prace programatora. Protoze pokud vyvijis pro velke zakazniky, tak ti chteji support a ne jenom produkt.

Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2006

Tak tak, přesně. A opravování chyb sám po sobě ještě neni tak hrozný, ale hledání a opravování chyb v cizím kódu, případně doplnění funkčnosti do cizího kódu, je na programování tou nejnudnější, a zároveň nejčastější činností. Vyvíjet něco novýho je paráda, je to zábava (ale jenom zase když to netrvá moc dlouho, např. rozsáhlejší projekt, taky to přestane bavit), nutnost dodržování standardů, psaní komentářů funkcí, dokumentace, atd. atd., neni to jenom o vývoji nových věcí a jsou chvíle, kdy to člověka vyloženě nebaví. Má to svoje plusy a mínusy, jako každá práce.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

to Styryx:
    to bych podepsal :-D

Starousedlík SHW Avatar uživatele crasher.km
    Registrace
    Aug 2007

mno .. první když se někdo začíná učit jakejkoliv jazyk, tak by měl se naučit algoritmy ... je to 70% práce, znalost jazyka tak 10% a využití znalostí ( a helpu) je 20% ... bez správnýho algoritmu je program na .......

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2008

Citace Původně odesláno od crasher.km Zobrazit příspěvek
    být tebou ,tak si počkám na základy deplphi a assambleru ...ty 100% BUDETE DĚLAT
    No tím bych si nebyl tak jistý. Výpočetní techniku máme jen dva roky a učíme se jen blbý word a excell. Nic z programování se tam asi nikdy brát nebude.

Registrace
    Aug 2007

mi brali delphiaž ve 3ťáku,assemblera budeme brát teď a celkem se toho děsím, co sme brali teoreticky mikroprocesory ,tak to bude hromada kodu k ničemu

Registrace
    May 2008

V prvním semestru informatiky se nás ptali v jakém programovacím jazyku umíme programovat. Řekl jsem, že umím Assembler. Odpověď byla: Ať na to rovnou zapomenu, že je mi to k ničemu. Nyní už vím, že pokud nebudu dělat automatizaci (tj. PLC), nebo programovat DSP, monol. procesory apod. tak ty znalosti jsou použitelné max. pro bitové operace.

Nováček Avatar uživatele Kapr
    Registrace
    Jul 2006

Nejspíše bych řekl, že tím nejhledanějším jazykem je angličtina. Bez té se programování ani žádná technika dělat nedá. Snaž se ji naučit TEĎ. Učil jsem se ji v pokročilejším věku a stálo mne to velké úsilí a velké peníze. Dobrá zpráva je, že technická literatura je psaná jednoduchým jazykem, který se po zvládnutí speciálního slovníku dá dobře zvládnout. Taky se snaž jazyk zvládnout výukou mimo školu. Je časté, že výuka ve škole má mizernou úroveň. Nejhorší je, pokud jsou začátečníci sloučeni s falešnými začátečníky, kteří se jazyk už učili. Učitel jde podle falešných začátečníků a skutečný začátečník neví o čem se mluví. Pokud je to případ Vaší školy, měli by s tím učitelé něco dělat. Po půl roce budeš jak Alenka v říši divů za zrcadlem a ztratíš o jazyk zájem. ALE TO JE CHYBA UČITELE! Dobrá jazyková škola tohle umí ohlídat a opravdu jazyk naučí.
    K assembleru - mohl by to být dobrý most mezi tvou školou, která ti může dát základy HW a programováním. Nevýhodou je, že je mnoho assemblerů a je to hodně náročné na pochopení. Pokud bys ale našel vztah k bastlení a bavily tě jednočipy...
    Python je velmi zajímavý. Poskytuje velkou radost z rychlého postupu.
    C++ je dle mého jakousi osou současného vývoje. Dá se jím jít až dolu a programovat i ty jednočipy. A ostatní jazyky často vysvětlují svá specifika srovnáním právě s tímto jazykem.
    Co se týká dalšího vzdělání, tak to závisí na tom, co budeš chtít dělat. Pokud budeš programovat webovou animaci, tak nic moc nepotřebuješ. Pokud začneš řešit složité, kritické úlohy, budeš se muset seznámit s matematikou, logikou, teorií grafů, pravděpodobností, algebrou, operačním výzkumem. VŠ tě naučí spoustu balastu, ale taky věci, které smysl mají a jinak bys je vzdal.
    Pro jednání s uživateli by někdy byly potřeba základy "speciální pedagogiky" :-))
    Zkus se porozhlédnout po škole, třeba zjistíš, že se tam najdou třeba mikroprocesorové vývojové soupravy a za jistých podmínek k nim studenti mohou získat přístup. Pamatuji si, jak jsem se v 80-tých letech vnucoval do laborek na mikropočítač s 8080 tak drahý, že nám ho ukazovali jen z dálky. Než jsem se k němu propracoval, tak jsem ho nastudoval teoreticky a přišel jsem k němu už s papírkem na kterém jsem měl nasmolen ručně kódovaný prográmek ve strojovém kódu.
    Spíš než hledat jiný jazyk pro tebe teď asi bude lepší zvládnout pořádně třeba toho Pythona. Řeš úlohy, které tě zajímají. Když budeš vědět, že se něco dá udělat v jednom jazyku, určitě najdeš cestu, jak to udělat v jiném.

Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od Kapr Zobrazit příspěvek
    Dobrá zpráva je, že technická literatura je psaná jednoduchým jazykem, který se po zvládnutí speciálního slovníku dá dobře zvládnout.
    Pěkně se to čte tady ten příspěvěk ,ale s realitou je to horší Rozhozdně bych u této literatury nedoporučoval kupovat naslepo ( na netu) ,je mnohem lepší si zajít do knihkupectví a přečíst si pár stránek a zjistit jakým stylem je knížka psána,protože někdo to píše stylem " to by mohl už vědět,tak to psát nebudu" a někdo " radši to napíšu,ať se to naučí " a pak co je lepší ?

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Ve skole se programovat nenaucis. To chce sam delat jednoduche programy, utility, hricky apod.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2008

Kapr: No problém s angličtinou je ten že ze základky nic neumím. Teď na střední z toho mám za 4 (no už vlastně skoro 3) roky maturovat a ja nevím ani zaklady ze základky když máme napsat nějaké věty nebo něco přeložit tak nic nevím. Jedině kde musím nahrabat známky jsou písemky na slovíčka. Ono je to hodně těžky jazyk. Vubec nevím jak na něj. Jestli se učit výslovnost nebo jen psanou podobu slov a zbytek si odvodím nebo jak se jej vlastně učit. Mám problém že jsem třeba si doma přeložil anglický článek a slovíčka jsem se naučil jenže za pár týdnu nebo měsícu jsem to pozapomínal. Asi se tam něco učím špatně jinak nevím. Možná to třeba bude že na ten jazyk nemám talent.

Jinak dá se ten python naučit i nějak bez čtení dlouhých článku a tutoriálu protože ja furt nedělám nic jiného než jen čtu návody. (to se týká i tvorby webu) Třeba je někde napsané jak se co zapisuje a pak jen zkouším psát kod

Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Windows XP: Anglický jazyk
    Od Zvire v sekci OS Windows
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 03-02-2010, 21:35
  2. Jaký jazyk
    Od Keyzio v sekci Programování
    Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 06-09-2009, 13:18
  3. D - programovací jazyk