Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234
Zobrazené výsledky: 46 až 56 z 56

Téma: nejhledanější jazyk

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od crasher.km Zobrazit příspěvek
    mi brali delphiaž ve 3ťáku,assemblera budeme brát teď a celkem se toho děsím, co sme brali teoreticky mikroprocesory ,tak to bude hromada kodu k ničemu
    to je skoda ze COPT je na tom tak jak je, u nas na FITku maji prumyslovaci velkou vyhodu nad gymplakama prave v tom ze dobre umi na ruznych motorolach a ty nizkourovnovy veci, maji proste slusny elektro a low-level zaklady. nevyhody prakticky zadny (derivace taky vetsina prumyslovaku umela takze v matice je gympl a prumka nastejno)
    takovych 4-5 predmetu bezproblemu dali prumkari jen s tim co umely z prumky a lidi z gymplu se to musely ucit protoze neco takovyho videli poprve v zivote...
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2008

jo a ještě něco. Když jsem se tak díval jak je to s prací tak všude hledají lidi kteří mají praxi. Jenže jak pak mužu tu praxi zíkat když mě nikam nevezmou jen kvuli tomu že nemám praxi?

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Tak s tím si nedělejte hlavu. Jsou firmy, které Vám nenabidnou velké finanční prostředky a proto jsou v situaci, že vezmou pomalu kohokoliv. Záleží pak na Vás jak se s tím poperete. Bohužel spousta lidí si to vyloží tak, že za těch pár korun nemusí v podstatě dělat nic. Takže se většinu času ve firmě baví činností, která s prací vůbec nesouvisí. Najdou se i takoví, kteří při nástupu nijak neohromují znalostma a vystartují jak rakety.

Jak už zde bylo uvedeno programátorů je na trhu nedostatek. Později, když už máte praxi tak si můžete hledat místo, které Vám víc vyhovuje.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele a8nr
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od crasher.km Zobrazit příspěvek
    Delphi je vývojové prostředí , jazyk v delphi je Object Pascal
    Jazyk v Delphi je někdy od sedmičky nebo devítky Delphi language, tedy pokud to už zase nepřejmenovali zpátky.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od mstejska Zobrazit příspěvek
    A hlavne musi te to bavit, protoze programovani neni jenom o tom vyvijet nove veci, ale i opravovat chyby a to kolikrat dela 90% prace programatora. Protoze pokud vyvijis pro velke zakazniky, tak ti chteji support a ne jenom produkt.
    Tak pri tomto som si spomenul na pravidlo od jedneho manazera. Volalo sa to pravidlo 80 na 20 a bolo to o tom, ze 80% projektu spravis za 20% casu a dasich 20% projektu robis 80% casu.. Myslim, ze na programovanie sa to hodi
    ..predsa si len nieco z tej skoly pametam..

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Dalsi pravidlo pětin je (snad si to pamatuju dobře):
    programování je jen 1/5 práce
    další pětiny jsou
    analýza
    ladění
    dokumentace
    support (oprava chyb po odevzdání zákazníkovi)

Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od kikloop Zobrazit příspěvek
    Tak pri tomto som si spomenul na pravidlo od jedneho manazera. Volalo sa to pravidlo 80 na 20 a bolo to o tom, ze 80% projektu spravis za 20% casu a dasich 20% projektu robis 80% casu.. Myslim, ze na programovanie sa to hodi
    ..predsa si len nieco z tej skoly pametam..
    Jo, akorát v programování je to většinou opačně - nejdřív je "hodně času" a člověk stráví na prvních 10% projektu 90% času, no a pak začne tlačit termín a zbytek projektu se zbastlí narychlo ve zbývajících 10% času

Mmch. na škole jsme měli i jeden semestr pro produkt mamažery a tam se specielně zmiňovalo, že průměrnej čas překročení projektu je u dobře naplánovaných projektů cca o 200% (tj. trvá to třikrát tak dlouho než se plánovalo), a u špatně naplánovaných projektů ještě víc (takže se doporučuje, aby produkt manažer rovnou počítal s prodloužením, a pokud je deadline za 8 týdnů, tak programátorům se má říct, že to musí mít za 4 týdny hotový a někdy se to i do těch 8 stihne )

Člověk to vidí i z vlastní zkušenosti - řeknu si "tohle je jednoduchý, to mám za den hotový" no a pak se vyskytne problém, kterej člověka ze začátku nenapadnul, zesložití se to tím někdy i značně, a pak jsem rád, že je to v lepším případě za tejden hotový.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2007

Pokud mohu pridat taky par svych postrehu. Pracuji v jedne stredne velke spolecnosti v Praze a hledame hlavne programatory C#, Java a Oracle. Bereme i juniory se zakladni znalosit OOP a techto jazyku. Pripadne dalsi otazky smerujte PMkem.

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Pokud jste nekdo z okoli Prostejova a umite Javu (dobre) tak hledame programatora.

Občasný diskutér Avatar uživatele koubis
    Registrace
    May 2006

Sice už je tenhle thread asi mrtvý, ale...
    nedávno jsem po tom sám pátral a řekl bych, že to bude pravděpodobně PHP, který ve spojení s MySQL už dokáže člověka celkem dobře uživit.
    Jinak k zahození není ani .NET (C++, C#, VB) a opět, pokud budeš umět nějaké databáze MySQL nebo Oracle, určitě to zvyšuje možnost uplatnění.
    Ve VB sám dělám, už asi 4 roky, 3 z toho ve VB 6.0 a před rokem jsem přešel na VB 8. Řekl bych, že je z výsše zmíněných jazků nejjednodušší, ale není žádaný třeba tolik, jako C++

Jen mě teď mrzí, že já si tehdá vybral VB, asi je to škoda

Nováček
    Registrace
    Jul 2008

Nejpoužívanější je Delphi? Docela by mě zajímalo jak na to autor přišel :-) Já nevím jakej je nejpoužívanější, ale tak nějak se mi nezdá že je to Delphi v dnešní době, to je IDE pro děti :-)) (nojo přeháním). U nás ve firmě letí jasně C#, ale i všechno možný ostatní, jen ne C/C++ a Delphi :-). Jinak konkrétně se člověk nemůže neuplatnit pokud umí PL/SQL, PHP, Javu, C#. Začíná se taky rozjíždět Flex... Pokud byste zase šli do firmy která dělá s HW (např. součásti pro automobily), tak tam se zase neztratí C/C++, UML.

Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234

Podobná témata

1. Windows XP: Anglický jazyk
    Od Zvire v sekci OS Windows
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 03-02-2010, 20:35
  2. Jaký jazyk
    Od Keyzio v sekci Programování
    Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 06-09-2009, 12:18
  3. D - programovací jazyk